Şimdi Ara

AMD Ryzen 9 5900X ve Ryzen 7 5800X’in satış tarihleri sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kırmızı ekip geçtiğimiz haftalarda Zen 3 mimarili işlemcileri ve RDNA2 üzerinde yükselecek ekran kartlarının tanıtım tarihini netleştirmişti.

Bazı Ryzen işlemcileri için satış tarihleri

Bir Twitter kullanıcısının gönderisi yeni nesil Ryzen işlemcilerinin raflardaki yerini alacağı tarihe ışık tuttu. Eski bir plana ait olduğu belirtilen tarihlere göre AMD, Ryzen 9 5900X ve Ryzen 7 5800X işlemcilerini 20 Ekim’de satışa sunacak. Ek olarak bir başka kaynağa göre satış tarihleri 20-27 Ekim olarak belirtilmiş.

Orta segmente konumlandırılacak Ryzen 5 5600X ve üst segmentte AMD’yi temsil edecek Ryzen 9 5950X içinse daha ileri bir tarih düşünülüyor.

Ayrıca Bkz.AMD CEO’su: Ryzen 5000’le performans çıtasını daha da yukarıya yükselteceğiz.

Son olarak  28 Ekim’de duyurulacak RDNA2 mimarili RX 6000 serisi ekran kartları içinse 15-20 Kasım aralığına işaret edilmiş.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-to-launch-ryzen-9-5900x-and-ryzen-7-5800x-on-october-20th

• neden büyük ölçüde artması lazım ne zannediyorsun sen durumu intel %30 mı koyuyor tek çekirdekte?zaten farkları yok hatta tek çekirdeği %10 15 fazla olan 3300x bile perişan etti intelleri işte onun daha iyisinin 8 çekirdeklisi çıkıyor çok da fazla artışa gerek yok.şu anda fark olmasının sebebi 3600 3700 kullanıcıları 4.2 4.4 gibi hızlarda kullanırken intel 5 üzeri yapıştırıyor yoksa yüce tek çekirdeği değil yani gelsin bi 4.3'te ben ne yapıyorum?şimdi en üst model 5 ghz turbo diğerleri belli değil ama 4.4 olmayacak 4.8 4.9 olur.sana söylemiyorum herkes okusun diye yazdım.

• İntel masaüstünde 5. nesli atlamıştı bunlarda 4000 serisini atlıyor. Tek çekirdek performansı büyük ölçüde artması gerek artık. Yoksa 3000 serisinden bi farkı olmaz. Çekirdek değerleri aynı zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sempron 3200

İntel masaüstünde 5. nesli atlamıştı bunlarda 4000 serisini atlıyor. Tek çekirdek performansı büyük ölçüde artması gerek artık. Yoksa 3000 serisinden bi farkı olmaz. Çekirdek değerleri aynı zaten.

neden büyük ölçüde artması lazım ne zannediyorsun sen durumu intel %30 mı koyuyor tek çekirdekte?zaten farkları yok hatta tek çekirdeği %10 15 fazla olan 3300x bile perişan etti intelleri işte onun daha iyisinin 8 çekirdeklisi çıkıyor çok da fazla artışa gerek yok.şu anda fark olmasının sebebi 3600 3700 kullanıcıları 4.2 4.4 gibi hızlarda kullanırken intel 5 üzeri yapıştırıyor yoksa yüce tek çekirdeği değil yani gelsin bi 4.3'te ben ne yapıyorum?şimdi en üst model 5 ghz turbo diğerleri belli değil ama 4.4 olmayacak 4.8 4.9 olur.sana söylemiyorum herkes okusun diye yazdım.

• İşte 3300X gibi örnekler lazım. Dediğin gibi İ7 7700 gibi işlemcilere kafa tutuyor fakat aynı işlemci kendisinden daha pahalıya satılan Ryzen 5 3600 ve Ryzen 7 3700X daha iyi performans verebiliyor. (Oyun için konuşuyorum ekran kartı darboğazı olmadan eşit şartlarda.)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5700X nerede ya? Bir de şöyle bir listeye bakınca 3700x 65w ile harika görünüyor gerçekten. Çok başarılı bir işlemci. İlk çıktığında aldım. Benim gibi 30 seneye yakın intel kullanıcısını çok memnun etti. Başta haliyle biraz çekinerek geçmiştim ama hiç pişman etmedi. Hatta diğer pc'm için de bu 5000 serisinden almak isterim.

• Oyunlarda intel işlemcileri teker teker sıralıyor amd:+'ye gözükecek yer kalırsa 1 işlemci filan sokuyor listeye sondan.

AMD daha çok ekmek yemeli ki intel' e rakip olabilsin. İntel 7nm işlemci çıkarınca amd ne yapacak o kadar teknolojiye rağmen 14nm işlemci ile geliyor tokat atıyor ve geçip gidiyor intel 7700k ile bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyiki 3600 almışım 1300 tlye şuan 1800 küsür beni 4 sene rahat götürür... ufak bir oynama ile 4.2 ye bile çıkıyor misss...

• konuya uzak kaldı amd 4600 olarak cıkması gereken urun 5000serisi adı altındamı cıkıyor acaba

• Acaba fiyatlama ne olur? Hali hazırda satılan 3000 serisi için indirime gidilir mi?

5900 145 tdp ile gelecek yanlış bilmiyorsam. Oyunlarda intelin elinden liderliği alacağı kesin.

• evet

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

tamam hadi bakalım bunu yazdın intelden beleş işlemciyi kaptın hayırlı olsun 

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

tamam hadi bakalım bunu yazdın intelden beleş işlemciyi kaptın hayırlı olsun 

o arkadas az once 7700k mı övdü acaba :d benmi yanlıs okudum.

• yok inteli savununca beleş işlemci alacağını sananlardan bu da yani hangi modeli övdüğü yada savunduğu bunlar için önemli değil 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Ekim 2020; 3:27:28 >
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt

3000 serisinin çıkış fiyatıyla gelir.

Yeni seri gelince genelde eski seriye indirim yapıyor.

Asıl merak edilen, isimlendirmeler X mi olacak XT mi ? XT olarak gelirse yine fansız gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 1 Ekim 2020; 9:3:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Oyunlarda intel işlemcileri teker teker sıralıyor amd:+'ye gözükecek yer kalırsa 1 işlemci filan sokuyor listeye sondan.

AMD daha çok ekmek yemeli ki intel' e rakip olabilsin. İntel 7nm işlemci çıkarınca amd ne yapacak o kadar teknolojiye rağmen 14nm işlemci ile geliyor tokat atıyor ve geçip gidiyor intel 7700k ile bile

sidik yarışına girmek burada artık yapmak istediğim en son şey ama 7700k dediğini ben yeterince tokatladım 3300x'le takip etmişsindir etmemişsindir görmemişsindir benim sorunum değil.yanlış düşünüyorsun intel süper falan değil 5 ghz ekmeğini yedi şimdiye kadar ama yeni ryzenler 5 ghz turbo geliyor yani kaçacak yeri kalmadı artık intelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

3000 serisinin çıkış fiyatıyla gelir.

Yeni seri gelince genelde eski seriye indirim yapıyor.

Asıl merak edilen, isimlendirmeler X mi olacak XT mi ? XT olarak gelirse yine fansız gelecektir.

Fransız vermez diye düşünüyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sempron 3200

İşte 3300X gibi örnekler lazım. Dediğin gibi İ7 7700 gibi işlemcilere kafa tutuyor fakat aynı işlemci kendisinden daha pahalıya satılan Ryzen 5 3600 ve Ryzen 7 3700X daha iyi performans verebiliyor. (Oyun için konuşuyorum ekran kartı darboğazı olmadan eşit şartlarda.)

3300x'in olayını bozup geliyorlarsa ilk ben söverim ama gelen bilgiler sanki 3300x'in 8 çekirdeklisi geliyor şeklinde.3300x voltajı dayarsan 4.6 yapabiliyor başka bir şey oluyor ama fena ısınıyor.günlük kullanılabilse kimse 4/8 diye dert etmezdi.yeni gelenler daha verimliyse daha az voltajla 4.8 4.9 turbo görüyorsa bence 1080p kullananların gönlünde taht kuracaktır.ben 2k kullanıyorum ben bile hayır demem yani.intel 11 12 diye geliyor amd düzgün olmazsa intel savsaklar 11 12'yi hiç iyi olmaz.amd iyi gelsin ki intel de arge mi harcıyor mesai mi yapıyor daha iyisini yapsın.amd intel bakmadan her çıkan işlemci serisinin çok iyi çıkmasını istemeliyiz ki adamlar yatmasın yaptıklarının üzerine.5000'e kadar ram desteği de bekliyorum amd'den valla geçmem doğru düzgün bir şeyler yapmadılarsa.tok alıcıyım.. kartı(2080s) değiştirmeyecem ve fıkra gibi geliyor ama 2k'da 3300x'i biraz okşadın mı her oyuna yetiyor hatta stok bile yetiyor.buradan yeni 3080'lere 5800x gibi bir modelin daha iyi uyacağını düşünmekteyim.biz garibanız 5600x bile olur 3300x yapısındaysa.

• amerikan dolları kullanan vatandaşlar bu haberi beğendi ! +1

• Zaten Türk lirasını bitirdiler yıllardır faiz düşüre düşüre resmen millete dolar alın der gibiler Kİ maalesef Türk milleti dolarcı oldu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Ekim 2020; 10:0:34 >
  • 5000serisi 5nanometre ile gelirse iyi olur birde ddr5 oldumu çok iiyi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.