Şimdi Ara

Google Haritalar gerçek zamanlı olarak orman yangınlarını gösterebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Arama devi Google, orman yangınlarının ilerlemeleri hakkında insanların daha fazla bilgi edinebilmeleri için arama sonuçları ve haritalar uygulamasına, orman yangınlarının sınırlarını gösteren yeni bir özellik ekledi. 

Ayrıca Bkz.Sony, kameralarını webcam olarak kullanmaya izin veren uygulamasını yayınladı

Orman yangınları uydu verileri aracılığıyla haritalanacak

Yangınlar, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi'nin dört GOES uydusu tarafından sağlanan verilerin Google Earth Engine tarafından analiz edilmesiyle haritada gösterilecek. Bu uydular, alevleri doğrudan tespit edemeseler de sahip oldukları kızılötesi ve optik sensörler sayesinde alevlerin ürettiği yoğun duman bulutlarını ve yoğun ateş altındaki alanlardaki büyük sıcak noktaları görebiliyor. 

Her bir saatte yenilenecek olan verilerle birlikte İnsanların ve yardım kuruluşlarının yangının durumunu takip etmesi ve ona göre aksiyon alması sağlanacak. Üstelik yangın sebebiyle kapanan yollar da haritada gösterilerek, kullanıcıların tehlikeli bölgeden uzak kalması sağlanacak. 

Şimdilik ABD'de kullanıma sunulan bu özellik yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanılabilecek.

Kaynak:https://blog.google/products/search/mapping-wildfires-with-satellite-data/

• Bu adamları ne kadar eleştirsek de insanlığa çağ atlattılar resmen.. ABD olmasa teknoloji nasıl bir düzeyde olurdu çok merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    ABD 5. sırada innovasyon konusunda.
    1. İsviçre
    2. İngiltere
    3. İsveç
    4. Hollanda
    5. ABD

• veteriner69 kullanıcısına yanıt
    ? Tek başına samsung 1. olur şu listede. boş dergilerin boş listesini yazma buraya.

• google çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfunjean

? Tek başına samsung 1. olur şu listede. boş dergilerin boş listesini yazma buraya.
  • Bu yüzden Android telefonumda Google Haritalar uygulamasını kullanmayı seviyorum...

• veteriner69 kullanıcısına yanıt

gelişim bu gelişim gelişim sıralaması genel sıralama değil 1'den 2'ye çıkarsan%100 gelişirsin. gelişim bu gelişim

• Kullanıcılarını düşünmüşler duygulandım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.