Şimdi Ara

Apple, iPhone 12 modellerinin maliyetini daha basit batarya kartı kullanarak düşürecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, iPhone 12 modellerinin maliyetini daha basit batarya kartı kullanarak düşürecek

Gelen son bilgilere göre Apple, bazı cihaz bileşenlerinde maliyetleri düşürmeye çalışıyor. Bunun nedeni ise şirketin, 5G destekli yeni iPhone modellerini, önceki cihazlara kıyasla çok fazla fiyat farkı olmadan kullanıcılara sunmak istemesi.

Ayrıca Bkz.Photoshop'a entegre edilen yeni teknoloji ile sahte fotoğraflar tespit edilebilecek

Eylül ayında tanıtılacak

Ünlü analist Ming-Chi Kuo'nun yeni bir raporu, Apple'ın iPhone 12 üretiminde maliyetleri düşürmek için alternatifler aradığına işraret ediyor. Kuo'nun son araştırma notuna göre Sub-6GHz 5G teknolojisi, yeni iPhone'ların maliyetini 75 ila 85 dolar arasında artıracak ve bu cihazları 125 ila 135 dolar daha pahalı hale getirecek. Ancak bu durum iPhone 12'nin iPhone 11 serisinden daha pahalı olacağı anlamına gelmiyor. Zira Kuo'ya göre Apple, yeni batarya kartları ile iPhone 12'nin maliyetini düşürme peşinde.

Apple, iPhone 12 modellerinin maliyetini daha basit batarya kartı kullanarak düşürecek

Ming-Chi Kuo, Apple'ın daha az katman içeren, daha basit ve daha küçük bir batarya kartı tasarımına gittiğini belirtiyor. Bu hibrit batarya kartının, iPhone 11'dekinden yüzde 40 ila 50 daha ucuz olacağına dikkat çekilirken maliyetleri de düşürmeye yardımcı olacağı söyleniyor. Raporda Apple'ın, iPhone 12'nin ana kartında da maliyeti düşürecek çalışmalar yaptığı ifade edilmiş. Son olarak merak ve heyecanla beklenen iPhone 12 modellerini önümüzdeki ay tanıtılacağını belirtmeden de geçmeyelim.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2020/08/20/kuo-iphone-12-battery-board/

• Sıkıntı adamların kar etmek istemesi değil, buradaki sıkıntı adamların daha çok kar etmek istemesi. Artık aç gözlülük yapıyorlar, önceden bazıları cihazın kaliteli için o farkın olduğunu söylüyordu ama artık bunun için değil milleti soymak için bunu yapıyorlar. Adamların piyasa değeri iki trilyon doları geçti ama hala oradan buradan çalma derdindeler...

• Sisterboard da downgrade mi oluyor yani. Üretim maliyeti 20 dolardan fazlaysa ben hiçbir şey bilmiyorum. %100 bahane

• Apple kesin dh'ye üye oldu.

• Hibrit batarya kartını bu işlere yakın birisi aciklayabilir mi?

Hibritin ne olduğunu biliyoruz fakat bataryada nasıl bir süreç olacak onu merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37F4B34B4 -- 22 Ağustos 2020; 21:43:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son kullanıcıya bir etkisi olmayacaksa maliyetin düşürmelerinde bir sorun yok sonuçta adamlar para kazanmak için telefon üretiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Son kullanıcıya bir etkisi olmayacaksa maliyetin düşürmelerinde bir sorun yok sonuçta adamlar para kazanmak için telefon üretiyorlar.

Sıkıntı adamların kar etmek istemesi değil, buradaki sıkıntı adamların daha çok kar etmek istemesi. Artık aç gözlülük yapıyorlar, önceden bazıları cihazın kaliteli için o farkın olduğunu söylüyordu ama artık bunun için değil milleti soymak için bunu yapıyorlar. Adamların piyasa değeri iki trilyon doları geçti ama hala oradan buradan çalma derdindeler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 22 Ağustos 2020; 21:55:4 >
  • Nuhahahahahahahahahahahahahahah
    İoscular neredesiniz. 😂 😂 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekranı TFT olsun bence 480p fazla bile 9.000tl ye ver gitsin nargileci tayfa sıra olur.

• Daha yeni sohbeti geçiyordu iphoneların 1300 gibi düşük çözünürlükle bataryaları, ULTRA HD telefonlara göre(e haliyle) iyi gidiyor diye. Bu haber biraz kapaklık olmuş. Çözünürlüğü belki biraz daha düşürürler.

• Eskiden ne güzeldi lansmanlar , tanıtımlar heyecan ile beklerdik.

Şimdi ise bakıyorum hiçbirisi heyecan vermiyor.

Bu saatten sonra uygun fiyata telefonda hayal olduğu için kim ne yaparsa yapsın.

• shalashaska kullanıcısına yanıt
    Tam tersine DH ölücülerinin Apple'dan öğreneceği çok şey var :)

• susar mısnz yhaa 6s bile güncelleme alıyo ağbii bataryası olmasa da olurr

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockies

susar mısnz yhaa 6s bile güncelleme alıyo ağbii bataryası olmasa da olurr

Bişi sorucam madem android kullanıyosun bi yıldır neden aralıksız apple haberlerine girip apple ı kötüleyen yorumlar yapıyorsun ??

Takıntı hastası olabilir misin ? Yazık ya bi yıldır

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    öncelikle iphone 11 ve galaxy note 8'i aynı anda kullanıyorum, sadece android kullandığımı nerden çıkardın anlayamadım? sonrasında nereye ne zaman hangi yorumu yapcağımı da sana sormadım, yaptığım yorumlar bu kadar hazım sorunu yaratıyosa sende engellemek bi tık uzakta:)) he bi de donanım haber üzerinden psikolojik analiz yapmaya çalışman da aşırı ironik olmuş akjdkksjdks herneyse kib bye

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockies

öncelikle iphone 11 ve galaxy note 8'i aynı anda kullanıyorum, sadece android kullandığımı nerden çıkardın anlayamadım? sonrasında nereye ne zaman hangi yorumu yapcağımı da sana sormadım, yaptığım yorumlar bu kadar hazım sorunu yaratıyosa sende engellemek bi tık uzakta:)) he bi de donanım haber üzerinden psikolojik analiz yapmaya çalışman da aşırı ironik olmuş akjdkksjdks herneyse kib bye

Niye 1 yıldır tüm konulara gelip trolluk yapıyorsunuz ? İnsanlar seviyor ki kullanıyor parası var alıyor verdiği parayı en azından hak ettiğini düşünüyor

Eleştiridğiniz rakamlar artık en dandik orta sınıf çin telefonu bile 4 bin liradan başlıyor

1 yıldır aralıksız gereksiz apple nefreti çok değişik

Androidciler hep apple formunda hep apple haberlerinde iphone kullananlar android haberlerine tıklamıyor bile bi durup düşünün bakalım bunu

• Güncelleme bataryaya bakmıyor apple güncelleme desteğini öyle her telefondan kolay kolay kesmez iphone 6s de işlemcide metal denilen bir olay var buda yapay zeka tabanlı gpu yani bir bakıma özel yazılımla yapılıyor yani o yüzden güncelleme yapar ve ayrı olarak iphone 6 güncelleme desteği kesildikten 3 sene sonra kesilir sonrada 7 2 sene sonra kesilecek bu böyle gider hep bu apple nin politikasıdır

• Maliyetinden banane patron müşteridir işime gelmezse almam olur biter Apple yakında nokıa gibi olur

• Apple yine batarya, ram, hızlı şarj, dev çentik, ekrandan, malzemeden çalmaya devam ediyor. OnePlus 8 Pro'dan daha kötü ve 20000 TL olur

• Maliyet felan bahane Apple dediğiniz şirket dünyanın en zengin ve büyük şirketlerinden bir tanesi Android tarafında giriş orta seviye cihazlara bile 5g gelmiş hala maliyet çok komik çünkü Apple denen şirket iPhoneları %100e yakın karla satan bir firma cihazlarına madem o kadar güveniyor kar oranını biraz düşürsün bilinçli tüketici bunlara kanmaz arkadaşlar Apple dan hisseniz felan yoksa da Appleı deli gibi savunmayın

• Eğer ucuz olacaksa bizim ülkeye bataryasız gönderebilirler. Biz powerbankla kullanmaya razıyız..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.