Şimdi Ara

Google, YouTube'u büyük bir online alışveriş platformu yapmayı planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bloomberg'de yayınlanan bir rapora göre Google, YouTube'u Amazon ve Alibaba ile rekabet edecek bir alışveriş platformuna dönüştürmek için dünyanın en büyük video akış hizmeti sitesine değişiklikler ekliyor. Yayınlanan raporda, şirketin izleyicilerin yayınlanan videolarda sunulan oyunları, gadget'ları ve diğer ürünleri harici sitelere gitmeden satın almalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiği belirtildi.

YouTube'dan alışveriş test edildi

Bir YouTube sözcüsü, şirketin bu özellikleri sınırlı sayıda video kanalıyla test ettiğini doğrularken, içerik oluşturucuların sergilenen ürünler üzerinde kontrol sahibi olacağını söyledi. Konuyla alakalı daha fazla ayrıntı paylaşılmazken sözcü, şirketin bunu bir deney olarak nitelendirdiğini belirtti.

Google, YouTube üzerinden ürün satışı için yaptığı testlerde çevrim içi mağaza sağlayıcısı Shopify'ı platforma entegre etti. YouTube'dan alışveriş özelliği sunulan bazı içerik oluşturucular, videolarda tanıttığı  ürünleri videonun altında bulunan bir alana listelediler. İçerik oluşturucular, listede en fazla 12 ürün bulundurabildiler.  

Ayrıca Bkz.Microsoft, Edge'e çevrimiçi alışverişte fiyat karşılaştırma ve kullanışlı ekran görüntüsü alma araçları ekliyor

YouTube'un doğrudan satışlardan nasıl gelir elde etmeyi planladığı belli değil ancak içerik oluşturucular, görünüşe göre yeni girişim aracılığıyla yapılan satışların bir yüzdesini alacak ve bu da gelirlerini reklamların ötesinde çeşitlendirmelerine olanak tanıyacak.

Bu özellik test aşamasını geçip YouTube'a yerleşik özellik olarak gelirse, izleyiciler daha fazla kutu açma ve ürün tanıtma videolarıyla karşılaşacak demektir.

Kaynak:https://www.engadget.com/yotube-shopping-report-181436294.html

• İyice içine sıçın platformun

• Koca bir kahkaha attım

Youtube'a alternatif video paylaşım platformların tercih edilmesi lazım acilen, reklamlardan gına geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 10 Ekim 2020; 12:58:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • YouShop

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • google hizli yayilip tekellesmede cok basarili ama ayni basarisini hizmetlerinden net para kazanmada gosteremiyor. youtube uzerinden microsoft gibi apple gibi para basan bir hizmet kurma derdinde ama insanlar bir kere belesin tadini almis yanasmiyor.

• Google'ın patlayacak olan basiretsiz projelerinden biri daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Alışverişinizi tamamladıktan sonra videoya geçebilirsiniz"

Şaka bi yana, illa izletilen reklamlar, youtube premium'u kullan dayatması, youtube müzik.. Hepsinin üstüne birde bu çıktı. Pff..

• Tutmaz hocam bu proje boşuna uğraşmayın. Millet söverek giriyor YouTube reklamlardan dolayı. Masa üstü de neyse ki imdada engelleyiceler yetişiyor yoksa kafa atacağım ekrana resmen işkence gibi ya. Telde yolunu bulamadım halen nasıl çözeriz reklamı bilen varsa yazabilir mi dua ederim.

• çaylak1994 kullanıcısına yanıt
    Sanırım android kullanıcısısınız. Ben Vanced kullanarak o soruna kısmen de olsa çözüm sağlayabiliyorum.

• Teşekkürler hocam geri dönüşünüz için. Baya duydum onu kullandım da bir ara. Farkı nedir onun tam ısınamadım o uygulamaya. Evet android hiç ios kullanmadım parasızlıktan 😅. Deneyeceğim şimdi

• Video izleme sitesi olan bir platformu neden ana kaynağından çıkarıp amazon’a dönüştürüyorsun? Aynısını İnstagram’da yaptı. Gerçekten saçmalık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok müthiş olur.

• Normalde herkesin yaptığı ürün tanıtımı ve satış için reklamı kendileri içinde yapmayı deniyorlar yada her YouTuber’ın bir şekilde anlaşıp yapmasını sağlamaya çalışıyorlar.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Hangi alternatif kaldı mı hiç ?

• AirSupport kullanıcısına yanıt
    Facebook’un amacı dünya genelinde bir WeChat olabilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Joseph -- 10 Ekim 2020; 22:5:32 >
  • Hiçbir anlamı yok satış olur ama anlamı var mi

• gun kullanıcısına yanıt
    Vimeo, Dailymotion, Facebook Watch, IGTV aklıma gelenler.

Google'ın hayvani boyutta reklam kazancı oluştu. Diğer dijital reklam yapan şirketleri toplasan Google etmiyor.
    Google, YouTube'u büyük bir online alışveriş platformu yapmayı planlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 10 Ekim 2020; 22:41:39 >
  • Artık 3 boyutlu alışveriş geliyor takacağız VR gözlüğü ürünü elimizde gibi yada yanında gibi çok boyutlu inceleyebileceğiz içini açabileceğiz.

• Bir şeyin paralısı dayatıldıkça fena soğuyorum ondan.
    Youtube reklamları için engelleyici kurdum. Bir de telefon için güvenilir bir uygulama bulabilsem...

• YT video platformu alışveriş için YT tercih edilmez tercih edilmesi için bir neden, bir eksikliği giderme olayı yok, google büyük kumar oynuyor. Yeni bir şeyleri tutturamadığı için elindeki güçlü birimi başka bir şeye dönüştürmeye kalkıyor. Bu daha önce bir firma tarafından bir çok kez denenmiş ve genel olarak çoğu hüsran ile sonuçlanmış geriye döndürmeye çalışılsa da hiç bir zaman eskisi gibi olmamıştır. YT yerine google alışveriş sekmesi bunun için çok daha ideal, arama sonuçları içinde video destekli daha detaylı bir şekilde ürünü sergileyerek direkt o sekme üstünden alışveriş işlemleri tamamlanır, YT da asli görevine devam etmiş olur. Arama yapan da istediğini bulur satın alacak olan da istediğini bulur dallanıp budaklanmadan alışveriş tamamlanmış olur.

Bu adım sonrası YT amaç odak noktası kayarsa google pirince giderken eldeki bulgurdan olmuş olacak. Hiç biri bir YT etmez demeyelim bir zamanların vazgeçilmezi onlarca program, yazılım, site vardı şimdi onları hatırlayan bile yok. (Bir tüketici/kullanıcı olarak video platformu olan YT üzerinden alışveriş yapma fikri bana hiç cazip gelmiyor)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.