Şimdi Ara

Xbox Series S'in kullanılabilir depolama alanı 364GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft bu nesilde güç odaklı bir konsolun yanı sıra daha fiyat performans odaklı bir konsolla da karşımıza çıkacak. Güç odaklı olan konsolun adı Xbox Series X, fiyat perfomans odaklı olan konsolun adı ise Xbox Series S.

Ayrıca Bkz.PlayStation 5 Amazon Türkiye’de ön siparişe açıldı

PlayStation 5 ve Xbox Series X'in özellikleri birbiri ile neredeyse aynı ancak Xbox Series S'in özellikleri bariz bir şekilde daha düşük. Elbette fiyatı da buna göre daha az. Bu farklı özellikler arasında en çok dikkat çeken Xbox Series S'in Xbox Series X'in aksine 1TB depolama alanı ile değil, sadece 500GB depolama alanı ile geliyor oluşuydu.

Geçtiğimiz saatlerde de bir Reddit kullanıcısı ise eline geçen Xbox Series S'ten sonra Reddit üzerinden bir paylaşım yapmış ve Xbox Series S'in kullanılabilir depolama alanının yalnızca 364GB olduğunu yazmış. Xbox One'da da bu tarz bir kullanılabilir depolama alanı mevcuttu ancak yeni nesilde oyunların daha büyük yer isteyeceği de aşikar. Call of Duty'nin yeni oyununu oynamak isteyen bir oyuncu, Xbox Series S depolama alanının neredeyse %75'ini kullanmış olacak.

Xbox Series S, 5399 TL'lik fiyatı ile 10 Kasım'da çıkış yapacak.

Kaynak:https://press-start.com.au/news/xbox/2020/11/04/the-xbox-series-s-looks-to-have-364gb-of-usable-storage/

• Mesut Cevik bunu neden tespit edemedi ;) ?

• tek oyunluk konsol devri. oyna at.

• oyunlar series x e göre daha küçük boyutlu olucak.

• Dusuk fiyat, mobilite alinabilir yapiyordu bu konsolu fakat boyle bir kapasite alani kesinlikle yetersiz 👎🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Boş yapma beni dinle kullanıcısına yanıt
    Ne yani 100gb lik oyunu 10gb yapicak hali yok

• Ne kadar ekmek o kadar köfte. Ek depolamalar ucuzlayana kadar normal bir HDD takıp oyunları orada saklayarak idare edecek artık alanlar.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Negatif algı oluşmasın diye olabilir 😅

sallama vakti

• Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    Zaten Series X depolama alanı da S'in 10 katı değil. 100GB oyun 70GB falan olur Series S için.

• Power your dreams

• ne saçma şey bu ? Oyun yüklemeye kalksan hafızada yer yok beyefendi diğer oyunları silin falan mı diyecek ?

Çok mu zor arkadaşım hafıza kapasitesi yükseltmek niye böyle bir şey yapıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

ne saçma şey bu ? Oyun yüklemeye kalksan hafızada yer yok beyefendi diğer oyunları silin falan mı diyecek ?

Çok mu zor arkadaşım hafıza kapasitesi yükseltmek niye böyle bir şey yapıyorsunuz ?

299 dolara herşey dahil next gen oyun deneyimi yaşatacak birşey ortaya çıkartmak için olabilir hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 512 lik ssd nasıl 320 gb yer kalır bunu anlayamıyorum işletim sistemi nasıl 190 gb yer tutabilir w10 20 kusur gb telefon os ları max 7-8 gb nükleer santralmi isleticeksiniz birader kutuda hadi onu geçtim seagate le özel çalısmışlar 230$ ssd alıp performans kaybo yaşamadan kullanabiliyosun el insaf 530 $ vercek olsam niye series s alayım x alırım zaten

• Adamlar 2 farklı modeli boşuna çıkarmıyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Bütçen daha yüksek kapasiteye yetiyorsa o zaman Xbox Series X alacaksın ya da ilave sürücü alacaksın. Anlamsız bir yakarış olmuş.

Boyutların yüksek olmasının sebebi yüksek çözünürlüklü kaplamalar. Series sde buna ihtiyaç olmadığı için oyun boyutları x e göre düşük olacak neyini anlamıyosun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boş yapma beni dinle -- 4 Kasım 2020; 13:47:37 >
  • Series S, ölü doğdu.

• Bence xbox series s yüksek karlılık düşünülerek yapılmış bir konsol eğer 500 dolara 12 tflopsluk 1 tb makine yapılıyorsa en azından 300 dolara 1 tb 6-6.5 tflpos bir makine yapmaları lazımdı ama ben pek satacağını sanmıyorum series s’in bu sebeplerden ötürü.

• Series S tam bir fiyasko oldu COD ve updateleri anında doldurur. Şimdiden 900p ye düştü, Fortnite'ı bile 1080p oynatıyor aşırı güçsüz.

• Xbox game pass cihazı olur başka bir işe yaramaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.