Şimdi Ara

Bakan Karaismailoğlu: 'Yerli elektrikli scooter'ların üretimi için çalışmalara başladık'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özellikle pandemi sürecinde toplu ulaşımdan biraz da olsa uzaklaşabilmek için daha sık kullanılmaya başlanan elektrikli scooter'lar son dönemde sıkça gündeme geliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlık ile Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle kurulan 'Hareketlilik Sistemleri Araştırma Merkezi'nin basın toplantısında konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, "Kent içi ulaşımda, geleneksel ulaşım yerine elektrikli scooterlar, elektrikli araçlar, otonom araçlar, uçan araçlar ve dronlar gözle görülür bir şekilde varlıklarını hissediyorlar.Türkiye'de 35 binin üzerinde e-scooter bulunmaktadır, 3 milyon vatandaşımız bu araçları aktif olarak kullanmaktadır. Yerli ve milli elektrikli scooterların üretimi için çalışmalara başladık.

Ayrıca Bkz.İstanbul Valiliği'nden Formula 1 Türkiye GP'siyle ilgili son dakika açıklaması

Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle vatandaşlarımız kısa mesafe hareketlerini, toplu taşıma araçları yerine mikro mobilite araçlarıyla gerçekleştirmektedirler. Bu araçlar üzerinde detaylı çalışmalar gerçekleştirildiği takdirde dezavantajlı yolcularımız için çeşitli olanaklar sağlayabiliriz." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın paylaşımlı elektrikli scooter sektörüne girmeye hazırlandığını açıklanmıştı. İsmi Çuf Çuf olarak belirlenen sistemde yerli elektrikli scooter'lar kullanılacağı ve ilk etapta istasyonlarda hizmet verileceği ifade edilmişti.

Kaynak:https://www.iha.com.tr/haber-ulastirma-ve-altyapi-bakani-karaismailoglu-yerli-ve-milli-elektrikli-scooterlarin-uretimi-icin-calismalara-basladik-870120/

• Uyduruk bir elektrikli scooter'ı üretmek ne büyük gündem oluyor.. Beyaz eşya üreten, otomobil yan sanayisi olan bir ülke olarak scooter üretilmemesi buraya yönelinmemesidir sadece. Belki ülke olarak üretimden bir adım önceki eksikliğimiz neyi üreteceğimize karar veremememizdir.

Üretim yaparken de, ucuz ve rekabetçi olsun diye kalitesinden ödün verirsen kendi vatandaşının gözünde bile kendi ürettiğine, Çin malına verilen değer kadar değer verilir.

Ben bir bisiklet kullanıcısıyım, bisiklet trafiğe daha uygun olmasına rağmen trafiktekilerin maganda gibi araç kullanmalarından tehlikeli olabiliyor. Scooter ayaktaki kullanıldığından daha az güven veriyor.

Her şey insanda bitiyor arkadaş. Medeniyet nedir bilmeyen ülkede yaşıyoruz. Kimse ne kural tanıyor, ne nezaket sahibi.. Sadece bunu okuyan 10 kişinin iyi olmasıyla koca ülke medeni olmuyor. Otomobilden bakan biri o scooter sürücüsünü böcek gibi görecektir, sen benim yolumu niye işgal ediyorsun diyerek.. Scooter sürücü de belki hatalar yapacaktır.. Curcuna..
  • çok akıllıca bir karar ama bu üretimi özel bir firma yapsa daha iyi olur.

• Elektrikli otomobil üretirken elektrikli scooter henüz hiç üretmemek!!! Bence daha önce düşünebilirdik, belki bu kadar tutulacağı kimsenin aklına gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 5 Ekim 2020; 15:41:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Elektrikli otomobil üretirken elektrikli scooter henüz hiç üretmemek!!! Bence daha önce düşünebilirdik, belki bu kadar tutulacağı kimsenin aklına gelmedi.

İnşallah sizin gibi çok çalışkan ve zeki arkadaşlar sadece eleştirmek dışında çalışıp iyisini yapacak.

• por favor kullanıcısına yanıt

Bunu yermek için söylemedim, neden daha önce üretmedik demek istedim. Sürekli her şeyi yeren tipler bana da itici gelir. Haklısın. Ek yapacağım cümleme.

• 231407 kullanıcısına yanıt
    Ben özel bir firmanın yapacağını düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Volta rks kuba gibi yerli şirketler var. Tamam montaj yapıyolar sadece ama devlet neyi farklı yapacak?

• TÜRK MALI denilmediği sürece,

yerli ve milli denilen ürünü almam

hadi rastgele

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni vergiler yolda o zaman

• arçelik beko falan el atsa bu işe ne hoş olur

• üretici kim olacak? yandaş mı?

• İnşallah öyledir

• por favor kullanıcısına yanıt

Eleştiri de mi yapamayacağız?İstersen sana soralım yapmadan önce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarih belirtilmemiş. soran da olmamış.... demek ki herkes öğrenmiş 2023 olduğunu. güzeeeeeeeel 

• Bir kere de önce yapın sonra çıkın aha bunu yaptık deyin yaa.

• Uyduruk bir elektrikli scooter'ı üretmek ne büyük gündem oluyor.. Beyaz eşya üreten, otomobil yan sanayisi olan bir ülke olarak scooter üretilmemesi buraya yönelinmemesidir sadece. Belki ülke olarak üretimden bir adım önceki eksikliğimiz neyi üreteceğimize karar veremememizdir.

Üretim yaparken de, ucuz ve rekabetçi olsun diye kalitesinden ödün verirsen kendi vatandaşının gözünde bile kendi ürettiğine, Çin malına verilen değer kadar değer verilir.

Ben bir bisiklet kullanıcısıyım, bisiklet trafiğe daha uygun olmasına rağmen trafiktekilerin maganda gibi araç kullanmalarından tehlikeli olabiliyor. Scooter ayaktaki kullanıldığından daha az güven veriyor.

Her şey insanda bitiyor arkadaş. Medeniyet nedir bilmeyen ülkede yaşıyoruz. Kimse ne kural tanıyor, ne nezaket sahibi.. Sadece bunu okuyan 10 kişinin iyi olmasıyla koca ülke medeni olmuyor. Otomobilden bakan biri o scooter sürücüsünü böcek gibi görecektir, sen benim yolumu niye işgal ediyorsun diyerek.. Scooter sürücü de belki hatalar yapacaktır.. Curcuna..

• Çuf Çuf nedir Allah aşkına? Bu yerli sistemler neden bu kadar kötü isimlendiriliyor, kimler var bunun arkasında, stajyerlere mi veriyorlar isimlendirme görevini? Yaani, BiP ve aklıma şuan gelmeyen diğer isimler.

• Martı scooterları Türkiyede üretiliyor Anadolu1 adı ile.

• Üretsinler ama vergi eklemesinler.İnsanlar arabayı bıraktı artık motor bile almak imkansız hale geldi.Benim zamanında 18000 tl ye fazla bulup almadığım mt-07 kimbilir ne kadar şimdi.Yapılması gereken scooter kullananlara kişilere bir kural kitabı getirmek.Kurallara uymayanlar ceza yesin.Fİyatlarını da uygun yapsınlşar bi zahmet.

• Bunlar neyi biz yapacağız dese, yapmadan çokkk önce var olanların vergisi, fiyatı vs. artıyor, ulaşılmaz hale geliyor. Scooter ihtiyacı olan elini çabuk tutsun, avrupada araba fiyatına scooterlara binmeye hazır olun, uçuş başladı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.