Şimdi Ara

ABD'deki iPhone kullanıcılarının yarısı, akıllı telefonlarının 5G desteği olduğunu sanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Global Wireless Solutions, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iPhone kullanıcılarından, beşinci nesil (5G) ağlarla ilgili bazı soruları yanıtlamalarını istedi. Yapılan anket sonucunda katılımcıların yüzde 49'unun, kullandığı iPhone modelinin 5G'yi desteklediğini düşündüğü ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.Android cihazlar artık çevreden duyulan şüpheli sesleri kullanıcılara bildiriyor

5G destekli iPhone'lar bu hafta tanıtılacak

Piyasada satılan iPhone modellerinden hiçbirinin 5G'yi desteklemediği göz önüne alındığında, bu sonuç, kullanıcıların kullandıkları akıllı telefonların yeteneklerinden yeterince haberdar olmadıklarını gösteriyor. Anket ayrıca, kullanıcıların %29'unun akıllı telefonlarının 5G'yi destekleyip desteklemediğini bilmediğini ortaya koydu. Bu yıl bir iPhone satın alan kişilere gelince, bunların %24'ü de cihazlarında 5G desteği olup olmadığı konusunda belirsizliklerini dile getirdiler.

Buna ek olarak, ankete katılanların %38'i telekom operatörlerinin 5G bağlantı hizmetleri sunup sunmadığı konusunda da bilgi sahibi değiller. Ankete toplam 5 bin kişinin katıldığını da belirtmemiz gerek. Apple'ın ilk 5G iPhone'larını önümüzdeki hafta tanıtması bekleniyor. Bu gerçek, akıllı telefonlarının zaten beşinci nesil iletişim ağlarında çalıştığından emin olan anket katılımcılarının %49'unu şaşırtacak diyebiliriz.

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/half-of-iphone-users-asked-think-their-phone-is-running-5g_id127713

• Dünyanın geneli donanım sitelerinden çıkmadığı için bu oran size saçma geliyor tabi. Telefon alırken herkes Snapdragon 865 falan bakıyor sanıyorsunuz sanırım. Beni şaşırtan 5G olmadığını bilme oranı helal olsun %50’ye.

Ben bunu yıllardır anlatamadım şu forumdakilere. Abicim forum içinde evet ekran panelinden işlemci üretim teknolojisine kadar her şeye hakim olabiliriz fakat biz %5-6 bile değiliz belki genel nüfusta. Normal birisi gidiyor vatanbilgisayar’a, bakıyor telefona “ooo marka Samsung, iyi herhalde bu” diyor önce, sonra ekrana bakıyor “renklere bak mütüş” demeye kalmadan satış temsilcisi yanında bitiyor artık onun inisiyatifine giriyor o ne derse doğru kabul edip alıyor telefonu bitti gitti. Kullanırken de zaten ne anlayabilir ki? Instagram, Twitter, YouTube biraz Web oynarsa CandyCrush. Tamam işte. Şu saydıklarımı düzgün yapamayacak kaç tane 2000₺ üstü telefon var 2020’de?

• Haber doğruda yada yalan bilemem ama bir gerçektir Amerika toplumunun azımsanmayacak kadar avanak kesmi olduğu gerçeğini.

• ABD'de ki insanların çoğu daha dünyayı bile bilmiyor o yüzden pek şaşırmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ABD'deki iPhone kullanıcılarının yarısı, akıllı telefonlarının 5G desteği olduğunu sanıyor
  • Amerikalılar. Ne bileyim. Neyse...

Bir Çinliler bir de Amerikalılar. Şaşırıyorum dünyanın en büyük devletleri bunlar ama insanları? Nasıl oluyor?

Avrupalılar böyle değil bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 11 Ekim 2020; 17:23:10 >
  • Amerikadakilere daha önce eski ilk çıkan casio saatlerden gösterilip yeni apple watch diye sunulmuştu. Birebir saatin özellikleri de anlatılmıştı. Adamlar ooo süpermiş, demek alarmıda var, saati bile gösteriyor helal falan demişlerdi :) Apple olduktan sonra her türlü alırım falan diyorlardı :) Bu kadar avanaklar işte.

• Sanki Türkiye de durum çok farklı. Adam samsungu türk markası zannediyor. Sorsan 5g ne daha onu bılmezler.

• Aaaaa nasıl yokmuş ben var diye biliyordum inanmam.

Bunlar hep samsunlu lobisi Apple'ı kötülüyorlar. Başaramayacaksınız bitiremeyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 11 Ekim 2020; 18:12:20 >

• Festfood la beslene beslene beyinleri ölmüş🤣

• sınırsız internet kullanıyor adam . umurunda bile değil.

bizde lte yazıyor örneğin kaç kişi biliyor onun ne olduğunu :)

• Bize sorsan bizdede aynını derler ki. Bize 10G gelse ne yazar 10-20 gb kotayla napacaksak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ABD’deki cahil kesim azımsanmayacak kadar fazla. Daha dokunmatik telefonların yaygınlaşmadığı Nokia’nın altın çağlarını yaşadığı dönemlerde Avrupalılar Symbian akıllı telefonlarını kullanıyordu. Zamanın el verdiği tüm işlevselliklere sahipti Symbian akıllı telefonlar. ABD’deki moronlar ise Motorola’nın kapaklı featurephone modellerini kullanıyorlardı. ABD halkı Avrupalılardan yaklaşık beş yıl sonra akıllı telefonla tanıştı. O da iPhone ile oldu. Hatırlıyorum da ilk telefonum Nokia 6600’dı. Symbian’ı keşfettikçe telefonuma uygulamalar kurup yeni özellikler kazandırıyordum. Akıllı telefonun ne olduğunu Symbian ile anlamıştım. ABD’deki moronlar böyle şeyleri bilmedikleri için 2007’ye kadar beklediler zavallılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

ABD geriden gelmesine rağmen nasıl bir süreçle devrimi başlatabildi sizce?

Geçen gün iPhone'u Steve Jobs değil ABD federal hükümeti icat edip bilgileri Jobs'a aktardığıyla alakalı bir haber okumuştum.

Doğruluk payı var mı sizce?

• Amerikanlar’ın %70’i sadece okuma-yazma öğrenebilecek kapasitededir. Bir yerde duymuştum.

• Geyik haber ne yazık ki.

• Türkiye’dekiler de redmi note 8 le iPhone 11 i kıyaslıyor.

• Anamız babamız kullandığı telefonun kamerasının çözünürlüğünü biliyor mu? Veya işletim sisteminin sürümünü?

Çoğu kullandığı işletim sisteminin sürümünü bilmiyordur. (Ben bildiğim halde kontrol etme ihtiyacı hissettim. Android 8'den sonra güncelleme alamamışım.)

Bir şey yapmaya çalışıp da yapamayınca bilgi sahibi olur çoğu kullanıcı.

Amerikalar şöyle Amerikalılar böyle haberlerine şaşırırdım, olabilir mi diye, sonra biraz farklı düşündüm. Dünyadan bir haber olmalarının nedeni dünyayı takip etme ihtiyacı hissetmemeleri neden olmasın.

Bizim Vestel cihazlarının işlemcisini, ekranını bile Vestel yapıyor sananlar vardır, sorulmadığı için yüzdesel değerleri ortaya konmamıştır sadece. Sorsunlar bakalım o markaları kullananlara, görelim sonuçları..

Alelade bir haber..

• fuckulteli kullanıcısına yanıt

Aynen katılıyorum. Bizim ülkede de %50-55 lik kesim ülkenin uçtuğunu zannediyor.

Haberle ilgili soru sorsan %80 ni 3G ve 4G nin ne olduğunu bilmez.

• Dünyanın geneli donanım sitelerinden çıkmadığı için bu oran size saçma geliyor tabi. Telefon alırken herkes Snapdragon 865 falan bakıyor sanıyorsunuz sanırım. Beni şaşırtan 5G olmadığını bilme oranı helal olsun %50’ye.

Ben bunu yıllardır anlatamadım şu forumdakilere. Abicim forum içinde evet ekran panelinden işlemci üretim teknolojisine kadar her şeye hakim olabiliriz fakat biz %5-6 bile değiliz belki genel nüfusta. Normal birisi gidiyor vatanbilgisayar’a, bakıyor telefona “ooo marka Samsung, iyi herhalde bu” diyor önce, sonra ekrana bakıyor “renklere bak mütüş” demeye kalmadan satış temsilcisi yanında bitiyor artık onun inisiyatifine giriyor o ne derse doğru kabul edip alıyor telefonu bitti gitti. Kullanırken de zaten ne anlayabilir ki? Instagram, Twitter, YouTube biraz Web oynarsa CandyCrush. Tamam işte. Şu saydıklarımı düzgün yapamayacak kaç tane 2000₺ üstü telefon var 2020’de?

• 4.5G
    5G var yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.