Şimdi Ara

Koronavirüsten ülkemizde ölüm sayısı 21 oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini ağır bir şekilde gösteren koronavirüs salgınında bilanço gün geçtikçe ağırlaşıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı artık her gün iki kat artar hale geldi.

Katlanarak artıyor

Sağlık Bakanı tarafından açıklanan son rakamlara göre son 24 saat itibariyle 2953 şüpheliye koronavirüs testi uygulandı. Bu testlerde 277’si pozitif çıktı. Böylece toplam vaka sayısı 947 oldu.

Ayrıca Bkz.Galaxy Tab A 8.4 (2020) görselleri sızdırıldı

Yine yaşlı hastalarımızın virse karşı koyamadığını görüyoruz. Son 24 saat itibariyle yaşlı koronavirüs hastalarından 12 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece toplam kayıp sayısı 21 oldu. Vaka sayısı değilde kayıp sayısında günlük iki kat artış yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Henüz bir aşısı olmayan koronavirs salgını için en önemli tedbir evden çıkmamak. Fahrettin Koca yaşlıların ve kronik hastaların kesinlikle evden çıkmaması gerektiğini belirtiyor. Zaten 65 yaş üzeri yaşlılar ve kronik hastalar için sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş durumda.

• Böyle şeyler lütfen söylemeyin, düşünebilirsiniz ancak yazıya döktüğünüz zaman insan hayatına saygısızlık oluyor. Yazmak kolay dikkat etmeyen, canının kıymetini bilmeyen insanlar ölsün diye..

Ben ve eşim doktor, Van’da çalışıyorum. Herkes izinli, biz hastanedeyiz, 1 yaşında bebeğimiz var halen eşim izin bile alamıyor. Tüm sağlık çalışan izinleri iptal edilmiş durumda.

Boşuna mi uğraşıyoruz hocam, her insanın hayatı değerli değilse, bırakalım ölsünler o zaman, hatta tüm koronavirslüleri biz öldürelim, hatta yakalım hepsini- kesin emin oluruz kimseye bulaşmadığından emin olmak için!

Böyle düşünceler toplumu böler kaos çıkarır.

Kendinize iyi bakın, evde kalın....
    65 yaş üstü insanlara neden kabahat bulunuyor anlamadım sanki onlar bir tek kurallara uymuyor bu ülkede! siz 3 haftalık erzağınızı stokladınız galiba bu virüsten etkilenmemek için! arkadaş bu ülke dahil tüm dünyada hayat 7/24 devam ediyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? ekmek almaya kim gidiyor sizin evde annenizmi babanız mı yoksa siz mi? ha dur tamam siz 3 haftalık erzaklarınızı (ekmek dahil) tedarik edenlerdensiniz! sizin bir probleminiz yok yani? ya diğer insanların sizde olmayan bir problemi varsa ? oturduğunuz yerden bir yerinizden sallamayın gidin biraz dış dünyada neler oluyor takip edin sanal alemden uzaklaşın biraz bilgisayar karın doyurmuyor...
  • Yurtdışından ümre hariç dönen Türk sayısı 363 bin imiş. Yine fena değil durumumuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam parkta oturuyor, gorevli kalk deyince de kavga ediyor, hakkaten pes. Cozumu en son 65 uzeri sokaga cikma yasagi koymakta buldular ki bence biraz gec oldu..

• Sadece 65+ yaş üstü değil, ülkecek 2-3 hafta sokağa çıkma yasağı getirsinler. Diğer türlü gençler evdekilere bulaştırır.

• Artışın sebebi virüs değil resmen cehalet,bizim millet söz dinlemedikçe işimiz zor inşallah sonumuz İtalya gibi olmaz

• italyayi geceriz diyenler like

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 65 yaş üstü insanlara neden kabahat bulunuyor anlamadım sanki onlar bir tek kurallara uymuyor bu ülkede! siz 3 haftalık erzağınızı stokladınız galiba bu virüsten etkilenmemek için! arkadaş bu ülke dahil tüm dünyada hayat 7/24 devam ediyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? ekmek almaya kim gidiyor sizin evde annenizmi babanız mı yoksa siz mi? ha dur tamam siz 3 haftalık erzaklarınızı (ekmek dahil) tedarik edenlerdensiniz! sizin bir probleminiz yok yani? ya diğer insanların sizde olmayan bir problemi varsa ? oturduğunuz yerden bir yerinizden sallamayın gidin biraz dış dünyada neler oluyor takip edin sanal alemden uzaklaşın biraz bilgisayar karın doyurmuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Yurtdışından ümre hariç dönen Türk sayısı 363 bin imiş. Yine fena değil durumumuz.
    Yani virüs ithal etmişiz içeride kalmayınca. Lakın halkımız genciyle yaşlısıyla tedbirsiz, sokaklarda, piknikteler.
  • dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Konu burada erzak vs değil.Yaşlıların keyfiye gezmeleri.Sonuçta ortada salgın bir hastalık var, birazcık hassasiyet gösterebilirler.

• 21 kişi hayatını kaybetmiş. Bu hayatını kaybeden insanların hangi illerde olduğunu öğrenmemiz mümkün mü acaba bilgisi olan var mı?

• TIME kullanıcısına yanıt
    ne iğrenç bir fikir belirtme şekli.

• Türkiye'nin aklını başına alması için zaman kalmadı artık. İstatistiklere göre gün analizinde İtalya'nın önünde gidiyoruz, durum daha vahim bir hal almadan acil önlem durumuna geçilmeli. Artık sokağa çıkma yasağı mı gelir, ne yapılacaksa yapılsın bir an önce.

• Soka çıkma yasağı daha erken gelmeliydi.

• Kadirfke K kullanıcısına yanıt
    Gizliyorlar ve gizlemeleride iyi birşey. Yoğunluk Ankara İstanbul İzmir. Şimdi tokatta Amasya da Kırıkkale de virüs yok denirse millet bişey yok o zaman önlem almaz bu sefer yine bir artış olur

• 2 kata yakın ilerleme var her gün İtalya gibi olmayız inşallah Allah yardımcımız olsun

• Ben bu virüsü cahillerden kurtulmak için bir fırsat olarak görmeye başladım. Kurunun yanında yaş da yanacak ama napalım...

İnsanları sınırlandırmayın lütfen. Kafeye isteyen kafeye, kahvehaneye isteyen kahvehaneye, diskoya isteyen diskoya, camiye isteyen camiye gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Ben bu virüsü cahillerden kurtulmak için bir fırsat olarak görmeye başladım. Kurunun yanında yaş da yanacak ama napalım...

İnsanları sınırlandırmayın lütfen. Kafeye isteyen kafeye, kahvehaneye isteyen kahvehaneye, diskoya isteyen diskoya, camiye isteyen camiye gitsin.
    Böyle şeyler lütfen söylemeyin, düşünebilirsiniz ancak yazıya döktüğünüz zaman insan hayatına saygısızlık oluyor. Yazmak kolay dikkat etmeyen, canının kıymetini bilmeyen insanlar ölsün diye..

Ben ve eşim doktor, Van’da çalışıyorum. Herkes izinli, biz hastanedeyiz, 1 yaşında bebeğimiz var halen eşim izin bile alamıyor. Tüm sağlık çalışan izinleri iptal edilmiş durumda.

Boşuna mi uğraşıyoruz hocam, her insanın hayatı değerli değilse, bırakalım ölsünler o zaman, hatta tüm koronavirslüleri biz öldürelim, hatta yakalım hepsini- kesin emin oluruz kimseye bulaşmadığından emin olmak için!

Böyle düşünceler toplumu böler kaos çıkarır.

Kendinize iyi bakın, evde kalın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isosonsuz -- 22 Mart 2020; 7:10:20 >

• Yarın bu haritada kendimizi bir ton daha koyulaşmış olarak göreceğiz. Durumun vahametini görsel olarak anlayın diye yazıyorum.

Koronavirüsten ülkemizde ölüm sayısı 21 oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların yani genel olarak insan türünün zekası çok düşüktür yüksek zeka ve üstün özelliklere sahip insanlar olsa da, bunların sayısı çok azdır ve büyük çoğunluğu düşük zekalı ve oldukça da korkak canlılardır... Çok kolay bir şekilde manipüle edilip, yönlendirilebiliyorlar.. Bu corona olayı da bunun kanıtıdır.. Normal grip tarzı bir hastalığı abartıp korku pompalayarak, yine aşı ve antiviral ilaçlardan trilyonları vuracaklar...

Korona olayı ve daha önceki domuz gribi meselelerinde düşündüklerimi aşağıdaki adreste yazıya dökmüşler.. Bu aşağıdaki yazıya büyük ölçüde katılıyorum

https://evrimagaci.org/onumuzdeki-15-yil-icinde-muhtemelen-koronaviruse-yakalanacaksiniz-bu-ne-anlama-geliyor-8307

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 22 Mart 2020; 9:59:45 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.