Şimdi Ara

## ATi RV670 'Duble' Gelebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AMD-ATi DirectX 10 destekli yeni çözümler üzerine çalışmaya devam ediyor. Firmanın özellikle de RV670 gpu'su üzerinde yoğunlaştığın biliyoruz. Açıkçası detaylar pek belli olmayan bu yeni gpu'nun olması muhtemel özellikerinin başında 65nm üretim teknolojisi ve 256-bit bellek veri yoluna sahip olması gösterilmekte.

X1900 serisi içerisinde belkide en başarılı model olan X1950 Pro'nun DirectX 10 serisindeki karşılığı olması beklenen RV670 gpu'suna yönelik ilginç haberler de gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre, AMD-ATi, RV670 gpu'suna sahip ekran kartlarını çift grafik işlemcili modeller olarka piyasaya sürebilir. Hatta çifr TV670 gpu'suna sahip olacak kartların performans testlerinde şu an için dünyanın en hızlı DirectX 10 destekli ekran kartı olan GeForce 8800Ultra'yı da geride bırakabileceği ifade ediliyor.

Özellikle 65nm üretim teknolojisi sayesinde grafik işlemcilerin güç tüketimlerini ve üretim maliyetlerini daha da aşağılara çekmeyi amaçlayan AMD-ATi'nin bu sayede hem performans/watt anlamında hemde fiyat tarafında iDual RV670 ile bir model hazırlama peşinde olduğunu da söyleyebiliriz. AMD-ATi tarafına yine bir söylenti/haber ortaya çıktı. Şimdilik beklemekten başka bir çare yok.

• gelse ne yazar
  • valla test sonuçları ve yazılım güncellemeleri tam olmadan söz söylemek yanlış olur....
  • susupta adam gibi bi kart çıkarsalar artık...
  • Geçer geçer emin olun
  • quote:

Orjinalden alıntı: hederahelix

Geçer geçer emin olun

+1
    HD 2900XT CF modunda dahi her zaman 8800ULTRA yı geçemezken, daha ne idüğü belli olmayan 256bitlik dual gpu lu bir kart mı geçecek?
    AMD ye kalsa lafla dünyayı da fethedecek bu gidişle
  • Rv670 1950 Pro'nun DirectX 10 serisindeki karşılığı değil. Neden mi?

1950xtx 256bit 1950pro 256bit
    2900xt 512bit 2900pro(yada 2950pro)256bit.

Yüksek çözünürlükte epey fark olacaktır.
  • Anlaşıldı bunlar kesin temmuz sonrasına atacaklar yeni modelleri. Bekleyeyim dedim bekle bekle nereye kadar??
  • 8800GTS karsına rakip olmalıydı bu kart 280/300$ civarında ve 320mb 320 bit 8800GTS lerle aynı özellikte olamlı diye düşünüyorum,amd böyle bir satış politikası neden izliyor anlmadım...
    Neyse onlar bilirlerdir işlerini;Umarım.
  • Hikaye bunlar anca 2008 de çıkar buda
  • fiyatı da "duble" olacaksa hiç gelmesin lütfen
  • bu ne arkadaşlar ya adamlar sürücü çıkartır gibi kart çıkarıyorlar..
  • Amd atup tumaya başladı yine.
  • çok laf az icraat.artık ati nin somut şeylere ihtiyacı var.
    ati giderek prestij kaybediyor ve bu kafayla gittikçede kaybetmeye devam
    edecektir.
    umarım en kısa sürede kendine çeki düzen verir.yoksa kendimizi nvidia nın cebimizi boşaltan kollarında bulucaz.
  • Sıkıldım bu ATI haberlerinden valla..Neden susup çıkarmıyorlar harbiden?
  • Ati
  • dabi dabi
  • "aynası iştir kişinin,lafa bakılmaz" gibisinden bir atasözümüz vardı galiba. Duruma uymuştur heralde 1 kamyon haberden sonra çıkan kartı gördük. Bu nvidianın da ya basınla arası yok yada fx57 taraf tutuyo
  • ARKADAŞLAR BENDE BİR KART ÜRETECEĞİM "YAKIN GELECEKTE" ÇIKACAK 8800 ULTRADAN %40 DAHA PERFORMANSLI OLACAK...

AMD-ATI nin yaptığı bu sadece
  • bu elektrik olayından doalyı ekran kartlarıından baya soğudom inşallah yeni modinde bu işi abartmazlar yoksa çok zor ekran kartıımı yenilemem ....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.