Şimdi Ara

2019'un en güvensiz yazılım platformu Android

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• TheBestVPN uzmanları, 2019 yılı süresince çeşitli işletim sistemleri ve yazılım ürünlerinde ortaya çıkan güvenlik açıklarıyla ilgili bir rapor yayınladı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro'nun global lansmanı 27 Mart'ta yapılacak

Listenin birinci sırasında 414 güvenlik açığı ile  Android bulunuyor. İkinci sırada ise 360 güvenlik açığı tespit edilen Debian Linux var.

Windows Server 2016 ve Windows 10 işletim sistemleri ise üçüncülüğü paylaşıyorlar. Geçen yıl her iki platformda da 357 güvenlik açığı ortaya çıktı.

Önceden yüklenmiş uygulamalar etkiledi

2019'un en güvensiz yazılım platformu olarak öne çıkan Android'de, yayınlandığı günden bu yana 2.563 güvenlik açığı keşfedildi.

Durumun bu kadar can sıkıcı olması sadece işletim sisteminin kendisinden değil, Android cihazlara önceden yüklenmiş üçüncü parti uygulamalarla ilgili sorunlardan da kaynaklanıyor.

• android ve windows a laf atanlar android açık kaynak tonla mobile cihaz var aynı şekil windowsta tonla pc de yüklü burada asıl sorun apple 3 4 cihazına verdiği işletim sisteminde neden bu kadar açık var kimse birşey demiyor kullanılan cihaz sayısına göre açıkları düşünürsek apple ın durum vahim
  • Tüm zamanların desek daha doğru olur.

• Android'e nasıl virüs bulaştırıyorsunuz merak ediyorum.
    Uygulama izinlerine dikkat ettikten sonra kolay kolay bir şey olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pardus bilindigi uzere Debian tabanliya gecilmisti ! Debian cok ta mattah birsey olmadigi ayrica pekismistir. Gerci Pardus ta ayrilmak zorunda kalan yazilim ekibindekiler yillar once de ifade etmislerdi bircok detayda Debian anlamsiz diye ...

Yerli Milli Pardus :) ...

• En güvenlileri de görebilseydik güzel olurdu.
  • kuasudba kullanıcısına yanıt
    Bir halt bilmeyen kekolar bütün mesajlara yes dediği için

• macOS ve iOS son sürüm ile güvenliği üste çıkartmışlar anlaşılan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ulan rootladım ona rağmen bir cacık olmadı cidden büyük yetenek virüs bulaştırma işi.

• drjacob kullanıcısına yanıt
    hep üstteydi hacım bahsettiğin yıl 90lar felanmı

• dobisco kullanıcısına yanıt
    Listeye bakarsan eğer , 99-2019 arasında macOS açığı daha fazla windows’a göre

• Muhtemelen güvenlik sıkıntılarının çoğu 3. taraf yazılımlardan kaynaklı. Debian da rolling release olmadığı için bazı paketler muhtemelen eski kalıyor. Internette de herkes çatır çutur harici repo ekliyor. Arch'taki Aur gibi merkezi bir kontrol yapısı yok.

• Guvenlik acigi ile virus arasindaki farki bilmeyen bebeler toplanmis yorum yapiyor...

• DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt
    Virüs olduğundan haberin olmasına gerek yok? Amaç zaten kullanici fark etmeden veri calmak

• E verim de çalınmadı?

• DokuzKuyrukluTilki kullanıcısına yanıt
    Evinin kapisini acik birak o zaman bir sey calinmadi diye

• android ve windows a laf atanlar android açık kaynak tonla mobile cihaz var aynı şekil windowsta tonla pc de yüklü burada asıl sorun apple 3 4 cihazına verdiği işletim sisteminde neden bu kadar açık var kimse birşey demiyor kullanılan cihaz sayısına göre açıkları düşünürsek apple ın durum vahim

• Apple destekli haberdir

• Afyona laf atamadık bu sefer.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.