Şimdi Ara

Mühendislik örneği Ryzen 9 4950X 4.8 GHz’e ulaşabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mühendislik örneği Ryzen 9 4950X 4.8 GHz’e ulaşabiliyor

Erken mühendislik örneği bir Ryzen 9 3950X

Kırmızı ekip Vermeer kod adlı 4. nesil Ryzen işlemcilerinin üzerinde mesai harcıyor. Zen 3 ile birlikte IPC artışının yanı sıra enerji verimliliğiyle de öne çıkacak yongaların örnekleri ufukta görülmeye başlandı.

Ryzen 9 4950X

Erken mühendislik örneği Ryzen 9 4950X işlemcisi mevcut 16/32 Ryzen 9 3950X işlemcisi gibi AM4 soketinde cömert çekirdek sayısına sahip. 3.5 GHz’lik taban frekans rapor edilen yonga 4.8 GHz’e yükselebiliyor.

Ayrıca Bkz.Ryzen 7 4800H’ta stok sıkıntısı yaşanıyor: XMG Intel işlemci önerdi

Bu değerler itibariyle yonga erken dönemde dahi tepe frekansta selefinden 100 MHz hızlı. Diğer taraftan taban frekans aynı görünüyor. Daha önce paylaşılan Ryzen 7 4950X’te ise tepe frekans 4.7 GHz iken taban frekansta 3.7 GHz görülmüştü. AMD Ryzen 4000 ile sık sık eleştirilen frekans konusuna eğileceğe benziyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/report-amd-ryzen-9-4950x-5950x-engineering-sample-boosts-up-to-4-8-ghz

• Maşallah maşallah ,acaba soğutucak bir soğutma olacak mı?

• 100-200 MHz frekans artışından ziyade asıl belirleyici olanın yeni mimari tasarım olacağı şeklinde haberler var.

- % 15 civarı saat başına komut işleme (IPC) artışı.
    - % 50 civarı kayar nokta işlem (FPA) artışı.
    - Önbellek tasarımındaki değişiklikler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bellek erişim süreleri Intel seviyesine yakın olursa Intel'in helvasını yerizMühendislik örneği Ryzen 9 4950X 4.8 GHz’e ulaşabiliyor 

Intel'in tek çaresi yeni mimari çıkarmak olur artık mevcut mimarinin Ryzen ile uzun vadede rekabet edebileceğini düşünmüyorum.

• Tecavüzcü Coşkun geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzkdur -- 6 Ağustos 2020; 18:17:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle her nesilde yüzde 10-15, yüzde 10-15 artırırsa eyvah eyvah.Mühendislik örneği Ryzen 9 4950X 4.8 GHz’e ulaşabiliyor 

• Yok mu soyle 5GHZ sorunsuz vuran islemci?

Su psikolojik 5GHZ sınırına bir turlu ulasamadık.

• 6xx yonga setiyle quad channel suprizi yapiyormus amd..

• 1v 3700 4000 civari full load 50der 3950x render performansi yakalar demek..

• quote:

Bu değerler itibariyle yonga erken dönemde dahi tepe frekansta selefinden 100 MHz hızlı. Diğer taraftan taban frekans aynı görünüyor. Daha önce paylaşılan Ryzen 7 4950X’te ise tepe frekans 4.7 GHz iken taban frekansta 3.7 GHz görülmüştü. AMD Ryzen 4000 ile sık sık eleştirilen frekans konusuna eğileceğe benziyor.

O halde ara ZEN modeli gibi iyileştirilmiş bir çekirdekle gelecek.

• Amd’nin freakansla pek işi yok gibi darboğazı yapan ramler ondada yapacak şey ddr5 beklemek sanırım. Asıl büyük gelişim ddr5 ile olacak zaten bunla ilgili videolar var azotla soğutulup 5 ghz üstüne çıkılsada çok performans farketmiyor hatta oyunlarda nerdeyse hiç etmiyor. Ama tabi marketing ona bişey diyemem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Yok mu soyle 5GHZ sorunsuz vuran islemci?

Su psikolojik 5GHZ sınırına bir turlu ulasamadık.

32 çekirdekte bunu veren başka işlemci var mı?

• etkilenmedim çünkü son kodlu 3600'ler zaten 4.7 yapabiliyor ve 4600 değil tepe 4950x'te 4.8 yapmaları şampanya patlatacak bir olay değil tepe modeller her zaman 100 200 mhz hızlı oluyor.demek ki 3300x'te tek ccx işini, son çıkan kodlu 3600'lerde de mhz işini test etmişler.biz de dedik bayram değil amd bizi niye öptü ya da şu dağ wp grubuna bir yazın kayıp kurt var mıymış demiştim ben yani.kötü haber... ben bekledim ki 3600'ler 4.7 oluyorsa 4000 serisinde öttürecekler ama olanı kalanı buymuş.4000'lerin 7nm'si ne çeşit bilmiyorum ama son çıkan 3600'ler bu 7nm çeşidinden olabilir.üretim denemiş adamlar 4000 serisine arge harcamaktansa mevcut seride basalım diye.3300x'i zaten çıktığından beri diyorum satmak için değil denemek için yaptılar diye ki o da yüksek voltajla 4.6 görebiliyor.peki bu xt serisi ne ayak bunda neyi denediler?

• Bunun da XT si çıkar hem de soğutucusuz

• Single core bir kaç ms boyunca o hızı görüyorsa bir önceki jenerasyondan pek farkı yok demektir. All core 4.8ghz görsün, bellek gecikme süreleri düşsun ve ipc yüzde 10 gibi artsın o zaman intel gg wp.

• O zaman bunlarda 4ghz işlemcisi , boost hızı okadar önemli değil nedenide bunu boşta görebileceğiniz bir değer.

• Zamanında AMD "biz şu kadar cigaherze çıktık eyt be, sende yapsana he, yapsana" derdi, Intel elindeki sağlam işlemcilere güvenip "herşey cigaherz diil olum" derdi.

Devran tersine döndü şimdi.

• Bir türlü 5 üstünü göremedik ev kullanıcısı olarak. Bir gün yolunu bulup yaparlar mı merak ediyorum. Ya da benim ömrüm yetecek mi görmeye?

• Umarım PBO bu seride düzgün çalışır.

• Arkadaşlar, intel'i hafife almayın. AMD Athlon XP, intel presscot zamanını hatırlayın. Neredeyse batıyordu intel. Sonra ne oldu? Core 2 ile yeniden doğdu, core i ile ölümcül darbeyi vurdu. Şu anda yaralarını sarıyor. Yakında yeniden doğacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.