Şimdi Ara

Akıllı telefon pazarının yeni yıldızı Xiaomi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon dünyasında MIUI ara yüzü ile tanındıktan sonra 2011 yılında ilk telefon modelini piyasaya süren Xiaomi, uyguladığı başarılı fiyat-performans stratejisi ile kısa sürede ilgi topladı ve en iyiler arasına girdi.

Faaliyette olmadığı ülkelerde dahi telefonları en çok satanlar arasına giren Xiaomi bugün liderlik basamaklarını birer birer çıkıyor. Üçüncü çeyrekte Apple’ı geride bırakmak gibi önemli bir başarıya imza attı.

Xiaomi artık üçüncü

Yılın üçüncü çeyreği pazarda önemli bir değişikliğin de habercisi oldu. Toplamda 41.6 milyon adet iPhone satan Apple, yüzde 10 kayıp yaşayarak dördüncü sıraya geriledi. Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi ile 46.5 milyon telefon ile tarihi bir rekora imza attı ve yüzde 42 büyüdü. Xiaomi kadar büyük yükseliş yaşayan başka bir ilk 5 firma mevcut değil.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 Pro karşınızda

Bir ara liderliği Huawei’ye kaptırsa da Samsung 80 milyon üzerinde akıllı telefon satarak koltuğunu geri aldı. Yüzde 3 civarında bir büyüme yaşayan Samsung uzun bir aradan sonra tekrar 80 milyon rakamını yakalamış oldu.

Ambargolar nedeniyle gerileme dönemine giren Huawei üçüncü çeyrekte 51.9 milyon adet telefon sattı ve yüzde 22 civarında bir gerileme yaşadı. Beşinci sıraya ise 31.5 milyon satış ile Vivo yerleşti.

Bu çeyrekte pazarda satılan toplam telefon sayısı 353 milyon olarak gerçekleşti ve yüzde 1.3 daralma oldu. Daralan pazara rağmen Xiaomi’nin büyük bir sıçrama yapması oldukça etkileyici.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/20/10/29/apple-drops-to-fourth-in-worldwide-smartphone-marketshare-report-says

• Xiaomi kusura bakmasın ama kimse Xiaomi'yi iyi kaliteli olduğu için sevmedi o fiyata en iyisini verdiği için sevdi ama Xiaomi'nin bir yerleri oynamaya başladı çöküşü fazla uzun sürmez amiral gemisi cihazlarını yarı fiyata veren Xiaomi şimdi Samsung 'den daha pahalı yada aynı seviyede ürün çıkartıyor kim napsın o reklam dolu arayüzünü üstelik kendi verdikleri sözü bile tutamayan bir firma hani en düşük kar marjınız vardı yersen...
    Sırf ucuz diye aldığımız bir telefon. Öyle ahım şahım kaliteli falan bir telefon değil. Şu fan denilen çogu liselinin abarttığı bir marka. Artık fiyatlar iyicene yükselince eski albenisi kalmadı. Aynı fiyata Huawei Samsung olsa mi nin yanına yaklaşmam. P9 lite ilk çıktığında eşime aldım hala canavar gibi çalışıyor o kadar düştü bir sürü badire atlattı daha servis yüzü görmedi. Bundan sonra mi kendisi düşünsün. Bu fiyatlar ile nereye kadar popülerliği devam edebilir? Gerçi millet kaçağını imei çalarak kullanıyor 3 kuruş olsun diye ama buda çözüm olmaz.
    Turkiye'deki Xiaomi malesef cakma misali Turki firmalarca acilmis reseller lardan ibaret olmalari sebebiyle firsatlar, fiyatlandirmalar filan cok berbat ve kaziktir. Sadece kur meselesi ile ustu ortulemeyecek bir rezalet var Turkiye'de :/ .

Cinli sirket kendileri Turkiye'ye acilmamalari zaten sonu bastan belli etmistir bilhassa Turkiye icin . YAZIK... Haberdeki global tespitler Turkiye icin alakasi bile yoktur gerek kalite gerekse fiyatlandirmada.

Kalite denilince salt urun kalitesi degildir elbet .. Yani servis satis sureci ve sonrasi da onemlidir...
  • Günümüzde en geçerli strateji budur bence. Zengin ve güçlü bir rakibin varsa, fakir ve güçsüzlerin tarafında zenginleşmek. İnsanlar ulaşabildiği şeyleri yüceltir. Ne kadar zayıf taraftar toplarsanız o kadar güçleniyorsunuz. Zombi filmlerindeki gibi. İşin kötü yanı bu davranışın literatürdeki bir adının da demokrasi olması. Ticarette olduğu kadar sosyal yaşantımızda da karşımızda.

• Xiaomi eski Xiaomi değil artık. Diğer markalara göre fiyat avantajı vardı. Pek kalmadı.
    CEO "karımız %5'in üstüne çıkmayacak" açıklamasının üzerinden 1 yıl geçmeden sözünü yuttu.

• Bence asıl yeni yıldız Huawei. Kimse eline su dökemiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Belih Emre Canki B kullanıcısına yanıt
    pek sanmıyorum

• Neden olduğunu öğrenebilir miyim?

• haberin orjinali apple telefon satışında 4.lüğe düştü, editör alıp xiaomi 3. lüğe yükseldi diye bunu haber yapması :)

• Yakında ABD ona da el atar merak etmesinler.

• Trump abim sabah kalkar apple 2 adam gelmiş abe abe bizi geçiyorlar abee der hopp bi basın konusması milli güvenlik sorunu lop lop lop Sonuc huawei :D

• Xiaomi kusura bakmasın ama kimse Xiaomi'yi iyi kaliteli olduğu için sevmedi o fiyata en iyisini verdiği için sevdi ama Xiaomi'nin bir yerleri oynamaya başladı çöküşü fazla uzun sürmez amiral gemisi cihazlarını yarı fiyata veren Xiaomi şimdi Samsung 'den daha pahalı yada aynı seviyede ürün çıkartıyor kim napsın o reklam dolu arayüzünü üstelik kendi verdikleri sözü bile tutamayan bir firma hani en düşük kar marjınız vardı yersen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 30 Ekim 2020; 16:7:32 >
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Haklı bı isyan 4K ya telefon alıp Yerleşik uygulamada reklam yerleştirmek, buna bağlı tüketicinin o reklamı görmesi üreticinin tüketiciye küfür etmesinden farkı yok.

• Benim anlamadığım neden 1. Ve 2. atlayarak haber yapmaya 3. den başlanıyor?? 1 ve 2 . koltuklarda kim oturuyor

• Akıllı telefon pazarının yeni yıldızı Xiaomi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye'deki Xiaomi malesef cakma misali Turki firmalarca acilmis reseller lardan ibaret olmalari sebebiyle firsatlar, fiyatlandirmalar filan cok berbat ve kaziktir. Sadece kur meselesi ile ustu ortulemeyecek bir rezalet var Turkiye'de :/ .

Cinli sirket kendileri Turkiye'ye acilmamalari zaten sonu bastan belli etmistir bilhassa Turkiye icin . YAZIK... Haberdeki global tespitler Turkiye icin alakasi bile yoktur gerek kalite gerekse fiyatlandirmada.

Kalite denilince salt urun kalitesi degildir elbet .. Yani servis satis sureci ve sonrasi da onemlidir...

• Belih Emre Canki B kullanıcısına yanıt
    fiyatlandırması,google desteği olmaması,yeni işletim sisteminin riskleri.para verilmicek sıradan çin markası

• Gelirin düşük olduğu ülkelerde bir numara olduğu aşikar. Haricinde kimse yüzüne bakmaz bunların hepsi mecburiyet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Tolga -- 30 Ekim 2020; 17:14:34 >
  • Sırf ucuz diye aldığımız bir telefon. Öyle ahım şahım kaliteli falan bir telefon değil. Şu fan denilen çogu liselinin abarttığı bir marka. Artık fiyatlar iyicene yükselince eski albenisi kalmadı. Aynı fiyata Huawei Samsung olsa mi nin yanına yaklaşmam. P9 lite ilk çıktığında eşime aldım hala canavar gibi çalışıyor o kadar düştü bir sürü badire atlattı daha servis yüzü görmedi. Bundan sonra mi kendisi düşünsün. Bu fiyatlar ile nereye kadar popülerliği devam edebilir? Gerçi millet kaçağını imei çalarak kullanıyor 3 kuruş olsun diye ama buda çözüm olmaz.

• Huawei kadar sağlam telefona rastlamadım .

• Bi kaç ay önce mi 10 lite aldık eşime, bence bu paraya daha iyisi olmaz. Ama bu paraya tabi :D, arkadaşların dediği gibi en iyi diye değil paramıza göre en iyi xiaomi ,

• interwap kullanıcısına yanıt
    Tabiki de fiyatların bu denli yükselmiş olmasından kullanıcı olarak hiç memnun değilim, bu sebeple telefonumu 4 yılda bir, mecbur kaldıkça değiştiririm. Yalnız şunu göz önünde bulundurmak gerekir; xiaomi mi 7 ile mi 8 arasindaki muazzam sıçrama (malzeme/kamera kalitesi, toplam paket) ve her çıkardığı modelle de bu sıçramasını sürdürmesini takdire şayan buluyorum m (çıkardığı iki seriyle dxomark'in liderlik koltuğuna iki kez oturdu yanlış hatırlamıyorsam). Şu an Xiaomi
    'nin son amiral gemisi f/p' den ziyade her özelliği/kalitesiyle üst seviye markalarla sıkı rekabet içerisinde, bunun üzerine f/p ile de benim kendi kanaatimce de hepsini sollayarak " amiral gemi katili" sıfatından "amiral gemi" sıfatına terfi etti.

Bu gelişimin finansmanının nasıl olacağını sizin de belirttiğiniz üzere CEO açık açık dile getirdi. Adamlar Ar-Ge ye kaynak yaratmak için fiyatları artıracağız dediler, yüzde kaç oranında olacağını bile söylediler, ben bunu (kısmen) dürüst buluyorum. Muhakkak kâr oranlarını da artirmak istediler ve artırdilar. Aksini düşünmek saflık olur.

Ayrıca hala Poco serisini devam ettirerek kaliteden taviz verip üst seviye telefon almak isteyenlere hitap eden, tıpkı eskiden olduğu gibi tam bi f/p canavarı cihazı da sunuyorlar.

Eğer insanlar Poco yerine Xiaomi almak istiyorlarsa ve bunun nedeni de Xiaomi'nin her alanda daha iyi olmasıysa, bir zahmet fiyat farkını /fiyatını da kabullenmeliler diye düşünüyorum.

Şu an mi 10 T Pro Almanya fiyatlarina bakıyorum da iki gün önce (128 GB) 495€'ya, ve (256GB) 17 gun önce 550€ ya kadar düşmüş. iPhone 12 Max Pro'ya bakınca (128GB 1217€) insanlar nankörlük ediyor diyorum. Yani bu fiyatlarla iphone yerine 2 tane xiaomi üstüne de 10' dan fazla şarj aleti alırsınız (!) Yanlış anlaşılmasın, harika telefon iphone. İçim rahat edecek olsa ve param olsa iphone da alırım, ama insanlar arada bu kadar fiyata sebep olacak bir kalite farkı olduğunu düşünüyorlarsa çok büyük saflık ediyorlar diye düşünüyorum. Arada markaya ödenen para var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.