Şimdi Ara

Mulan filmine Doğu Türkistan eleştirileri büyüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Disney’in yılın en büyük yapımlarından birisi olarak tanıtılan ancak pandemi nedeniyle geniş bir salon imkanı bulamadığı için Disney+ hizmetinde gösterime giren Mulan filmi eleştirilerin odağına yerleşti.

Tel tel dökülüyor

Geçtiğimiz haftalarda Mulan filminin başrolündeki Çinli aktör Liu Yifei’nin Hong Kong protestolarını eleştirmesi ve şiddet uygulayan güvenlik güçlerini destekleyici açıklamalar yapması boykot çağrılarına sebep olmuştu.

Ayrıca Bkz.Galaxy Z Fold 2 resmiyet kazandı: İşte detaylar!

Bu kez Mulan filminin sonunda geçen teşekkür metinlerinde Sincan Uygur Otonom Bölge komitesinin adının yer alması eleştiri oklarının hedefi oldu. Bu komite Uygur Türklerinin zulüm gördüğü ve beyin yıkama faaliyetlerinin yapıldığı kampları yöneten ve propagandasını yapan ekip olarak biliniyor.

Mulan filmi Çin’in bazı bölgelerinde çekilmişti ve bunlar arasında Sincan Özerk Bölgesi de yer alıyor. Aslında tartışmalar ta o zamanlara dayanıyor. Gerek Dünya Uygur Kongresi, gerek Shawn Zhang gibi aktivistler film çekimi esnasında zulüm görmeye devam eden Uygur Türklerini görmezden gelen Disney’e tepki göstermişti. Sosyal medyada filmin boykot edilmesi ile ilgili çağrılar yineleniyor.

Kaynak:https://www.bbc.com/news/world-54064654

• Ekrem Ç’ye teşekkür ediyorum bu haber için malum Ana akım yalaka medyada bu tip haberler görmek zor Sincan’da neler oluyor dünyada yankısı neler anca butik haber sitelerinden yada reuters bbc vb. Haber sitelerinden takip ediyoruz. Sanırım Bbc yerli ve milli olsa gerek Türklerin ve müslümanların uğradığı zulmü baskıyı işkenceyi daha çok haberleştiriyor.
  • paranın dini imanı yok diyecegim ama bu abd lilerin n her yaptıgı siyasi dini etnik ne ararsan var..amaçları her ne olursa olsun kaos özelikle müslümanara karşı piskolojik savaş.. ülkemizdeki savaşın bir parçasıda erol mütercimler gibi kriptolar

• Birkaç dk izleyeyim dedim, leş ötesi bollywood tarzı efektler midemi bulandırdı. Çöp resmen.

• Cin pazarindan 1 belki 2 milyar dolar para koparmak icin çekilmiş film

Sirf para için ne hallere girdin Disney

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem Ç’ye teşekkür ediyorum bu haber için malum Ana akım yalaka medyada bu tip haberler görmek zor Sincan’da neler oluyor dünyada yankısı neler anca butik haber sitelerinden yada reuters bbc vb. Haber sitelerinden takip ediyoruz. Sanırım Bbc yerli ve milli olsa gerek Türklerin ve müslümanların uğradığı zulmü baskıyı işkenceyi daha çok haberleştiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fhrstw kullanıcısına yanıt
    Ana akim tacizci hocalari aklamakla mesgul...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    batı ve medyasının sincar umurunda deil onların derdi çin. ve geçegi manüple etmek

• m'ulan sizin yapacağınız işin...

• Film leş ne izledim anlamadım.Zaten gişede çakılır bu boykota bile gerek yok.

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt

İçimizdeki en büyük kripto sizsiniz ve sizin şakşakladiginiz kişiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normaldir. Küreselciler gücü ABD den Çine kaydırıyor. Küreselcilerin en büyük medya organlarından biri de Disney. Demek ki çinli kardeşlerinin gönlünü almak istemişler.

• Zaten efsanenin aslında Türk veya Moğol olan ve Çin'e karşı savaşan Mulan'ı tam tersi olarak gösteren Disney'den ne beklenir ki?
    Linkleri vereyim belki okumak isteyen çıkar:
    ETHNIC COMPOSITION AND ORIGIN OF ALTAIANS
    The Huns in Chinese annals Synopsis of Eastern Hun history
    The Huns, Rome, and the birth of Europe
    Özet geç diyenlere özet blog

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcanterzi -- 12 Eylül 2020; 14:56:40 >

• Bu film zaten Çin pazar için yapılmıştı. O yüzden şaşırmadım.

silinsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B8DF362DD -- 24 Nisan 2021; 17:35:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.