Şimdi Ara

2021 Genesis GV70, lüks crossover sınıfının iddialı üyelerinden biri olmaya geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ürün gamını genişletme konusunda ciddi adımlar atan Genesis, bu yılın başında ilk SUV modeli GV80'i görücüye çıkarmıştı. Koreli marka şimdi de çok daha sportif bir ruha sahip olan 2021 Genesis GV70'in fotoğraflarını paylaştı.

Markanın 'estetik zarafet' isimli tasarım dilini yansıtan 2021 Genesis GV70'in ön bölümünde diğer modellerden aşina olduğumuz büyük ızgara ve dörtlü far grubu dikkat çekiyor. Tamponun alt bölümündeki panjur ve kenarlardaki büyük hava girişleri GV70'e sportif bir hava katarken, bu görünüm farların üstünden başlayıp stoplara kadar devam eden parabolik omuz çizgisi ve geniş çamurluklarla destekleniyor.

Ayrıca Bkz.Bugatti, 1850 beygirlik pist canavarı Bolide'i tanıttı

Yandan bakıldığında farklı tasarımlara sahip 21 inçlik jantlarıyla dikkat çeken 2021 Genesis GV70 modellerinin tavanı C sütunundan itibaren coupe modellere benzer biçimde alçalıyor. Arka tarafta ise gövde rengi tavan spoyleri ve dörtlü stop grubu göze çarpıyor. Arka tamponun yapısıysa donanım seviyesine göre değişiyor. Standart GV70 modellerinde gövde rengi difüzör ve köşeli yapıya sahip dikey egzoz çıkışları bulunurken, en tepedeki GV70 Sport modelindeyse yuvarlak egzoz çıkışları yer alıyor.

2021 Genesis GV70'in iç mekanı da markanın diğer yeni modellerindeki premium havayı sürdürüyor. Buna rağmen minimalist bir yaklaşımın bulunduğu alanda iki kollu direksiyon, dijital gösterge ekranı ve konsolun merkezinde geniş bir bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Alt kısımda ise iklimlendirme ayarlarının yapıldığı bölüm ve piyano tuşları şeklinde sıralanmış düğmeler bulunuyor. GV70 Sport modelinin de iç mekanı aynı fakat renk teması ve üç kollu direksiyon bu alandaki temel farklılıklar olarak karşımıza çıkıyor.

2021 Genesis GV70'in teknik detayları henüz açıklanmadı. Söz konusu model yıl bitmeden satışa sunulmuş olacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    2021 Genesis GV70, lüks crossover sınıfının iddialı üyelerinden biri olmaya geldi

• Son 1-2 senenin en kaliteli tasarımlarını yapıyor Genesis. 2020 lerin dünya çapında parlayan yıldızı koreliler olacak gibi gözüküyor müthiş bir gelişme gösteriyorlar. İç tasarımını da çok başarılı buldum. 5-6 senedir aynı tarz otomobil görmek sıkmıştı. Hayranlık bırakacak bir tasarım gerçekten 90 lar ve 00 lerin başındaki bmw mercedes tasarımları gibi büyük heyecan uyandırıyor

Valla Mercedes halt yesin, aracın içine 2 tane kütük gibi lcd ekran koyunca araba yapılmış olmuyor. Şu zamanda artık her marka bir şekilde araçları yere sağlam basacak şekilde araç yapıyor. Sende şu anda bu aracın ne yaptığını bilmeden gömüyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=QzybO1wb0WU

Adamlar varlar
    https://www.caranddriver.com/genesis#:~:text=Genesis%20is%20a%20new%20luxury,with%20those%20German%20luxury%20sedans.
  • Mercedes halt yesin, bu firmaya baksın da ilham alsın. Tam da kafamdaki tasarım ve çizgileri yapan bir firma çıktı hele çok güzel duruyor ya. Buna servet lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 30 Ekim 2020; 19:40:16 >
  • Yeni Mazda 3 ve CX30 modeliyle birlikte son zamanlarda gördüğüm en iyi iç tasarım. Tamamen sade ve şık. Premium diye her tarafı tabletle dolduran Audi ve Mercedes örnek almalı bence

Ön tasarımı da cok güzel, daha önceki sedan modelinde olduğu gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son 1-2 senenin en kaliteli tasarımlarını yapıyor Genesis. 2020 lerin dünya çapında parlayan yıldızı koreliler olacak gibi gözüküyor müthiş bir gelişme gösteriyorlar. İç tasarımını da çok başarılı buldum. 5-6 senedir aynı tarz otomobil görmek sıkmıştı. Hayranlık bırakacak bir tasarım gerçekten 90 lar ve 00 lerin başındaki bmw mercedes tasarımları gibi büyük heyecan uyandırıyor

• 2015 yilina kadar S serisinin 7 serisinin birebir tasarimini yapistiran markayi ovenleri de gorduk :) Hele 2012 modeline bir bakin :)

Son senelerde tasarimi cok iyiymis :) Yapma yav DH de gormese boyle bir markanin oldugunu bilmeyen adam Mercedes halt yesin diyor kaldi ki bu marka 1 yuzyildir tasarimiyla asla unutulmayacak damga vurmus bir marka. Alayini toplasan Balina kasa etmez.

Sosyal medya efsane bir sey gercekten. Sadece oturuyorsun ve 160 yillik otomotiv birikimine sahip Avrupalilara ve Amerikalilara ( buharla calisan arac) laf atiyorsun. Muhtesem gercekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 30 Ekim 2020; 20:15:6 >
  • tasarım far cızgılerı harıka gerçekten

• Tasarım olarak iyi görünebilir ama konfor ve teknoloji olarak nasıl bunu çıkınca test edilince göreceğiz, sonuçta karşılarında yüz yıldır lüks otomobil üreten alman markaları var. Fiyat olarak rakiplerine göre ucuz gelirse Asya ve Amerika pazarında iyi satar. Gelmezse mercedes bmw Audi yine pazarı siler süpürür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disco Volante kullanıcısına yanıt
    Ben bu otomobillere doldurulan ekranların kaç yıl dayanacağını, garanti bitince ne olacağını çok merak ediyorum :)

• Tasarım aşmış

• quote:

Orijinalden alıntı: fotifoti

Ben bu otomobillere doldurulan ekranların kaç yıl dayanacağını, garanti bitince ne olacağını çok merak ediyorum :)

Aynen hocam, bekleyip göreceğiz, yaz ayında dokunmatiği bozulup klimayı son seviye sıcak açmasın da :) hele şu hayalet ekran dedikleri gösterge bozulunca nolacak bilmiyorum yolda giderken

Mis gibi analog gösterge, ibre fln varken hayalet de hayalet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disco Volante -- 30 Ekim 2020; 21:49:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

2015 yilina kadar S serisinin 7 serisinin birebir tasarimini yapistiran markayi ovenleri de gorduk :) Hele 2012 modeline bir bakin :)

Son senelerde tasarimi cok iyiymis :) Yapma yav DH de gormese boyle bir markanin oldugunu bilmeyen adam Mercedes halt yesin diyor kaldi ki bu marka 1 yuzyildir tasarimiyla asla unutulmayacak damga vurmus bir marka. Alayini toplasan Balina kasa etmez.

Sosyal medya efsane bir sey gercekten. Sadece oturuyorsun ve 160 yillik otomotiv birikimine sahip Avrupalilara ve Amerikalilara ( buharla calisan arac) laf atiyorsun. Muhtesem gercekten.

Caliph boşa kürek çekme, ben Mercedes ten daha iyi daha köklü daha zengin daha büyük bir marka mi dedim de Mercedes ten para alıyormuş gibi savunan moda geçtin, son yıllarda Mercedes BMW yi örnek almış ki tasarımını değiştirdi çift far tasarımı kenara attı önde 4 tane yumurta gibi farlarla saçmalıyordu demek ki çok rahatızmis insanlar tepkilere kulak astı da tasarımda değişime gitti ve iyi de yaptı ama ondan daha iyilerini ondan daha küçük olan firmalar yapıyor daha az ar ge ile daha düşük kapasite ile.

Bu aracın çizgileri ve son yıllarda Mazda nin çizgileri gayet iyi gidiyor. Bence sen de Mercedes e git söyle paraları çok ya satın alsınlar bu firmaları ya da tasarımcılarını. ;) Ahh Caliph ahhh.

Düzenleme = Ha bu arada tasarım konusuna herkes beğenisini yazmış. Seni de Seat apacisi yapmışlar. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 30 Ekim 2020; 22:9:50 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Valla Mercedes halt yesin, aracın içine 2 tane kütük gibi lcd ekran koyunca araba yapılmış olmuyor. Şu zamanda artık her marka bir şekilde araçları yere sağlam basacak şekilde araç yapıyor. Sende şu anda bu aracın ne yaptığını bilmeden gömüyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=QzybO1wb0WU

Adamlar varlar
    https://www.caranddriver.com/genesis#:~:text=Genesis%20is%20a%20new%20luxury,with%20those%20German%20luxury%20sedans.

• Vurun daha olmedim :)

Tasarim ile muhendislik baska seylerdir. İyi tasarim yaparsiniz ama aracin limitlerinin zorlanmasina izin vermezsiniz en ufak mudahalede araci tutarsiniz bakiniz VAG grubu araclari.

Bana yol tutustan, limitlerden bahsedin. S63 karsisinda ne yapabiliyor onlari konusalim diyecegim de bu araç TR ye test amacli da olsa gelir mi acaba ?

Mercedesci de degilim ben niye gaza geldiysem bu kadar :) mercedesci ustat @haberelectro bir yorumun var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mokali Amca

Bu mesaj silindi.

Haydaaa kardesim ben o fotograflari kiz arkadasima attim bana silicem demisti. İfsa foto fato mu diyorsun yani? Ne kadar nude ifsalarim var soyle de ona gore ozelden iban isticem :)

• Mokali Amca kullanıcısına yanıt
    Kimin fake hesabısın, merak etmedim değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disco Volante

Aynen hocam, bekleyip göreceğiz, yaz ayında dokunmatiği bozulup klimayı son seviye sıcak açmasın da :) hele şu hayalet ekran dedikleri gösterge bozulunca nolacak bilmiyorum yolda giderken

Mis gibi analog gösterge, ibre fln varken hayalet de hayalet

Alıntıları Göster

sonuç olarak hayalet olmaz umarım :)

• Hyundai Motor Company'nin lüks otomotiv modeli Genesis ...

Bu Koreliler kısa zamanda hem tasarım hemde teknolojik olarak baya güzel otomobiller yapmaya başladı.

Volkswagen ve diğer grup otomobilleri ise ısıtılıp ısıtılıp masaya konan yemek gibi.Her sene neredeyse aynı tasarım otomobilleri üretip yada makyajlayıp satıyor.

• 2 direksiyon da güzel duruyor. Seçimi paket yerine müşteriye bırakmaları güzel olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.