Şimdi Ara

Çinli elektrikli otomobillere bir yenisi eklendi: ORA Good Cat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük elektrikli araç pazarlarından biri olan Çin'de bir otomobilin daha örtüsü kaldırıldı. Great Wall Motors'un elektrikli araçlardan sorumlu alt markası ORA, Good Cat isimli yeni elektrikli otomobilini tanıttı.

Kompakt bir şehir otomobili olarak karşımıza çıkan ORA Good Cat'in ölçüleri 4235 mm uzunluk, 1825 mm genişlik, 1596 mm yükseklik ve 2650 mm aks mesafesi olarak açıklandı. Karşılaştırmak gerekirse, hem toplam uzunluk hem de aks mesafesi yeni Clio'dan biraz daha büyük bir otomobil olduğunu söylemek mümkün. Beş kişilik oturma kapasitesine sahip otomobilin bagaj hacmiyse henüz açıklanmadı.

ORA Good Cat'in tasarımına baktığımızda, özellikle ön taraftan Porsche modellerini genel şekli itibariyle de Opel Adam'ı anımsattığını söylemek mümkün. Yuvarlak hatlara sahip otomobilin ön bölümünde elektrikli araçlarda ihtiyaç duyulmayan geleneksel ızgaraya yer verilmemiş. Onun yerine tamponun alt bölümünde petek desenli ince bir panjur kullanılmış.

Mavi-beyaz gövde rengi kombinasyonu ve beş kollu jantlarıyla dikkat çeken ORA Good Cat'in arka bölümündeki tasarım da hayli ilginç. Alışılagelmişin dışında bir stop grubuna sahip olan elektrikli otomobilin geri vites ve sis lambaları tamponda bulunuyor. Stop lambaları ise arka camın alt bölümünde ince bir ışık şeridi olarak karşımıza çıkıyor.

ORA Good Cat'teki çift renkli tasarım iç mekanda da devam ediyor. Multimedya tuşlarına sahip iki kollu direksiyonun kullanıldığı alanda dijital gösterge ve bilgi-eğlence ekranları tek bir çerçevede birleştirilmiş. İnce hava menfezleriyle donatılan konsol kısmında oldukça az sayıda fiziksel düğme kullanıldığı dikkat çekerken, orta konsolda da USB girişleri, döner vites düğmesi ve elektronik park freni gibi detaylara yer verildiği görülüyor.

ORA Good Cat'te 143 beygir güç ve 210 Nm tork üreten tek bir elektrik motoru bulunuyor ve ön tekerleklere güç veriyor. 25 Eylül'de Çin'de satışa sunulması planlanan elektrikli otomobilin menzili ise NEDC ölçümlerine göre 500 kilometre olarak açıklandı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Porche ve Mini kırması

• C[AKMA]HINA

• Bu adamlara dava açılmıyor mu patent hırsızlığından

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Minic cooper değil mi bu ya :D

• Ulan harbiden çin uçuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çinle kim rekabet edecekti sorması ayıptır. VW bile maliyetten dolayı menzilde kısıta giderken 500 km menzil nedir. Regülasyonlar nedeniyle küresel pazarda engellenmez ise acayip satar.

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    mini ile kaplumbağa benzeri

• Çin Atatürkü örneklerine alsın dersinede okutsun burada ise tam tersi (hakaretler, saygısızlıklar,...) al sana=son-uçlar...

• Porsche ile mininin yasak meyvesi 😁

• Çakma makma adamlar yapıyor , daha ne markalar var Çin'de hepside ayrı firma ve marka , Çin komünist bir ülke güya ama hükümet araba vs yapayım da vatandaşa satayım demiyor

Bizim ülkede de ne hikmetse hükümet ve sultan RTE araba yapma işine giriyor , kendisi tanıtıyor vs 85 milyondan eşek yükü bende vergi alsam bende herşeyi yaparım , Türkiye kalkınma istiyorsa firmaları şirketleri güçlü devlet olacak

Almanya bakıyorum Mercedes , BMW , Audi , VW , Opel , Porsche , Bentley , Seat , Skoda bunların hiç biri Alman hükümetinin değil hepsi birer Firma Şirket değil mi? Yoksa bu araba markaları Merkelin mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

Çin Atatürkü örneklerine alsın dersinede okutsun burada ise tam tersi (hakaretler, saygısızlıklar,...) al sana=son-uçlar...

Çin'in bu arabayı yapmasının sebebi Atatürk'ü okutmasıdır. Beyin iflas

• ahmetmy A kullanıcısına yanıt
    Kafa nasıl çalışıyor belli değil kendi görüşünü tezini kanıtlamak için götten element uydurmada son nokta zirve senin gibiler bu yönden çok gelişmiş

Beyin iflas mı? Sen kaç yaşındasın saygısız. Yinede sana bir yazı gönderim bilgilen okumayacak kadar tembel değilsen eğer. (Oturup düşünmeyi öğren. Saygı nedir? Etimolojisine bak. Yazdığın yazı kendini yansıtmış. Konum: istanbul ümraniye * o bölgeden pek umudum yoktu zaten)

https://www.atam.gov.tr/ataturkun-soylev-ve-demecleri/turkiye-iktisat-kongresini-acis-soylevi-izmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 15 Eylül 2020; 11:55:2 >
  • Güzel emma mini ve porche a benziyor biraz içi felan iyimiş la

• quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

Beyin iflas mı? Sen kaç yaşındasın saygısız. Yinede sana bir yazı gönderim bilgilen okumayacak kadar tembel değilsen eğer. (Oturup düşünmeyi öğren. Saygı nedir? Etimolojisine bak. Yazdığın yazı kendini yansıtmış. Konum: istanbul ümraniye * o bölgeden pek umudum yoktu zaten)

https://www.atam.gov.tr/ataturkun-soylev-ve-demecleri/turkiye-iktisat-kongresini-acis-soylevi-izmir

Atatürk olmasaydı Çin elektrikli araba üretmeyecekti aynen

"Atatürk olmasaydı Çin elektrikli araba üretmeyecekti aynen" dediğin yazı.

O yukarıdaki söz doğru olmayabilir.* Geçmiş zaman bir bütündür. Olmuş olan. İçinden bir parçayı çıkarsan geçmiş bütün bozulur ve o anda aynı geçmiş olmaz. Geçmişten ise bugün doğar. Değişmiş geçmişten başka bir gerçeklik olur. ( Ayrıca geçmişte olanın zamanda diğerlerine olan domino taşı etkisi hesaplanması : Buna göre TR eğer yabancılar alsaydı oradan belki asyayı da zapt edeceklerdi hindistanı da otomatikman şu anda ve zamanda elektrikli aracı çin üretemeyebilirdiye de çıkabilir. üretemeyebilirdi ile üretmeyecekti iki kelimenin arasında 1 ve 0 kadar keskin fark var. Yaşam (1) ölüm (0) / Varlık ve yokluk gibi. / Ya istiklal Ya ölüm gibi. )

Bir yol ve o yolun sonuçlarıdır. Anlamak istememek yada anlamamak modunu bırak. Olaylar kişisel değil fakat kişilerin teşhis ve tedavi için bulduğu yollar çıkış ve yükselme yolu bunlar. Doğru diye yine kendi bildiğin yanlışı okuyorsun. Alttaki eğitimin buna neden oluyor. Kendini geliştirmek için çaba sarf etmen lazım yada Türkçe konuştuğumuz halde bir birimizi anlayamayız. Zaten ben pek kolay anlanabilen bir insan değilimdir ama diğerlerini anlarım onların anlayabileceği dilde konuşabilirim. Bu yazı için oturup emek harcadım.

Düşünmek üzerine....Faydalı olabilir.

https://muhaz.org/dusunmeyi-dusunmek-dusunmenin-etimolojisi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 16 Eylül 2020; 1:41:43 >

• çakma olmuş ama olsun. 500 km menzil doğruysa fiyatları zaten uygun oluyor, her yerde satabilecek bir araç bence. zaten yarın öbürgün firma para kazandıkça özgün tasarımlı modelleri de gelecektir. 90 lardan beri aynı muhabbet devam ediyor ve bu işleri yapanlar (kore,çin) para basıyor şuan.üretim üretim üretim,her alanda başarılı üretim.

• Suan yorumu Tayland’dan yazıyorum ve aracı kullandım. Renk tercihleri muazzam.. Trafikte çok dikkat cekıyor tasarımı vs.Türkşyeye girerse bayanlar özellikle pazar payı olur. Tasarımı çok ikonik. Özellikle geceleri çok güzel duruyor pudra ve yeşil rengi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.