Şimdi Ara

Take-Two patronu oyunların olması gerekenden ucuza satıldığını söyledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• GTA ve Red Dead Redemption gibi oyunları geliştiren Rockstar Games’in ve NBA 2K serisinin geliştiricisi 2K’in bağlı olduğu şirket Take-Two’nun patronu, oyun fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Ayrıca Bkz.GTA 5 satışları yedi yıl sonra ilk kez ciddi anlamda yavaşladı

Yeni nesil konsolların çıkışı ile birlikte oyun dünyası da yavaş yavaş değişiyor. Bu değişimde oyuncuların en çok canını sıkan nokta ise oyunların fiyatları. Türkiye’deki oyun fiyatları elbette ayrı bir konu ancak yurt dışındaki oyun fiyatlarında da yavaş yavaş bir artış söz konusu. Bazı firmalar yeni nesilde oyunlarını 60 dolardan, 70 dolara çıkaracağını açıklamıştı. Take Two da bu firmalardan biri.

Take Two’nun patronu Strauss Zelnick ise günün erken saatlerinde bir finansal toplantıda, oyun fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Strauss Zelnick, oyun dünyasındaki en yüksek kaliteyi sunduklarını ancak olması gerekenden çok daha ucuza oyunlarını sattıklarını söyledi.

“Take-Two büyük bir oynaması ücretsiz oyun yapacak mı?” sorusu üzerine de Strauss Zelnick, "GTA V veya Red Dead Redemption 2 gibi oyunları satın aldığınızda zaten yanında devasa çok oyunculu oyunlar da ücretsiz olarak geliyor ve ücretsiz bir şekilde de güncelleniyor." yanıtını verdi. Görünen o ki yakın tarihte Take Two’nun oynaması ücretsiz bir oyun yapma gibi bir planı yok.

Kaynak:https://www.pcgamer.com/take-two-boss-we-charge-less-for-our-games-than-theyre-worth/

• take two ve rock star gta serisi ile 20 milyar dolar servet yapti bunun icinde benim onlara verdimgim 500 dolar da dahil tamam adamlar bize güzel anlar yasatti lakin gelmis ucuza satiyoruz diyo kendi acisindan ucuz olabilir cünkü köseyi döndüler onlar icin 60 ,70 dolar oyun basi ucuz diye düsünebilirler , kisacasi götleri kakti

online bedavaymışmış... online'ı hayrına yapıyorsunuz evet...

GTA 5'in online'ı olmasa 135 milyon değil, oyun 50-60 milyon satıp unutulacaktı. online'ı olmayan bir oyunun bu kadar satabilmesinin ihtimali var mı?

madem o kadar karsız bir iş neden 7 senedir online'a güncelleme getiriyorlar? çok iyi insanlar oldukları için mi?

uyanık, aklınca ters kolpa yapıyor işte...

• 6 Ekimde 9,15 olan Euro 6 Kasımda 10,15, bir de TakeTwo vuruyor.

• TakeTwo 100 dolar yapta rahatlayalim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Take-Two ve EA, video/bilgisayar oyun sektörünün katilleridir. Hollanda mahkemesinin aldığı kararın, ülkemizde de alınması lazım. Video oyunlarını kumarhane makinelerine çeviren bu iki şirkete yüklü bir ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

• Yanfo kullanıcısına yanıt
    Aaa olur mu hocam öyle şey. Ülkemiz yabancı şirketlere yaptırım uyguladığında bazı kesim tarafından yargılanıyor.

• oyunlar olması gerekenden kötü yapılıyor bu paralar fazla bile.

• take two ve rock star gta serisi ile 20 milyar dolar servet yapti bunun icinde benim onlara verdimgim 500 dolar da dahil tamam adamlar bize güzel anlar yasatti lakin gelmis ucuza satiyoruz diyo kendi acisindan ucuz olabilir cünkü köseyi döndüler onlar icin 60 ,70 dolar oyun basi ucuz diye düsünebilirler , kisacasi götleri kakti

• Ahaha kodomana kalsa online’ı da ücretli satacak

• quote:

“Take-Two büyük bir oynaması ücretsiz oyun yapacak mı?” sorusu üzerine de Strauss Zelnick

What??

• Take-Two ve EA gibiler aslında oyun şirketlerinin borsaya açılmasının ne kadar tehlikeli olduğunu bize gösteriyor. Oyuncu odaklı şirketlerden aç gözlü yatırımcıların dolduğu şirketler haline geldiler.

• Hakli yaptirimi kimse yargilamiyor dostum icini rahat tut

• Ulan pc de rdr2 en baba sistemlerde zar zor 70 fps görüyor. Bunun farkında mı acaba? Sana 60 dolar yetmiyorsa bana da 60 fps yetmiyor o nasıl olacak doyumsuz pi ay em pi?!?!

• takami59 kullanıcısına yanıt
    Oyun fiyatlarıyla fps oranının ne alakası var?

• online bedavaymışmış... online'ı hayrına yapıyorsunuz evet...

GTA 5'in online'ı olmasa 135 milyon değil, oyun 50-60 milyon satıp unutulacaktı. online'ı olmayan bir oyunun bu kadar satabilmesinin ihtimali var mı?

madem o kadar karsız bir iş neden 7 senedir online'a güncelleme getiriyorlar? çok iyi insanlar oldukları için mi?

uyanık, aklınca ters kolpa yapıyor işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 6 Kasım 2020; 17:10:12 >
  • Ben tam tersinidüşünüyorum birçok oyun ederlerinin üstüne satılıyor

• danavar5 kullanıcısına yanıt

Benim rahatsız olduğum bir nokta yok ki. İçi rahat olmayanlara söyle sen onu :)

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    iyi optimize edilmiyor demek

• Adamlar kendi ülkelerinde ki fiyatları kastediyor. 60 birim ucuz diyor heralde ki bizde ki gibi bir oyunun 300 / 500 birime satıldığı ülkeleri kastetmiyorlar. Kur farkından yediğimiz kazığı take two ya mâl etmeyin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.