Şimdi Ara

Realme 6, 6 Pro ve 6i’nin Türkiye fiyatları açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz ay tanıtılan Realme 6 serisinin Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Realme 6, 6 Pro ve 6i modelleri sahneye çıktı. Akıllı telefonların ülkemizde nasıl bir fiyat etiketiyle satılacağı açıklandı.

Realme 6

Realme 6, Türkiye'de 4 ve 8 GB RAM seçenekleriyle satışa sunulacak. 4 GB'lık versiyonunun fiyat etiketi 2.999 TL olacak. Ancak 21 - 28 Nisan tarihleri arasında 2.399 TL karşılığında satın alınabilecek.

Cihazın 8 GB RAM'e sahip modeli ise 3.199 TL fiyatla mağaza raflarına çıkacak.

Realme 6 Pro

Serinin Pro versiyonu 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile satışa sunulacak. Türkiye fiyatı 3.899 TL olarak açıklandı. Bu model için de özel bir promosyon söz konusu.

Stoklarla sınırlı teklif kapsamında Realme 6 Pro ve Buds Air kulaklık 3.598 TL fiyatla satın alınabilecek. Kablosuz kulaklığın tek başına fiyatı ise 549 TL olacak.

Realme 6i

Realme 6i ülkemize 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile geliyor. Akıllı telefon 16 - 23 Nisan tarihleri arasında 1.799 TL fiyat etiketiyle satılacak. Bu tarihten sonra ise fiyat 2.399 TL'ye yükselecek.

Kaynak:

• Realme 6 Pro 3899 TL için çok yüksek bir rakam. 17.899 Rupi hindistanda satılıyor. 250 euro fln farklı ülkelerde bizde ise 3899 TL. 535 euro fln yapıyor. Bu şartlarda ki piyasada kimse salgın varken o kadar para vermez insanlar tercihlerini yiyecek içecek almaya gelecek kaygısı ile yaşarken bu fiyatlar ile zor.
    Farklı ülkelerde bizdeki vergiler var da bizim mi haberimiz yok?

Realme 6 Pro 128/8 modelinin Hindistan fiyatı 19.999 rupi. 128/6 modeli 18.999 rupi, 64/6 modeli ise 17.999 rupi. Muhtemelen 64/6 modelinin fiyatını baz aldınız. Bunda da 17.999 yerine 17.899 şeklinde bir yazım hatası oluştu.

Aşağıdaki linkten 128/8 modelini seçip fiyatının 19.999 rupi olduğunu görebilirsiniz:

https://buy.realme.com/in/goods/184

Realme Buds Air kulaklığın fiyatı da 3999 rupi. Onun linki de aşağıda:
    https://buy.realme.com/in/goods/163?id=474

Toplamda ediyor 23.998 rupi. Bunun içinde %15 KDV var. Vergisini düşünce ediyor 20868 rupi. TL karşılığı 1878TL vergisiz fiyatı.

Burada kulaklğı telefonun içine kattıkları için telefonun vergisi üzerinden vergi hesaplıyorum.

%10 TRT bandrolü eder 2066TL.

Bunun üstüne %50 ÖTV koyunca etti 3099TL.

Bunun üstüne de %18 KDV koyunca 3656TL.

Bizdeki fiyatı neymiş?

Şu anda 3598TL.

64/6 modelini getirip kulaklık olmadan satsalar fiyatı yaklaşık 2750TL olurdu.

Xiaomi'deki gibi bir fiyat şişirmesi yok.
  • Helio g80 sağolsun şikayetvarın dolmasını sağlayacaktır...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Denk özellikteki Xiaomi cihazlar kura rağmen hala daha uygun. Tabi işlemci açısından baz alarak söylüyorum, hızlı şarj, kamera vs. detaylarda fark olabilir. Realme fiyatları OPPO cihazlar kadar yükselmeye başladı. Fiyat/Performans ürünlerinin sayısı azalmaz umarım. Kampanyalı fiyatlar fena sayılmaz.

• Bilmeyenler için, Realme 6i bugüne kadarki en iyi pil ömrüne sahip telefon Lenovo P2'den 37 saat daha fazla kullanım süresi sunabiliyor. Web browsing testinde ise 13 saat daha fazla sundu. Dehşet-ül vahşet bir pil ömrü sunuyor bu telefon, resmen efsane. GSMArena'da zirveye oturdu tüm zamanlar listesinde. Diğer modelleri biraz pahali buldum ama kura göre normal de sayılabilir + vergiler. (Kaynakhttps://www.gsmarena.com/battery-test.php3 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuklu patates -- 14 Nisan 2020; 16:17:9 >
  • Realme 6 Pro 3899 TL için çok yüksek bir rakam. 17.899 Rupi hindistanda satılıyor. 250 euro fln farklı ülkelerde bizde ise 3899 TL. 535 euro fln yapıyor. Bu şartlarda ki piyasada kimse salgın varken o kadar para vermez insanlar tercihlerini yiyecek içecek almaya gelecek kaygısı ile yaşarken bu fiyatlar ile zor.

• 6 pro çok pahalı olmuş. Bu fiyat nedir. Nedense Türkiye ye gelince fiyatlar kabarıyor. Birileri aç galiba

• Realme keşke Türkiye'ye gelmeseydi
    Realme de bitti artik fiyat konusunda

Realme sana da gule gule sd 710 lu realme 3 proyu 1600e aldim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • snapdragon 855 işlemcili samsung s10lite 4400 lira, keza aynı işlemcili mi9tpro da aynı fiyat aralığında bu telefonların içinden geçer.

• Realme 6 pro + Bluetooth kulaklık 3598 TL bence güzel arkadaşlar. Telefon yine 3000tl civarına geliyor

Bence telefonda eksi olarak NFC yok

Ekran ips lsd

Sizce fiyatı nasıl ?

• 350 dolarlık telefon 3600 TL , yazik cidden IPS ekrana 3600 vermek.

Ben 3300 e oneplus 7T aldım 8/256 GB.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 ve 6 Pro çok pahalı!
    İnsanlar ekonomi nedeniyle bu Çinli markaları tercih etmeye başladıkça onlar da fiyat yükselttiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Belief -- 15 Nisan 2020; 22:0:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 pro 1800 liraydı gelen yeni modelse 3900 firmalar kullanıcıları salakmı sanıyor bu ülkede merak ediyorum 2k maks olması gereken teşefon 3900 olucakmış daha yeni gelmiş bi firma için üzücü geldikleri gibi gidicekler demek ki

• dalga mı geçiyorsunuz, ne bu fiyatlar. realme iyice antipatik olmaya başadı.

• Fiyatlara bak
    Note 10 lite var 4300 e, s10e var bir sürü amiral gemi var, gidipte orta seviyenin giriş modeline o paralar verilmez.

Birde 1 hafta boyunca 600 lira indirim olacakmış tabi yersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 14 Nisan 2020; 17:58:17 >
  • Samsung galaxy a51 varken kimse bunu almaz

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    ben 2400tl oled hdr ekranlı lg v30+ telefona 2400tl verdim işlemcisi de sd835 hifi quad dac, askeri sınıfta dayanıklılık, çentiksiz, ince ve hafif desem beni döver bunu alanlar :D

• Dış kabı güzel görünüyor.

• Arkadaşlar fiyatlar gerçekten çok yüksek de şu anda dolar 6.70, vergilerle beraber dolar fiyatını 13 ile çarpmak gerekiyor tr satış fiyatını bulmak için. Samsung Apple gibi firmalar karını kısmak pahasına fiyat indirimleri yapabiliyorlar da realme gibi f/p markaları telefonlarına pek indirim yapamıyorlar. Şahsen a71 varken almanın tek bir mantıklı açıklamasını göremiyorum, markanın da elinden geleni yapmadığını, daha agresif olabileceklerini düşünüyorum. Ancak bundan sonra girecek xiaomiler de dahil olmak üzere fiyatlar böyle olacak. Mi 10 da bunun örneği. Telefon ihtiyacı olanlar yeni modelleri beklemesin, eski dolar kuruyla ithal edilmiş cihazlardan alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratozgulz -- 14 Nisan 2020; 19:5:38 >
  • Arkadaşlar realme xt mi alınmalı realme 6 mı?

• Oppo reno10x zoom modelini geçen sene mayıs ayında 3750 TL civarına kaydıyla beraber çinden aldım. Şu fiyatları görünce birilerine küfrederim geliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.