Şimdi Ara

Netflix'in yeni filmi The Old Guard'a büyük ilgi: Şimdiden İlk 10'a girdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netflix'in yeni filmi The Old Guard'a büyük ilgi: Şimdiden İlk 10'a girdi

Netflix'in geçtiğimiz hafta yayınladığı yeni fantastik aksiyon filmi The Old Guard, dünya genelinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Yapılan resmi açıklamalara göre The Old Guard, Netflix'in en çok izlenen 10 orijinal film listesine girmeyi şimdiden garantilemiş durumda. Deadline'a konuşan Netflix yetkilileri, The Old Guard'ın ilk dört haftasında 72 milyon hesapta izlenmesini beklediklerini açıkladı.

Ayrıca Bkz.Netflix'in en çok izlenen 10 filmi açıklandı: İlk sırada Extraction var

Netflix, en çok izlenen 10 filmini geçtiğimiz günlerde resmen açıklamıştı. Listenin ilk sırasında, ilk dört haftasında 99 milyon izlenen Extraction filmi yer alıyor. The Old Guard ise 72 milyon izlenmesi durumunda listede Murder Mystery'nin ardından beşinci sırada yer alacak. Ancak Netflix genellikle tahminlerinde biraz mütevazı davranıyor, yani The Old Guard'ın dört haftalık izlenme rakamlarının 72 milyonu aşması hatta 80 milyonlara ulaşması da gayet olasılıklar dahilinde.

Ünlü oyuncu Charlize Theron'un başrolünde yer aldığı The Old Guard filminde, gizemli bir ölümsüzlüğe sahip bir grup paralı asker ekibinin ilginç hikayesini izliyoruz. Genel anlamıyla seyircilerin beğenisini kazanmayı başaran The Old Guard, şu anda Türkiye de dahil olmak üzere hemen her ülkede Netflix Top 10 listesinde yer alıyor.

Netflix şu an için resmi bir duyuru yapmadı ancak The Old Guard'ın bir devam filminin de gelmesi bekleniyor.  

Pandeminin kazananı Netflix oldu

Pandemi dönemini eğlence sektöründe en iyi şekilde geçiren şirketlerden birisi de Netflix oldu. Sinemalar aylardır tamamıyla kapalı halde ancak buna rağmen Netflix geride bıraktığımız dört aylık süreçte Extraction, The Old Guard, Spenser Confidential gibi yüksek bütçeli filmleri abonelerine ulaştırmaya devam etti. 

Netflix'in abone sayısı da tabi bu yıl müthiş bir hızla büyüyor. 2020'nin sadece ilk yarısı içerisinde abone sayısında tam 26 milyonluk artış görülmüş. Hemen bir karşılaştırma yapacak olursak Netflix 2019'un tamamında toplam 28 milyon yeni abone eklemişti. Yani 2020 yılı şimdiden 2019'a yaklaşmayı başarmış.

• Sırf bu cinsellik yüzünden 2 yıldır kullandığım üyeliğimi iptal ettirdim. Demek ki tek ben rahatsız değilmişim. Her yapımda cinsellik ön planda olması çok rahatsız edici. Çocuğumla ailemle birşeyler izleyelim diyoruz dk 1 gol 1 hemen kapatıyoruz. Kim ne derse desin nasıl hayat yaşarsa yaşasın bizim bazı örf adet ve göreneklerimiz var. Aile kavramı işin içine girince olmuyor.
    Filmde akıcılık yok. Bir şeyler eksik. tam olmamış bu film
    IMDb tam olarak doğru yerinde 7.1 in üzerine çıkmayı hak etmiyor.
    Ayrica netflix yeter bıktık lgbt nden
    Asırlardır yaşayan adamlar da top tamam anladik topluk lgbt her yerde yeter yav yeter iğrenç izlerken kim zevk alıyor öyle şeyler izlemek isteyen +18 video izlesim bu ne yav

Aynen öyle. 90'lı ya da 2000'li yıllarda burun kıvırdığımız filmler günümüz filmlerinin en iyilerine bile kafa atar. Ama bunun sebebi Netflix değil, genel olarak kalitede bir düşüklük var. Şu Çizgiroman filmleri sinemayı işgal etti edeli adam gibi film çıkmaz oldu.

Konuya gelirsek pandemiden Netflix'in kârlı çıkması çok normal, hatta abone sayısındaki artışı az bile buldum. Sinemalar uzun süre kapalıydı. Yeni açılmış olsa da millet sinemaya gitmiyor, gidemiyor. Önemli yapımlar erteleniyor. Ertelense de ertelenmese de kimse bir salon dolusu insanla bir arada film boyunca maske takarak üstelik ara bile olmadan 2-3 saat boyunca nefessiz ve risk altında kalmak istemez. Zaten böyle bir durumda film de izleyemezsin, filme odaklanamazsın. Gezmek tozmak da eskisi gibi değil. Evine kapanan insan ne yapacak? Ya oyunlara ya filmlere/dizilere abanacak. Pandemi Netflix'in altın çağı. Ne kadar abone toplarsa kârdır. Sonrasında abone sayıları düşebilir.

Bu arada film vasat, izle-geç filmi. Tabi gereksiz eşcinsel sahneler de var. Devamı gelmese şaşardım, bir şey tutmaya dursun.

• Seviyeyi o kadar düşürdüler ki 10 üzerinden 6 puanı zor alacak film adamların yüzünü güldürüyor. 1999'da çekilen herhangi bir filmi seçin bu filmden yüz kat daha iyidir, hatta Oscar'ı bile alır bu yıl çekilmiş olsa.

• İzlmeyenmeyecek kadar kötü mü ? Bu aralar blu tv de hbo dizileri takılıyorum. Film izleyesim var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • adamlar yapmış kardeşim, bizim çakma kahraman muhafız gibi berbat oyunculuklarla ilk 10 giriyorsa bu ilk 5'te olması gerekir.. ulan onu geçtim sırf şu hatunun oyunculuğu ilk 10 girer.. konusu güzel, aksiyonu bol, devamıda geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichesMen -- 19 Temmuz 2020; 0:5:59 >
  • Çerezlik bir film boş zamanda izlenir.

• Vaovv dedirtmedi. Ya da artık beklentim çok yüksek.

• Film çekim teknikleri dışında beş para etmez, bu kadro ile çok daha güzel bir film çıkardı, senaryo vasat, kurgu vasat, gay/lezbiyen vurgusu yapalım diye bir LGBT propagandasindan öte gidememiş. Bilim kurgu yok fantazi yok aksiyon yarım yamalak, hikâye sizi içine çekmiyor ve merak uyandirmiyor, oyunculuklar mekanlar sıradan....

10/5

• Fotodan sjw akıyor resmen. Fragmanı izlemeyi bile midem kaldırmaz.

• Niye böyle orta seviye bol aksiyon ama içi boş filmler çok tutuyor netflix'te? İzlerken hiç zevk vermiyor şahsen tabi zevk meselesi olduğunu da kabul etmek lazım.

• Filmin konusu ilgi çekici fakat eşcinsel ilişkiyi çok göze batırmışlar. Normal bir aşk sahnesini de böyle gösterseler o bile rahatsız ederdi. Gereksiz bir eşcinsel aşk eklemişler(nedeni belli).

• Filmde akıcılık yok. Bir şeyler eksik. tam olmamış bu film
    IMDb tam olarak doğru yerinde 7.1 in üzerine çıkmayı hak etmiyor.
    Ayrica netflix yeter bıktık lgbt nden
    Asırlardır yaşayan adamlar da top tamam anladik topluk lgbt her yerde yeter yav yeter iğrenç izlerken kim zevk alıyor öyle şeyler izlemek isteyen +18 video izlesim bu ne yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 19 Temmuz 2020; 1:20:46 >
  • berbart bir filmdi. netflixden beklediğimiz gibi gaylık yine var, yine kadın kahraman var. her kitleye yaranayım derken içine ediyorlar filmin. amazon bu konuda açık versede yüzde 10 gibi düşük bir hata payı ile özgün gidiyor. özellikle the boys gibi çok kaliteli dizileri var..

• Bir unsuru insanların gözüne sokmaya çalışırsanız mide bulandırırsınız. Netflix ve türevi şirketlerin yapmaya çalıştığı şey mide bulandırıcı. Bu bulandırıcılık eşcinsellikten, zenci oyuncu seçimlerinden değil zorlama yoluyla her senaryonun içine koymaktan kaynaklanıyor.

Bu yüzden Martin Scorsese, Cuaron gibi yönetmenlerle daha fazla çalışmalılar. Feminizim, eşcinsellik çalışmak istiyorlarsa da Almodovar'dan destek almaları şart. Hayatın akışını göz ardı edip saçma sapan işler yapmamayı öğrenirler belki.

• Netflix işin içinde olunca beklentiyi düşürerek izledim ki haklıda çıktım. Ölümsüz olmalarını geçtim öyle bir karakter yaratmışlar ki tüm tarihe etki etmiş ve herşeyin akışını değiştirmiş. Kurgu olabilir tamam ama bu bana çok mantıksız geldi.

• Sizin eşcinselliğiniz batsın yeter yahu iyice cılkını çıkarttılar.

• 2 tane bilim kurgu klasiği okumuş olan biri bile
    senaryo yazarıyım diye dolaşıyorsa olacağı budur.

kısaca NF bağımsız yazarların oluşturduğu
    bir sanat platformuna dönerse
    uzun vadede yaşar.
    ama bu şekilde devam ederse
    hızlı büyüdü, erken iflas etti ; olacak !!!

• Türk filmleri buna 10 basar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş zamanımız vardı izledik. Güzeldi. Bence extractiondan güzel .

• Film gerçekten güzel

• Sırf bu cinsellik yüzünden 2 yıldır kullandığım üyeliğimi iptal ettirdim. Demek ki tek ben rahatsız değilmişim. Her yapımda cinsellik ön planda olması çok rahatsız edici. Çocuğumla ailemle birşeyler izleyelim diyoruz dk 1 gol 1 hemen kapatıyoruz. Kim ne derse desin nasıl hayat yaşarsa yaşasın bizim bazı örf adet ve göreneklerimiz var. Aile kavramı işin içine girince olmuyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.