Şimdi Ara

Koronavirüs salgınında bugünkü vaka sayısı 2704 oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını ülkemizde de ağır bir şekilde hissediliyor. Günlük vaka sayıları adeta patlama yapmış durumda. Son 24 saatte yapılan testlerle yeni bir rekor kırıldı.

31 Mart koronavirüs vaka sayıları

Sağlık Bakanlığı verilerine göre son 24 saatte ülkemizde 15422 koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerde 2704 yeni vakaya rastlandı. İlk vakanın tespit edildiği günden bu yana en büyük günlük vaka rakamı bu oldu. Toplam vaka sayısı ise 13531 oldu.

Ayrıca Bkz.Agora Vahşi Yaşam fotoğraf yarışması sonuçlandı

Salgından ölenlerin sayısı da katlanarak artıyor. Son 24 saatte 46 kişi daha hayatını kaybetti ve toplam hayatını kaybedenlerini sayısı 214 oldu. Yoğun bakımda 847 kişi yatarken 622 hasta ise entube durumunda.

• Bu sayıların böyle artması pek mantıklı değil. Sanırım herkes işinde gücündeyken 8-14 gün önceden virüsü kapan insanlar bu vakalar. Yoksa bugün işe gittim mecburen. Belediye Otobüsünde 3-5 kişi gittik geldik :) Bence olanların bu sayıların başka bir açıklaması da virüsün çok daha önceden Türkiye ye gelip yayılmış ve iş işten geçmiş olması...
  • Bir kisim dikkat etse de bakiyorum bir kisim insanimiz hala hic bir sey yokmus gibi yasamaya devam ediyor. Bir amerika, italya, ispanya olmayiz umarim..

• Şuan yayılma hızlı görülüyor. 1 aya 100 bin olabilir.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Olacakta zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ilk günlerde evde oturduğum için herkesi de öyle sanıyordum ama 5 gün önce çarşıya çıkmam gerekti ve sıradan bir günden farkı olmadığını görünce korku duymaya başladım. Umarım diğer bölgeler daha iyi durumdadır.

• addidas_85 kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi bugün bende yaşadım. Yaklaşık 2 haftadır evdeyim bugün işlerim için dışarı çıkmam gerekti. Herkes normal hayatına devam ediyor sanki sadece işyerleri kapalı.

• Bugünki vaka sayısı aşırı fazla. Böyle artarak giderse ciddi sıkınti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir çok yer kapalı bu insanlar sokağa çıkıp nereye gidiyorlar ya, şaka gibi milletimiz

• Bu sayıların böyle artması pek mantıklı değil. Sanırım herkes işinde gücündeyken 8-14 gün önceden virüsü kapan insanlar bu vakalar. Yoksa bugün işe gittim mecburen. Belediye Otobüsünde 3-5 kişi gittik geldik :) Bence olanların bu sayıların başka bir açıklaması da virüsün çok daha önceden Türkiye ye gelip yayılmış ve iş işten geçmiş olması...

• 10 gün içerisinde zirve yaparız sonra düşer önlemler çok yetersiz sokaga çıkma yasagı ilan edilmeli verçi milletinden yardım bekleyen bir devlete dönüştük adamlar para istiyor bizden biz bize yeteriz diye kampnaya başlatmışlar birde madem ben yardım edicem sana o faiş vergiler ne işe yarıyor ulan verginin vergisini alıyosunuz sonrada irtibardan tasarruf olmaz diyip betona para gömüp sarayda altın tabakda yemek yiyosunuz bunun padişahlkdan farkı nedir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 1 Nisan 2020; 9:2:34 >
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    kampanya vergi gibi zorunlu değil. katılmak zorunda değilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

kampanya vergi gibi zorunlu değil. katılmak zorunda değilsin.
    merak etme o yardımların nereye gidicekleride çok belli yerleri bile hazır...
  • çalışma ya gidiyorlar evi kira olan insanlar var kıt kanaat ay sonu getirenler var hastası olan var iş yeri kapanıp iş arayan var kısaca var oğlu var mecbur olmasa niye çıksın tuzu kurulara bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

merak etme o yardımların nereye gidicekleride çok belli yerleri bile hazır...

Alıntıları Göster
    yardımların nereye gideceğini bilmemiz güzel bir şey. herkes biliyor ve ona göre veriyor.
  • Neden her şeyi hafife alıyoruz.. Sağlık gitti mi ne yaparsan yap! Millet o kadar rahat ki..

• Biz sanıyoruz ki herkesin evinde erzağı var, evinde kendine ait bir konfor alanı önünde oyun konsolu TV'si bir taraftan vaka ölüm sayılarını izliyor telefonundan. Öyle bir dünya yok beyler bayanlar. Fakiri var, işsizi var, işe gitmesi gerekeni var, sizin yediğiniz ekmeği içtiğiniz sütü yapması gereken insanlar var, hasta bakan hasta bakıcı, hastaneyi hastayı yıkayan temizleyen temizlikçiler var, sokakları silen süpüren belediye işçileri var dışarıda. Bir kısım da camdan dışarı bakmaktan başka bir eğlencesi olmayan tepiş tıkış evlerde sığınmacı gibi bekleyen ihtiyarlar var. Var oğlu var. Milyonlarca çeşit insan ve yaşam şekli, farkı akıl ve zekalar var. Çok rahat konuşmamak anlamaya, empati kurmaya çalışmak gerek, yoksa virüs değil biz birbirimizi öldürürüz.
  • Sayı daha fazla artmaz umarım. İnşallah yakında bir çözüm bulurlar bu soruna
  • Çok kötüyüz aldığımız tedbirler önleyici değil sonumuz hayır olsun

• khoro virüsün çıkmaındaki bütün suç insan oğunda allah yardımcımız olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.