Şimdi Ara

41 milyon yıl öncesine ait, kehribara hapsolmuş böcekler keşfedildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 41 milyon yıl önce Gondvana'da(Süperkıta Pangea'nın parçalanmasından sonra güneyde kalan kısım) bir kehribarın içine hapson bir çift böcek, günümüzde Avustralya'da paleontologlar tarafından keşfedildi. Böcekler çiftleşmek için bir araya gelmişler ancak kehribar içinde hapsolmuşlar.

Ayrıca Bkz.Tesla, 2020'ye iyi giriş yaptı: İlk çeyrek satışları beklenenin üzerinde

İlk başta Monash Üniversitesi'nden baş araştırmacı Jeffrey Stilwell; "Gözlerine inanamıyorum. Küçük, eski yıllara ait böceklerin fosilleşmiş reçine içinde bulunması olağandışı değildir ancak Güney Yarımkürede bu tür örnekleri bulmak nadirdir ve çiftleşme eyleminde iki böceğin kehribara hapsolması çok az rastlanan bir durum." diyerek olayın farklılığına vurgu yapıyor.

Stilwell ve araştırma ekibi, eklem bacaklılar, mantarlar, yosunlar, tohumlar ve yapraklar da dahil olmak üzere diğer kehribar örneklerini inceliyor. Çalışma yazarları, yine yaklaşık 40 milyon yıl öncesine ait 2.500'den fazla kehribar parçasını inceleyerek antik yaşamın bu küçük izlerini bulmaya çalışıyor.    

• gerekli olmayınca canlılar evrim geöirmezmiş. ben sinek gibi bir böceğin binlerce düşmanına rağmen farklı bir evrimleşme geçirmemesini tuhaf buluyorum, zira korku evrim açısından en büyük tetikleyicidir. 5 milyon yıllık insan ayağı bile bulundu, demem o ki bugün bildiğiniz dayatmalara çok sıkı bağlanmayın her şey her an değişebilir; tıpkı talih gibi..
  • ask yasarken kehlibarin icine hapsolup birilerinin koleksiyon malzemesi olmak. futuramada benzeri bir sahne vardi, onu hatirlatti. kahramanlarimiz evlilik teklifi yaparken elmasin icine hapsoluyorlardi. milyonlarca yil sonra uzayli bir cift bunlari evlilik yuzugu olarak takiyordu. ona benzemiz. youtube videosunu bulabilrisem koyarim.

• 1993 Jurassic Park filminin başlangıç sahnesi geldi aklıma

• FRİNGE gerçekmi oluyor?

• evrim geçirmemilşlermi torunları şu an ne durumdalar ?

• Böcekli kehribarı da bulduğumuza göre sıra jurassic parkın kurulacağı adayı ayarlamaya geldi :)

• gerekli olmayınca canlılar evrim geöirmezmiş. ben sinek gibi bir böceğin binlerce düşmanına rağmen farklı bir evrimleşme geçirmemesini tuhaf buluyorum, zira korku evrim açısından en büyük tetikleyicidir. 5 milyon yıllık insan ayağı bile bulundu, demem o ki bugün bildiğiniz dayatmalara çok sıkı bağlanmayın her şey her an değişebilir; tıpkı talih gibi..

• çok güzelller

• recep.ali R kullanıcısına yanıt
    Harika saçmalamışsın..

• Olum sakın dinazor felan yapmayın ha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep.ali

Bu mesaj silindi.
    Katılıyorum kardeşim.
  • bunun içinde bana adem ile hava yı açıklarmısın?

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    bana bunun adem ile hava nın neresinde olduğunu gösterirmisin?

• Çok şükür atamız böcek çıkmadı.

• Sıradaki film insecta park.

• Kehribara koyup göndereceksin Mars'a.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.