Şimdi Ara

MIUI 12 geliyor: Xiaomi tanıtım tarihini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Xiaomi, Çinli sosyal medya platformu Weibo aracılığıyla Mi 10 Lite'ı 27 Nisan'da tanıtacağını doğruladı. Şirket yeni akıllı telefonuyla birlikte merakla beklenen MIUI 12 arayüzünü de duyuracak.

Ayrıca Bkz.Samsung insan gözüne rakip 600 megapiksel kamera sensörü geliştirmeyi planlıyor

Geçtiğimiz günlerde ekran görüntüleri internete düşen MIUI 12 beraberinde güncellenmiş kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş gezinme hareketleri, yeni animasyonlar ve gelişmiş pil performansı getirecek.

Buna ek olarak güncellenmiş çoklu görev menüsü, yeni  bildirim gruplama algoritması ve Dark Mode 2.0 gibi gelişmiş bir karanlık mod özelliğine sahip olacağını da belirtelim.

Dark Mode 2.0 neler sunacak?

Tüm uygulamalarda çalışacak şekilde tasarlanan yeni karanlık mod, MIUI 11'de kullanılandan daha koyu bir deneyim sunacak. Ayrıca yazı tipi boyutlarını ve kalınlığını da dinamik olarak değiştirebilecek.

Minimalist tasarım geleneğini sürdürmesi beklenen MIUI 12'nin Eylül ayında bazı telefonlara beta olarak geleceği söyleniyor. Kararlı versiyonu ise muhtemelen Aralık'ta yayınlanacak. 

Xiaomi'nin lansman sırasına bu konuda izleyeceği yol haritasını da açıklığa kavuşturması bekleniyor. Tüm detayları bir hafta sonra hep birlikte öğreneceğiz.

• çok uzun süre aralık ohoooo
    sen önce miui 11 de ki bugları düzel xiaomi
    daha stabil bir arayüz , daha güzel ve stabil bir kamera arayüzü, buglardan arınmış bir miui istiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

çok uzun süre aralık ohoooo
    sen önce miui 11 de ki bugları düzel xiaomi
    daha stabil bir arayüz , daha güzel ve stabil bir kamera arayüzü, buglardan arınmış bir miui istiyoruz.
    Aynen önce kararlı ve stabil bir MIUI 11 istiyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ölme eşeğim ölme aralığa ölmezsek alırız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

...hareketleri, yeni animasyonlar ve gelişmiş pil performansı getirecek.

Gelişmiş Pil Performansı diyorsa kaçın. 11'e gecenler biliyor onu.

Gelişmiş evet. Şarjınızı daha gelişmiş tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 21 Nisan 2020; 20:37:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ilginç Miui 11 ile Mi 8 kullanıcıyım ve bataryam hiç değilse 1 saat daha fazla gidiyor. Arayüzde de hiç takılma olmuyor kararlı sürümü kullandığınıza emin misiniz ya da telefonunuz veya uygulamalardan kaynaklı da olabilir. Gerçi Mi uygulamalarının %90'ını ben kullanmıyorum, belki de ondandır.

• Bu markanın fiyatlarındaki artış nedeniyle amiral gemi modellerine hiç bir sempatim ve ilgim kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

Çok ilginç Miui 11 ile Mi 8 kullanıcıyım ve bataryam hiç değilse 1 saat daha fazla gidiyor. Arayüzde de hiç takılma olmuyor kararlı sürümü kullandığınıza emin misiniz ya da telefonunuz veya uygulamalardan kaynaklı da olabilir. Gerçi Mi uygulamalarının %90'ını ben kullanmıyorum, belki de ondandır.
    Aynen bunu yazmak için girmiştim. Mi 9se ve 11.02 sürümü kullanıyorum. Pil performansı hissedilebilir derecede arttı gerçekten. Bununla beraber telefon o kadar kararlı çalışıyor ki açıkçası yeni güncelleme çıksa bile düşünürüm, hemen yüklemem sanırım.
    Ayrıca arayüz de çok güzel ve kullanışlı bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11.0.8 i uzun süredir kullanıyorum mi 9'da oldukça düzgün,kararlı çalışıyor umarım yeni gelen sürümde bu şekilde çalışır.

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Redmi 7A için kararlı sürüm çıktı mı?

• 3 senedir Redmi Note 3 Pro kullanıyorum bir gün bile kendi romunu kullanmadım bir sürü custom rom oluyor uygun olanınından birini kullanın bence

• bence saçmalıyorsun, tamam hatalar var ama zaten sık sık güncelleme geliyor eski sürümlere bile. miui 11 ise pil performansını gayet iyi artırdı ve yeni özellikler denenmeye başlandı. miui 12 beta bile olsa kullanmayı düşünüyorum, bence xiaomi bu konuda gayet güven veriyor.

• İlkerA. İ kullanıcısına yanıt
    Bende bunu diyor. Güvenle güncelleyebilir miyim?

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Benimki 11.02 sürümü ve gerçekten çok memnunum. Sizde 11.07 yazıyor, ve yukarıdaki arkadaşların da yazdığı gibi 11 sürümünden memnun olmayan yok sanırım. Güncelleyin derim.

• Yükledim. Arayüz leş gibi duruyor. Belki 6" üzeri ekranlarda iyi duruyor olabilir. 5" lik ekranda berbat.
    Edit:
    MIUI 10'a geri döndüm.
    Cihaz Redmi 7A, Kutusundan çıkan sürüm MIUI 10.2.5.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 29 Nisan 2020; 13:14:47 >
  • Arayüzü beğenmedim en başta. MIUI 10'un tasarımı çok daha hoş.

11'in kapkalın fontları, 10 numara miyoplara özel ikonları, ikonlarin iPhone çakması gibi durmasi da ayrı bir konu. *

Tabi bir de şu kapkara dial screen yok mu? Telefonla arama yapmaktan soğudum resmen. Dark mode hastaları beğenebilir ama ben beğenmedim.

Mobil veri kapalıyken telefonun hangi şebekede olduğunun gözükmesi evet gözükmüyor. Sadece sinyal gözüküyor, 2G mi, 3G mi 4G mi bağlı gözükmüyor. Mobil veri açıkken de 4G harfi bit kadar. Büyüteçle bakmak gerekiyor.

Sonuç olarak arkaplanda bir ileriye gitme vardır muhakkak. Ancak bir UI olarak bakarsam geriye gidiş var. Arayüz bir öncekine göre berbat diyebilirim.

Açıkçası pil biraz daha kısa gidiyor gibi. Kısacası memnun kalmadım.

*İkon meselesini bir tema ile geçici olarak çözdüm. mi Tema mağazasından limitless isimli temayı indirdim. Onu yükledim ikonlar MIUI 10 gibi oldu. Ama harici tema yuklemek sisteme ekstra yük bindiriyor.
    Merak edenler için ayarlar ve telefon uygulaması ekranını da koyayım. Tek beğendiğim ayarlar ekranı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 28 Nisan 2020; 11:17:46 >

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Kullandığın model nedir kendinde söylemişsin tema ve ikonları keyfine göre ayarlayabiliyorsun. Ben alternatif temalarda denedim ama yük bindirme olayına denk gelmedim zaten sd 855 var, varsa bile böyle birşeyi fark etmem imkansız. Ben dark mode aşığı olarak oldukça beğendim orjinal halini. İkonlarıda apple vari buldum demişsiniz ama bende macbook kullanıyorum ikonlar arasında pek baglantı kuramadım. miui 10 uda ben daha az stabil buldugum için sevmemiştim, miui 11 de hem pil sürem uzadı hemde çift çalışan bir kaç uygulamam vardı(whatsapp) gibi onlar miui 10 da ara ara çakışıp biri kapanıyordu, miui 11 den sonra sorunsuz çift olarak çalışıyor. Mobil veride de sürekli 4.5g yazılı olsaydı eğer mobil veriyi kapatıp kapatmadığımı anlayamazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 28 Nisan 2020; 12:26:53 >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Redmi 7A gibi 5" sınıfındaki cihazlarda oradaki 4.5G yazısını görebilmek için ekrana büyüteçle falan bakmak lazım. Büyük ekranda sorun olmayabilir ama küçük ekranda sorun oluyor. Mobil verinin açık kapalı olduğu simgenin yanındaki oklardan belli oluyor çoğu zaman. DPİ ayarları ile oynayarak büyütülebiliyor ama bu sefer başka yerler bozuluyor. Hele Tek el modunu aktiflersen 4.5G yazısını görmek imkansız diyebilirim.

Arka planda iyileştirmeler muhakkak vardır. İnkar edemem. Zevkler tartışılmaz ama arayüz, UI olarak baktığımda bir iyileştirme maalesef göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 28 Nisan 2020; 12:36:30 >
  • Sadece güncellemelerin yoksay butonunu da yok etmişler 11 versiyonunun en güncelinde, onu geri getirirse iyi olur! (Gereksiz Mi programlarını tarayıcı vs. güncellemek ya da kendisinin arka planda güncellemesini istemiyorum özetle!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 28 Nisan 2020; 13:34:23 >
  • tobepeople kullanıcısına yanıt
    Öyle bi garipliği var evet. Guncellemezsen sürekli güncelleme var diye taciz eder. Güncellesen bir türlü guncellemezsen bir türlü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.