- x
Uno 60S hakkında tavsiye-yorum istiyorum
38 Cevap28473 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

636 Mesaj
26 Mayıs 2007; 15:44:58 

Uno 60S almayı düşünüyorum.

araç hakkında detayları anlatabilirseniz sevinirim..
artıları, eksileri, yapılabilecek ekstralar, tavsiyeler, alırken/kullanırken nelere dikkat edilmeli vs..

LPG taktırmayı düşünüyorum bide bu konuda yorum alabilirim..

bide bi arkadaş daha üst modellerde vites kolunun kısa olduğunu söylemiş, ikisinin de fotoğrafını bulup koyabilirseniz sevinirim..

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

114 Mesaj
26 Mayıs 2007; 15:57:15 

bende 1995 model 60s var. Benzin konusunda oldukça iyi. Ancak benim arbamda hiçbir özellik yok. Bu yüzden hiç rahat değilim. Şunu söyleyebilirm 165000 kmde motor veya başka bir aksamıyla (elektrik aksamındaki ufak tefek hariç) ilgili ciddi bir sorun yaşamadım. (Sonuç olarak çok da fazla bir aksam olmadığı için sorun çıkmaması da normaldir herhalde. ) Ne bir yolda kaldım ne de başka birşey. Bu yüzden önerebilirim.

Hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatleriyle,ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!!! Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir.M.KEMAL ATATÜRK

2916 Mesaj
26 Mayıs 2007; 16:22:28 

uno alacaksan bence 70s ine bak. lpg takılınca 60s in yokusta bayıldığı söyleniyor.

ama ben 70s ile rampayı jet gibi çıkıyorum.

çok fazla konfor yok arabada. ama yakıtı hesaplı

geçen ölçtüm. 117 yakıyorum. hem de bayağı acemiyim. devrinde çok kullanamıyorum.

şehiriçi bineceksen ideal bir arab.

ayrıca uno kulubumuz var. oraya bekleriz.
http://forum.donanimhaber.com/m_13521699/tm.htm

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

4234 Mesaj
26 Mayıs 2007; 16:28:53 

60s italyan malı. Bir zamanlar benim hayalimdeydi bu araba. ama olmadı, lada samara aldık biz.

bugün 10 milyar param olsa, illa ki de uno alacaksam, gider italyan olanı yani 60s i alırım ben.

Asus N55SF S1194V
Iphone 5 16 GB Ios 7.0.4 Beyaz
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

57 Mesaj
26 Mayıs 2007; 17:11:46 

yedek parça sıkıntısı ceken kişilere rastladım forumda ne derece öyle tam bilmiyorum ama parçaları 70 s kadar bol ve ucuz değilmiş.
70 lere motor hacmi küçük diye ekonomik olacagını sanmıyorum çünkü aynı kasayı 1100 e göre 1400 daha kolay taşıyacak.taşımada zorlanmayacagı için de
70ler ile 60 lar arasında yakıt ekonomisi açısından fark olmayacagını düşünüyorum.

m.d.

1862 Mesaj
26 Mayıs 2007; 22:57:05 

quote:

Orjinalden alıntı: mrt_dnz

yedek parça sıkıntısı ceken kişilere rastladım forumda ne derece öyle tam bilmiyorum ama parçaları 70 s kadar bol ve ucuz değilmiş.
70 lere motor hacmi küçük diye ekonomik olacagını sanmıyorum çünkü aynı kasayı 1100 e göre 1400 daha kolay taşıyacak.taşımada zorlanmayacagı için de
70ler ile 60 lar arasında yakıt ekonomisi açısından fark olmayacagını düşünüyorum.

60 s lerde kullanılan 1100 motor fire motordur düşük devirlerde yüksek çevirme gücü üretir ve 70s den oldukça ekonomik benzin tüketim değerleri verir..çekişi de yüksektir..son hızda da problem yoktur...

Fiat - Uno 60 S
Tüm Teknik Veriler

Karoser ve Boyutlar

Karoser Tipi 4/5S HBK

Dingil Mesafesi 2362 mm (93 in)

Ön İz Genişliği 1345 mm (53 in)

Arka İz Genişliği 1300 mm (51.2 in)

Uzunluk 3689 mm (145.2 in)

Genişlik 1562 mm (61.5 in)

Yükseklik 1405 mm (55.3 in)

Uzunluk / Dingil Mesafesi Oranı 1.56

Ağırlık 760 kg (1674 lb)

Hava Sürtünme Katsayısı 0.3

Motor Özellikleri :

Motor Üreticisi Fiat

Motor Yeri Ön

Motor Yerleşimi Enlemesine

Motor Yapısı

Soğutma Türü Su

Motor Tipi SOHC

Silindir Sayısı ve Yerleşimi S-4

Silindir Başına Subap Sayısı 2 (toplam 8 adet)

Motor Hacmi 1108 cc (67.61 cu in)

Çap 70 mm (2.76 in)

Strok 72 mm (2.83 in)

Çap / Strok Oranı 0.97

Silindir Başına Düşen Hacim 277 cc/silindir (16.9 cu in/silindir)

Krank Ana Yatak Sayısı 5

Sıkıştırma Oranı 9.6 : 1

Yakıt Besleme Tipi 1 We carb

Hava Besleme Türü Normal

Kompresör Tipi -

İntercooler Türü Yok

Katalitik Konvertör Yok

Maksimum Motor Gücü 57 HP (42.5 kW)

Maksimum Güç Devri 5500 d/d

Maksimum Tork 89 N.m (65.7 lb.ft , 9.1 kg.m)

Maksimum Tork Devri 3000 d/d

Maksimum Güç Devrinde Tork 73.8 N.m (5500 d/d)

Güç / Ağırlık Oranı 75 HP/ton (55.9 W/kg)

Güç / Motor Hacmi Oranı 51.4 HP/litre (38.4 kW/litre)

Performans

0 - 100 km/h 13.9 s

0 - 1000 m Hızlanma 35.6 s

Son Sürat 155 km/h (96.3 mph)

Şanzıman ve Aktarma

Şanzıman Türü 5M

Son Vites Dişlisi Oranı 0.78 : 1

Son Dişli Oranı 3.73 : 1

Aktarma FWD

Direksiyon Türü rack & pinion

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 27 Mayıs 2007; 23:51:26 >

636 Mesaj
28 Mayıs 2007; 15:27:31 

yorumlar için çok teşekkürler..

havnitekin, bu bilgilere ulaşamamıştım hiçbi yerden, çok teşekkürler..

sanırım 60S mantıklı..
yalnız yine sorum var:

devir saati yok bildiğim kadarıyla, takılabiliyo mu?
bi de, yedek parça sorunu olduğunu duydum, ne kadar doğru?

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

366 Mesaj
28 Mayıs 2007; 16:10:58 

Hocam beni bir önceki arabam 60s di,şimdi 70s UNO m var.Sana kısaca tecrübelerimi ve kendi fikrimi aktarayım.

1-Benim 60s im benzinliydi ve çok ekonomik ve çekişi çok güzel bir arabaydı o açıdan hiç problem yaşamadım.
2-Kullanması çok kolay,üzerinde aksesuar olmasada(elektrikli cam,hidrolik direksiyon gibi)çok keyifli bir arabaydı
3-Ancak arabanın parça sıkıntısı var sana başıma gelenlerden birkaç örnek vereyim neden onu satıp 70s aldığımı daha net anlarsın;

60s buji kablosu:70 ytl
70s buji kablosu:14 ytl
60s üst kapak contası:75 ytl
70s üst kapak contası:10-15 ytl
60s hava filitresi: 24 ytl
70s hava filitresi: 4-5 ytl
Tüm bunların yanında birde parçanın bulunmaması gittiğin tamircinin-servisin arabayı görünce ağız burun kıvırması cabası.

636 Mesaj
28 Mayıs 2007; 16:22:14 

quote:

Orjinalden alıntı: PARMAKSIZ

Hocam beni bir önceki arabam 60s di,şimdi 70s UNO m var.Sana kısaca tecrübelerimi ve kendi fikrimi aktarayım.

1-Benim 60s im benzinliydi ve çok ekonomik ve çekişi çok güzel bir arabaydı o açıdan hiç problem yaşamadım.
2-Kullanması çok kolay,üzerinde aksesuar olmasada(elektrikli cam,hidrolik direksiyon gibi)çok keyifli bir arabaydı
3-Ancak arabanın parça sıkıntısı var sana başıma gelenlerden birkaç örnek vereyim neden onu satıp 70s aldığımı daha net anlarsın;

Tüm bunların yanında birde parçanın bulunmaması gittiğin tamircinin-servisin arabayı görünce ağız burun kıvırması cabası.

bu farklar çok fazla yaa...

peki tüketim nasıl 70s'in?

bide şu vites kolunun daha yukarıda olması olayı nedir?

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

366 Mesaj
28 Mayıs 2007; 16:31:29 

Tabiki 70s daha fazla tüketiyor ancak hesap edersen parçaya verdiğim parayla zaten aradaki fark rahatlıkla kapanıyor Arkadaşların bahsettiği vites kolu olayı şöyle;60s lerde vites kolunun çevresini kaplayan bir konsül olmadığı için yalnızca uzun bir vites kolu görürsün fakat 70s lerde plastik bir konsülle kaplandığı için vites kolu daha kısa ve daha şık durur.Ayrıca benim 60s de en sinir olduğum şeylerden biri de arabada telefon anahtar vs.gibi şeyleri koymak için hiç bir bölme yoktu.70s de ise vites kolunun hemen önüne geniş bir bölme var ve bu enazından benim çok işime yarıyor

1862 Mesaj
28 Mayıs 2007; 16:55:27 

quote:

Orjinalden alıntı: fircam

bu farklar çok fazla yaa...

peki tüketim nasıl 70s'in?

bide şu vites kolunun daha yukarıda olması olayı nedir?

bu durum eskidendi....
tofaş'ın 1.2 8 v motorlarının pekçok parçası 60 s lere uyumludur...üstelik hava filtresi vb gibi pek çok parça da ucuzlamış bulunmaktadır...ayrıca 60s in motoru panda da vardır ve türkiyedehalen satılmaktadır...

636 Mesaj
28 Mayıs 2007; 16:59:01 

havnitekin, arabayı al illaki diyosun yani

saol gerçekten verdiğin bilgiler süper..

peki şu daha üst modellerdeki vitesin altındaki parça hakkında düşüncen nedir?
60S'e kolay uygulanabilir mi?
çünkü bi tek o vitesin duruşu hoşuma gitmiyor o araçta..

bide devir saati takılabilir mi?
devir saatsiz yapamam ben

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

1862 Mesaj
28 Mayıs 2007; 17:07:34 

devir saati her araca haricen takılabildiği gibi 70 s de kullanılan komple km saati de bulunabilir..ancak biraz pahalı olabileceğinden hurdacılar sitesinden de bulunabilir...70 s lerdeki vites kolu da fiat parça listesinde görülüyor...yetkili servislerde pahalıya mal olabilir..ancak piyasadaki parçaçılardan,ya da hudacılar dan bulunup uygulanabilir sanıyorum....

636 Mesaj
28 Mayıs 2007; 17:15:44 

devir saatini orjinalini bulmak yerine modifiyecilerin kullandığı harici devir saatlerinden düşünüyorum.
o yüzden sordum, normalde devir saati olmadığından, onu bağlamayı becerebilirler mi diye

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

1862 Mesaj
28 Mayıs 2007; 17:27:23 

quote:

Orjinalden alıntı: fircam

devir saatini orjinalini bulmak yerine modifiyecilerin kullandığı harici devir saatlerinden düşünüyorum.
o yüzden sordum, normalde devir saati olmadığından, onu bağlamayı becerebilirler mi diye

oto elektrik servisleri kolayca monte edebilirler..

366 Mesaj
29 Mayıs 2007; 12:16:14 

fircam,parada zevkte senin,ben yalnızca başıma gelenleri seninle paylaşmak istedim. Havnitekin'bunlar eskiden oluyodu'demiş ama benim anlattıklarım çek değil geçen sene başıma geldi.Yine de uno yu çok sevdiğim için 60s i satıp 70s aldım.Tabi karar senin her ne alırsan hayırlı olsun .

636 Mesaj
29 Mayıs 2007; 21:44:53 

bu 60s'in parça sorununu bugün 3 kişiden daha duydum, ve bu haftaki autoshow dergisinde onno usta'ya biri sormuş, 60s'im var, motor yenilenicek, parçaları yurtdışından gelmesi gerekiyo dediler doğrumu diye;
onno usta da yerine bi yöntem önermemiş, doğru olduğunu beklemesi gerektiğini söylemiş..

sanırım vazgeçiyorum 60s'ten..

Fırat ÇAM

2004 Corsa CDTI

5 Mesaj
16 Haziran 2007; 10:18:08 

hocam aman sakın 60s e yanaşma. cevaplarda da söylendiği gibi ben şu anda 60s kullanıyorum. anlatılanlar doğrudur motoru çok seridir . az benzin harcar. ancak şanzıman motor bunlar çok maliyetli.bir servise girdim mi 100 den 200den aşağı çıkamıyorum. üstelik yetkili servislerde rakam iyice büyüyor. yeni pandanın motoru ile 60s in motoru arasında dağlar kadar fark var ve 60s e olan uyumlu parça sadece avans otomatiği o da şahinlerdeki otomatik. o da ne derece iyi çalışıyor orasını bilemiyorum. siz bence 70s i düşünün alacaksanız eğer. çünkü uno şehir içinde pire gibi bir araba her yere sığıyor kaporta aksamı ucuz sayılır ve küçük darbelerde içiniz yanmaz. sakın 60s almayın.

304 Mesaj
21 Haziran 2007; 23:57:32 

Öncelikle 60 s sahibiyim gayet memnunum italyan olması kullanım rahatlığı veriyor çoğu insan direksiyonun hidrolik olduğunu sanıyor yani o kadar yumuşak ayrıca bi ay önce kapak jontası meksefe platin buji değişimi yaptım karbüratör ayarı yaptım parça fiyatlarına gelince 10 ytl ye jonta aldım yan sanayi orjinali kadar iyi sıkıntı da yok çünkü palio 1.2 lerinki birebir uyuyor motor küçük fakat çabuk devir alıyor iyi bakarsan uno lar arasında en kullanışlı olanıdır 140 lira civarı yakıyorum yokuşta falanda bayılmıyor keçi gibi gidiyor istanbul trafiğinde 200 le gitme gibi bir ihtimalimi,z yok ferrarin olsabile trafik yoğunluğundan sürat yapamıyorsun 140150 yi geçemedim trafikten dolayı ama eminimki 160 170 görür adam gibi ustayla çalış başın ağrımaz zira her çeşit insan var parçaların muadilleri var yetkili servis tabiki orjinal parça der albea da olsa pahalı olur sonuçta çok eğlenceli kullanımı rahat bir araba şirket palio sunuda kullanıyorum unocuğum kadar bana zevk vermiyor zaten fiat ın dünyada en çok sattığı ve klasiği olduğu modelidir.

quote:

Orjinalden alıntı: PARMAKSIZ

Palio Sporting 1.6 16 V
BRC My-10
Toshiba Satellite
Navitech Nav-pxb 205F
Nokia 3720 C
Philips HQ 6920 Şarjlı Tıraş Makinesi

304 Mesaj
22 Haziran 2007; 0:02:09 

bende devir saati taktırdım süper oldu tavsiye ederim yararlı bir modifiyedir eğer ana dolu yakasındaysan elif tuning hem satış hemde montaj yapıyor fiyatıda uygun 8000 devi,re kadar olanlardan taktırırsan yeterli olur

http://www.eliftuning.com/index.php?p=list&k_id=57

Palio Sporting 1.6 16 V
BRC My-10
Toshiba Satellite
Navitech Nav-pxb 205F
Nokia 3720 C

366 Mesaj
22 Haziran 2007; 11:09:11 

sonmezhasan kardeşim,forumu dikkatli okursan yukarıda da belirttiğim gibi kendi başıma gelenleri aktardım,zevkte,karar da para da arabayı alacak olan arkadaşın.Benim tek maksadım ben bunları çektim başkası çekmesin.

304 Mesaj
22 Haziran 2007; 21:47:58 

Yanlış anladın arkadaşım amacım seni eleştirmek değildi sadece ucuz yollu tamir bakım imkanının bulunduğunu anlatmaktı, benimde bir çok kötü anım oldu ama uğraştırdı beni, tabiki bütçeye göre arabada bukadar oluyor her şeye rağmen tavsiye ediyorum.

Palio Sporting 1.6 16 V
BRC My-10
Toshiba Satellite
Navitech Nav-pxb 205F
Nokia 3720 C

54 Mesaj
1 Temmuz 2007; 12:12:50 

ben 1 yıldır 94 model uno 60s kullanıyorum. izlenimlerimi anlatayım:
1-80 miyonluk benzinle şehir içinde 350-400 km gidebiliyorum.
2-arabanın özellikle soğuk havalarda sabah ilk çalışırken ısınma problemi var. ben termostatını ve soğutucusunu değiştirdim, karbüratörünü temizlettim ancak hala tam sonuç alabilmiş değilim. araba yine de sabah ilk çalıştırdığında 3-4 dakika jikle istiyor. ayrıca bu jikle işine alışmak da kolay değil. sanki insanmış gibi huyunu öğrenmen gerekiyor.
3-çekiş konusunda hiç sorun yaşamadım. ben kağıthanede oturuyorum ve her taraf yokuş ama araba çok iyi tırmanıyor.
4-aksesuar yok, zaten benim de kesinlikle böyle bir beklentim yok.
5-debriyaj balatası ve tüm ön takımı tamircide 300 milyona değiştirdim. parça sorunundan tamirci de bahsetti fakat bulmakta zorlanmadılar.
6-fiyat konusuna gelince ben 1 yıl önce 5.250'ye almıştım. araba son derece temizdi ve daha 60000 km'de idi. şu an 70000'de. galericilere götürünce 5'ten fazla vermiyolar. ben sıfır araba almak için yıl sonunu bekliyorum, arabayı bayide takas edicem.

2007 Toyota Yaris D4D
1990 MB W124

2916 Mesaj
2 Temmuz 2007; 0:47:56 

değerli arkadaslar uno kulübümüzde unoyla ilgili her türlü sorunu ve çözüm önerilerini paylaşabilirsiniz. Girmek için aşağıdaki imzama tıklamanız yeterlidir

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

3 Mesaj
12 Haziran 2010; 16:02:39 

Son cevabı ben veriyim...Geçen sene sattığım 1992 model bordo 60s imde yaşadığım problemler ve çözümleri...

İlk aldığımda amortisörler iflas etmiş ve rotların değişmesi gerekiyordu değişti maliyet 190+10 tl bahşiş 200TL Parça sıkıntısı çekmedim...

Motor conta yaktı... Motor yapıldı üstkapak contası değişti sadece motor dişlilerini bulmakta zorluk çektik onlarında 2. elini bulduk eğer büyük kentlerde yaşıyorsanız bunlar problem değil...

şanzuman ve elektrik tesisatı biraz sorunlu elektrik tesisatını 85 liraya (malzemeleri ile beraber) hallettirdim.

Şanzuman ise ustanın dediğine göre '' lan olm bin böyle bişey olmaz o hepsinde war aslanım paran cebinde kalsın '' oldu Bu samimi öneriye uydum ve gerçekten bunun hiçbir sorun teşkil etmediğini yaşayarak gördüm...

Gelelim artılarına....

Yakıt konusunu açmıyorum bile inanılmaz ekonomik...

Direksiyonu sanki boş dönüyor gibi avuç içiyle çevriliyor...

Hava filtresi 24 tl imiş 20 sini atalım 4 ü doru ayda bir değiştiriyordum...

Buji kablosu 70 tl imiş 13 tl ye aldım ünlü otodan... (70 tye yağ yağ filtresi ve bujiyi bile değiştirebilirsiniz...)

Yapmanız gereken müzik tesisatınızı kurun helezonlardan 2 diş aldırın sislerinizi yakın Piyasa uno görsün....

834 Mesaj
13 Haziran 2010; 9:31:40 

Arkadaşım Uno modellerinde yedek parça, kullanım ,iç ve dış aksesuar ve diğer özellikleri bakımından S modelleri tavsiye edilmez bu modelin sana 1.4iesx veya Uno hobby modelini tavsiye ederim.Uno 60s, 70s Arasındaki farklar
Uno 60s ler Kasa olarak 70 lerden çok farklı değiller. Düşünmeye değer 2 farkı var. Birincisi Motor Gücü 1100, İkincisi ise Parça Bulma sorunu. 60lar türkiyede üretilmediği için parça temini biraz zor. 95'den sonra 60s üretilmedi.Sx ie Camları otomatik, Enjeksiyonludur. Bazı modellerde Hidrolik Direksiyon, Klima gibi özelliklerde mevcut.
bu özelliklere rağmen hala s almak istiyorsan o senin seçimin deriz.Unutma sxie lerdeki motor tipo ,palio,siena motoru ona göre yedek parca bakımından tüm aksam parcaları birbirine uyabilmekte bazı elektronik ve motor parçaları hariç

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

1 Mesaj
7 Aralık 2010; 13:02:46 

slm mıllet bendede 60 s var tek sorunum benzin otomatiği bozuk olması bazen calısmıyo boğuluyo araba nerden bulabilirim yardımcı olurmusunuz?

1 Mesaj
28 Ocak 2011; 14:27:16 

SELAM ARKADAŞLAR BENDE UNO 60 VAR ARABAM ÇOK TEMİZDİR FAKAT ACİL İHTİYAÇTAN DOLAYI SATIYORUM İLGİLENEN VARSA BENİ ARASIN UYGUN FİYATA VERECEM ACİL SATILIK ÇÜNKÜ 543 725 53 79

81 Mesaj
30 Ocak 2011; 1:06:58 

Bazı forumdaşlar Fiat Uno 60s araçlar hakkında bilerek veya bilmeyerek yorumda bulunuyorlar. Ben de 1993 model 60s kullanıcısıyım. Evet yeni araçlar kadar ABS, hava yastığı, klima gibi donanimları yok. Ama vergiler düşük: 24 TL yatırdım 6 ay için. Basit karbüratörlü araç olduğundan, ustalar için tamiri çok zor değil. Ama bazı ustaların veya kişilerin bazı marka ve modelleri beğenmeme hakkı mutlaka vardır.

Bugün değil ama geçmişte dünyanın en popüler araçlarından biriydi. Hâlâ trafikte temiz ve düzgün çok sayıda Uno'nun dolaştığını görürsünüz ve yalnız olmadığınızı anlarsınız. Motoru küçük olmasına rağmen seriliğine sadece siz değil, trafikteki çok yeni araç sahipleri de şaşırırlar. Hâlâ yaygın olduğu için parça sorunu olmayan bir araçtır. Parçalar 1,4 motorlu Unolara göre birazcık daha pahalı olabilir. Ama siz bir de başka marka araçlarla kıyaslayın.

Bir de paranız çoksa tabii ki 16 yaşından fazla nispeten geri teknolojiye sahip bir otomobil almayacaksınız. Ama bütçeniz kısıtlıysa, çok talepkar değilseniz, küçük ve sağlam bir araç istiyorsanız, Uno sizin için iyi bir alternatif olabilir.

İmza şık, kısa ve şahsa mahsus olmalı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Şubat 2011; 13:17:46 

Selam arkadaşlar şöyle bir araç buldum

http://www.sahibinden.c...o-lpg-li-37192871/detay

sizce nasıl
araçtan klima gibi aksesuar beklentim yok.Sadece yazları memlekete gitmek ve şehir içinde arasıra dolaşmak.
Araç lpg li çekişi felan nasıl.
Bu konuda yorum yazarsanız sevinirim.

2056 Mesaj
9 Şubat 2011; 18:16:30 

fiyatı pahalı (5600tl pazarlık payı yoktur yazılmış)

aynı fiyata daha yaygın olan 70S modelini bulabilirsiniz

quote:

Orijinalden alıntı: demrelicom

Selam arkadaşlar şöyle bir araç buldum

http://www.sahibinden.c...o-lpg-li-37192871/detay

sizce nasıl
araçtan klima gibi aksesuar beklentim yok.Sadece yazları memlekete gitmek ve şehir içinde arasıra dolaşmak.
Araç lpg li çekişi felan nasıl.
Bu konuda yorum yazarsanız sevinirim.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

108 Mesaj
6 Eylül 2011; 16:27:36 

Merhabalar 7500 TL param var ve bende uno almayı düşünüyorum 70 sx mi yoksa sxie mi alayım kararsızım.Yoksa bu paraya başka araçlara mı yöneleyim.???...Kimden duyduysam sxie modeli yani enjeksiyonlu olanları LPG'de sorun veriyomuş..Eger LPG'de bineceksen sx al diyolar...Sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var...

590 Mesaj
6 Eylül 2011; 18:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ssselcukkk

Merhabalar 7500 TL param var ve bende uno almayı düşünüyorum 70 sx mi yoksa sxie mi alayım kararsızım.Yoksa bu paraya başka araçlara mı yöneleyim.???...Kimden duyduysam sxie modeli yani enjeksiyonlu olanları LPG'de sorun veriyomuş..Eger LPG'de bineceksen sx al diyolar...Sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var...

arkadaşların doğru söylemiş sxielerin çoğunda lpg problemi oluyor(7 ay önce taktırdık bizimkinde de oldu) lpg ile kullanıcaksan sx öneririm.

1 Mesaj
30 Mayıs 2012; 19:18:48 

birinci vitesi çok güçlü her yere tırmanır.çok seri bir araç direksiyonu hidrolik olmamasına rağmen hidrolikten bile yumuşak döner.Su eksiltmesi kronik problemidir.Uzun yolda motor ufak olduğundan şişer ve çekiş düşer zorlanır.Araba uzun süre kullanımda(uzun yolda) can sıkıcıdıdr.Kısa mesafelerde verimli ve tatmin edici.Yakıtı lpg de uygun.

191 Mesaj
1 Ocak 2013; 21:02:25 

70S den baska hangi aracı alırsanız basınız agırır kesin ve net söylüyorum 1 ay önce 70s aldım soruun yok devam ediyorum 96 mod 148 binde 6900 e aldım..

60s parca zorlugu

70s sxe 1.4ie hobby.. enjeksiyon lpg ye uyum saglamıyor rölanti tutmuyor,silkeliyor vs .. canından bezdirir en sorunsuzu 70s dir ..

118 Mesaj
28 Mart 2013; 13:42:01 

60 s piyasada cok yok sanırım agırlıklı olarak 70s

"TATLIHIZ " e katılıyorum

191 Mesaj
20 Nisan 2013; 10:40:15 

5.Ayım oldu.Aracımla 150.000 e dayandı..Sorunsuz olarak devam ediyorum..

70S ten baskası yalan.. 60S de tamam ama Sx ler olmaz..

118 Mesaj
25 Mayıs 2013; 11:42:47 

quote:

Orijinalden alıntı: TATLIHIZ

+1

6705 Mesaj
26 Mayıs 2013; 15:31:57 

quote:

Orijinalden alıntı: TATLIHIZ

Forever sx.bakimlArini aksatmadikca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Fiat » Uno 60S hakkında tavsiye-yorum istiyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.383