Şimdi Ara

Microsoft Store'da büyük PC ve Xbox oyun indirimleri başladı: İşte dikkat çekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft Store'da büyük PC ve Xbox oyun indirimleri başladı: İşte dikkat çekenler

Microsoft bugün hem Xbox hem de PC tarafında büyük bir oyun kampanyası başlattı. Onlarca farklı yüksek kalite oyunda önemli indirimler dikkat çekiyor. Her iki platform için de uygun fiyata oyunlar alabilmek mümkün ancak elbette Xbox tarafında daha fazla seçenek var..

PC için indirime giren oyunların büyük bir kısmı hali hazırda Xbox Game Pass PC kütüphanesinde bulunan oyunlar. Game Pass de yer almayan Metro Exodus, Resident Evil 7, Quantum Break gibi bazı oyunlarda da önemli indirimler dikkat çekiyor. Xbox tarafında ise son zamanların popüler yapımları da dahil olmak üzere yüzlerce yapım da önemli indirimler var.

Microsoft Store indirimlerine PC bölümü için buraya, Xbox bölümü için ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kampanya 10 gün daha devam edecek. Aşağıda dikkat çeken bazı indirimleri sıraladık.

PC

• Forza Horizon 3 Standard Edition -- 23,09 TL (Satışı sonlandırılacak, almak için son şansınız)

• Forza Motorsport 7 Standard Edition -- 55,00 TL

• Metro: Exodus -- 81,00 TL

• Resident Evil 7 Biohazard -- 41,87 TL

• Prey -- 34,49 TL

• Brothers: a Tale of Two Sons -- 11,50 TL

• Quantum Break -- 15,00 TL

• Leo's Fortune -- 7,00 TL

• Injustice 2 Standart Sürüm -- 19,37 TL

• Underground Driving Simulator -- 8,50 TL

• ABZU -- 16,87 TL

• Dead Rising 4 -- 22,50 TL

• Age of Empires II: Definitive Edition -- 42,18 TL (Game Pass'e dahil)

• Cities: Skylines Windows 10 Edition -- 28,43 TL (Game Pass'e dahil)

• Astroneer -- 32,50 TL (Game Pass'e dahil)

• Fallout 76 -- 77,40 TL (Game Pass'e dahil)

• Dead by Daylight Windows -- 16,80 TL (Game Pass'e dahil)

• Stellaris -- 37,53 TL (Game Pass'e dahil)

• Ori and the Blind Forest: Definitive Edition -- 7,81 TL (Game Pass'e dahil)

• ARK: Survival Evolved -- 36,00 TL (Game Pass'e dahil)

• Hellblade: Senua's Sacrifice -- 31,06 TL (Game Pass'e dahil)

• Sunser Overdrive -- 8,12 TL (Game Pass'e dahil)

• Saints Row IV: Re-Elected -- 14,37 TL (Game Pass'e dahil)

• Age of Wonder: Planetfall -- 70,62 TL (Game Pass'e dahil)

Xbox 

• PUBG -- 17,50 TL (Gold ile 12,50 TL)

• Dark Souls III -- 85,75 TL (Gold ile 61,25 TL)

• Dark Souls II: Scholar of the First Sin -- 35,00 TL (Gold ile 25,00 TL)

• Dark Souls Remastered -- 85,50 TL (Gold ile 71,25 TL)

• Resident Evil 3 -- 180,25 TL (Gold ile 154,50 TL)

• Star Wars Battlefront II -- 144,37 TL (Gold ile 123,75 TL)

• FIFA 20 Şampiyonlar Sürümü -- 167,40 TL (Gold ile 111,60 TL)

• Assassin's Creed Odyssey Deluxe Edition -- 274,00 TL (Gold ile 205,50 TL)

• The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition -- 54,50 TL (Gold ile 44,96 TL)

• Far Cry 5 -- 95,25 TL (Gold ile 63,50 TL)

• Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition -- 104,00 TL (Gold ile 85,80 TL)

• Watch Dogs 2 Gold Edition -- 123,75 TL (Gold ile 82,50 TL)

• ABZU -- 23,00 TL (Gold ile 17,25 TL)

• Need for Speed Payback -- 82,25 TL (Gold ile 58,75 TL)

• Prey + Dishonored 2 Bundle -- 88,50 TL (Gold ile 66,37 TL)

• Star Wars Battlefront Ultimate Edition -- 41,12 TL (Gold ile 29,37 TL)

• BioShock: The Collection -- 83,12 TL (Gold ile 59,37 TL)

• Dead Rising 3 Deluxe Sürümü -- 88,12 TL (Gold ile 52,87 TL)

• Deus Ex: Mankind Divided -- 26,25 TL (Gold ile 15,75 TL)

• Diablo III: Eternal Collection -- 94,00 TL (Gold ile 77,55 TL)

• Dragon Age Inquisition Yılın Oyunu Sürümü -- 53,37 TL (Gold ile 38,12 TL)

• The Witcher 3: Wild Hunt -- 28,20 TL (Gold ile 21,15 TL) (Game Pass'e dahil)

• Cities Skylines Xbox One Edition -- 35,00 TL (Gold ile 25,00 TL) (Game Pass'e dahil)

• microsoft hesap steam hesap origin hesap epic game hesap ubisoft hesap...

bir oyun almak için elli farklı yerde hesap...

• 2020 Flight Simulator'de yapsaydı ya indirim şöyle %25 - %50...

• selcuksert38 kullanıcısına yanıt
    Ne demek istiyorsun mesala bu yazdığında Türkçe mi bu şimdi?

• Forza 4 60 TL civarı olsaydı kaçırmazdım. 130 TL çok fazla

• selcuksert38 kullanıcısına yanıt

eee yani ?

• mczaga kullanıcısına yanıt
    "mesala" da Türkçe mi?

• İndirim olayı güzel düşünülmüş ancak rekabet etmek istiyorlarsa Xbox uygulamasını geliştirmeleri gerekiyor. Şuan açıkçası beta sürüm gibi. Hem yavaş çalışıyor, hem kullanım kolaylığı yok. Tamam uygun fiyata oyun oynayalım da, dijital oyun sektöründe oyun istemcisi de önemli.

• hayatinda ilk defa oyun oynayacaklar icin indirimler iste

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler Dh Portal, Quantum Break ve bir kaç oyun bekliyordum haberdar olup aldım sayenizde.

• Ms store a yedek alma olayı gelsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Forza 7 ve Injustice 2 nasıl sizce değermi almaya?

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    forza 7 kesin değer injustice daha önce bedava verildi ama pahallı değil...

• mir daha ms store dan almam. forza 3 aldık zamanında oyun 3 ayrı pc den denedim yüklenmiyor, sürekli yenşden başlıyor download. sabırlı olduğum bir dönem 300gb indirme yaptım %60 ı geçemedim. yedekleme şansında yok, güncellemelerde bozulabiliyor. format attın mı yandın

• MetalWave kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    mir daha ms store dan almam. forza 3 aldık zamanında oyun 3 ayrı pc den denedim yüklenmiyor, sürekli yenşden başlıyor download. sabırlı olduğum bir dönem 300gb indirme yaptım %60 ı geçemedim. yedekleme şansında yok, güncellemelerde bozulabiliyor. format attın mı yandın

Olay şu aslında bir program var. O program ile açılmamış halini indirip Powershell yardımyla rar açar gibi açıp yüklemesini yapabilirsiniz. Bende zamanında meraktan el amigos sürümünü yüklemiştim. Yüklemez olaydım, windows 10 update edilince daha önce yükleyip kaldırdığım forza horizon 3 windows 10'un Uygulamalar bölümünde iz bırakmış, haliyle orjinal satın alıp yüklemek istediğimde bir kaç megabyte indirip, sonra duruyordu. Çözüm için aramadığım yer kalmadı. En sonunda El Amigos (Aslında Corepack sürümdü) bulup, indirip, install edip, sonrasında uninstall ederek sorunu çözdüm. Programın adı "Fiddler" bu program yardımıyla Microsoft server adresi yolunu bulup daha sonrasında download manager yardımıyla kesintisiz Forza Horizon 3'ün dosyasını indirebiliyorsunuz.

Bu arada El Amigos vs.. yüklememiş olanlarda bile download sorunları olabiliyor.

1) Fiddler programını bulup indirip, install ettikten sonra

2) WinConfig tıklayıp,store kısmını işaretliyoruz.

Microsoft Store'da büyük PC ve Xbox oyun indirimleri başladı: İşte dikkat çekenler

ardından Forza Horizon 3 download başlıyoruz, biraz olsun download etmesi bize indirilecek yolu yakalamamızı sağlıyor.

3) Kopyaladığınız Url'yi download manager yada Chrome vs.. gibi bir Web Browser üzerinden indirebilirsiniz.

4) Forza Horizon 3'ün dosya adı "Microsoft.OpusPG_1.0.10.2_x64_8wekyb3d8bbwe.EAppx" gibi bir dosya olacaktır.

5) Admin olarak Powershell'i açınız. İndirdiğiniz dosya klasörü içinde "add-appxpackage Microsoft.OpusPG_1.0.10.2_x64_8wekyb3d8bbwe.EAppx" yazarak Forza Horizon 3'ü install etmiş olacaksınız. Bu işleme rağmen olmaz ise tekrar bir 10 mb kadar download edip microsoft serverlarında lisans aktivasyon bilgilerini almasını sağlayarak işlemi tekrarlayınız.

Bunlara rağmen yine olmaz ise ki, bende olmamıştı. Öncesinde farklı bir sürümle sizin download etmenizi engelliyor olabilir, tıpkı bende olduğu gibi.

Örnek olması açısında Forza Motosport 7 Ultimate sürüm için Fiddler'dan bulup indirme linkini download manager'a eklediğimde

Son bir Not : Bu çözüm Reddit'ten tamamen alıntıdır. Sadece El Amigos sürümü için kendi kusurumdan kaynaklı bir durum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahcey -- 30 Aralık 2020; 13:53:42 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.