Şimdi Ara

PS3-PC BAĞLANTISI MEDYA PAYLAŞIM REHBERİ RESİMLİ ANLATIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
34.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bu anlattiğim kombo modemde(usb+ethernet modem) denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.tahminen ayni şekilde wireles modemdede ayni sonucu verecektir...

ilk aşamada medya player 11 i kurdugunuzu varsayip çaliştiriyoruz.

1-resimdeki gibi kitaplik sekemsini ardındanda medya paylaşımına tıklıyoruz.

2-açılan pencerede medyalarımı paylaştır sekemsini seçip ayarlara giriyoruz.

3-açılan pencerede ise "yeni aygıtlara ve bilgisayarlara otomotik olarak izin ver sekmesine tıklıyoruz.ve tamam diyoruz.sonra uygula deyip tamam tıklıyoruz.

4-bu aşamada ps3 müzün menüsünden "search for media servers" a gelip x yapioruz.

5-bir müddet bekledikten sonra karşımıza "1 media serverswere found" yazisi çıkacak.bu yzi çıkınca yuvarlak yapip çıkıyoruz.

6-son olarakta zaten ps3 ümüzün menüsünde medya playerin amblemi belirginleşmiş durumdadir.herkese kolay gelsin son derece basittir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelto3 -- 26 Mayıs 2007; 1:11:44 >

• Peki media player 11 yüklü olmayanlar nası yapıcak bu işlemi?
  • medya plaer 11 yüklenebilmesi için xp nin orjina olmasi lazım veya beni msnine ekleyip ben o xp yi orjinale çevirecem öle devam edicek
  • Peki bilgisayarda wmp11 ile-codek yükleyerek- çalıştırdığımız bütün videoları PS3 te çalıştırabilecekmiyiz?
  • divx çalişmiyor ama linux veya ubuntudan umutluyum...
  • ps3 nasil turkce karakterleri destekliyor?
    Cok yararli bir paylasim tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kelto3

divx çalişmiyor ama linux veya ubuntudan umutluyum...

çalıştırabildiğin formatlar hangileri (populer olanlar);.mkv yi merak ediyorum:)
  • keltom benim eline ağzına sağlık kurdum süper
    teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: levihakan

keltom benim eline ağzına sağlık kurdum süper
    teşekkürler

rica ederim abi ne demek...
    her şey ps3 için...
  • Eline sağlık, benim de aklımdaydı böyle bir rehber hazırlamak kısmet sanaymış.
  • Evet kelto eline saglik.Birde hangi format calisiyo arkadaslar bi zahmet soyleyebilirmisiniz lutfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insom -- 26 Mayıs 2007; 1:05:32 >
  • eyw kanka süper olmuş anlatım resimli falan eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: insom

Evet kelto eline saglik.Birde hangi format calisiyo arkadaslar bi zahmet soyleyebilirmisiniz lutfen.

mp4 formati knaka ps3ün kendi çaliştirdiği video uzantilarini çaliştirio.yok ben başka formatta çaliştirmak isterim dersen "dvd to ps3" veya "ps3 video convertor" programlarini kullanabilirsin

@ogg rica ederim dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelto3 -- 26 Mayıs 2007; 1:20:28 >
  • quote:

Evet kelto eline saglik.Birde hangi format calisiyo arkadaslar bi zahmet soyleyebilirmisiniz lutfen.

VIDEO

MPEG-1, MPEG-2 (PS,TS), H.264/MEPG-4 AVC, MPEG-4 SP

MÜZİK

ATRAC (.oma .msa .aa3), AAC (.3gp .mp4), MP3 (.mp3), WAV (.wav)

RESİMLER

JPEG, GIF, PNG, TIFF
  • kelto@ eline sağlık hocam çok yararlı bir topik olmuş.
  • Saol Weycell.H.264 u calistiriyosa benim HTPC kurmama gerek kalmiycak gibi gozukuyo.Yani PS3 u alma amacima ulasicam.
    quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

quote:

VIDEO

MPEG-1, MPEG-2 (PS,TS), H.264/MEPG-4 AVC, MPEG-4 SP

MÜZİK

ATRAC (.oma .msa .aa3), AAC (.3gp .mp4), MP3 (****), WAV (.wav)

RESİMLER

JPEG, GIF, PNG, TIFF

• tüh .mkv yine desteklenmiyor...
    @kelto3 kardeş valla bu dönüştürme işi çok zahmetli,kalite kaybı oluyor.Aslında bilsisayarda wmp da çalıştırabildiğin bütün formatla çalışsa keşke.
  • Sende saol insom....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 26 Mayıs 2007; 1:17:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

Eline sağlık, benim de aklımdaydı böyle bir rehber hazırlamak kısmet sanaymış.

heheh senden öğrendik rehber yapmayi neyse saolasın dostum

quote:

Orjinalden alıntı: -Onur23-

kelto@ eline sağlık hocam çok yararlı bir topik olmuş.

sende saol dostum...

quote:

Orjinalden alıntı: h3ps3d

tüh .mkv yine desteklenmiyor...
    @kelto3 kardeş valla bu dönüştürme işi çok zahmetli,kalite kaybı oluyor.Aslında bilsisayarda wmp da çalıştırabildiğin bütün formatla çalışsa keşke.

haklısın dostum mesela ben gametrailer.com dan önceden indirdiğim hd fragmanlari bu programlarla 720p ile convert edip ps3 içine attim çokta memnunum açikçasi fazla uzunda sürmüyor...

• Su mkv yi basimiza kim cikardi lanet olsun.Yaa bu Sony`nin pazarlama strateji gercekten yanlis.Simdi dunya da benim gibi dusunen cok insan vardir.Yani ne olur su makinayi media center olarakda kullanabilsek.Hem bluray player da,HTPC gibi kullanabilsek bence PS3 satislari patlar.Bekliycez yine.Yaptigimiz tek is bekle bekle bekle.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.