Şimdi Ara

Ekran tazeleme hızı pil ömrünü ne kadar etkiliyor? İşte Galaxy S20 Ultra 120Hz vs 60Hz pil testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hiç şüphe yok ki 90 ya da 120Hz gibi yüksek tazeleme hızına sahip ekranlar, 2020 yılının akıllı telefon trendlerinden biri haline geldi. Şimdiye kadar birçok amiral gemisi telefonda 90Hz, 120Hz ve hatta 144Hz tazeleme hızına sahip ekranlara yer verildi. Günümüzün popüler telefonlarından Samsung Galaxy S20 Ultra da 120Hz ekran üzerine kurulan telefonlar içerisinde yerini aldı. 

Geleneksel ekranlara nazaran saniyede 120 defa yenilenebilen ekranın Galaxy S20 Ultra'nın pil ömrüne etkisi oldukça merak ediliyordu. Yapılan testler neticesinde 120Hz ekran tazeleme hızının, batarya süresine etkisi de ortaya çıkmış oldu. İşte 5000 mAh bataryalı Galaxy S20 Ultra üzerinde yapılan 60Hz ve 120Hz ekran-batarya testinin sonuçları:

Ayrıca Bkz.Google: "Android lisansı olmayan Huawei cihazlara Google uygulamaları yüklemeyin!"

120Hz tazeleme hızı, pil ömründen %20 feragat ettiriyor 

• Samsung Galaxy S20 Ultra 120Hz batarya süresi: 10 saat 2 dakika

• Samsung Galaxy S20 Ultra 60Hz batarya süresi: 12 saat 23 dakika 

Exynos 990 yonga setine sahip Galaxy S20 Ultra'da yapılan batarya testi sırasında, telefonun 1080p çözünürlükte ve optimize edilmiş pil modunda olduğu belirtiliyor.

• 120 hz kimse kötü demiyor arkadaşlar diyemezde hali hazırda 144 hz monitor kullanan biriyim farkını çok iyi biliyorum, önemli olan batarya bunu tolere edebilecek mi bakalım kagit üstünde verilerden konuşuluyor, test yapılmış 2 küsür saat az bi oran değil batarya büyük evet ama gündelik hayatta bu fark daha fazla olur diye düşünüyorum
  • Pil teknolojisine ne zaman abanacaklar merak ediyorum. Ultra şarj hızı, megapiksel ölçüsü, ekran çözünürlüğü farklı bir dalda rekabet oluyor her yıl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbaba89

Pil teknolojisine ne zaman abanacaklar merak ediyorum. Ultra şarj hızı, megapiksel ölçüsü, ekran çözünürlüğü farklı bir dalda rekabet oluyor her yıl
    Abanabilseler abanacaklar da sınırındalar şu an ki teknolojinin, başka teknolojiye geçseler maliyet kim uğraşacak. He sıkıştırdılar Note 7’de patladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 saat 20 dakka fark az degil, 120hz gerekli degil, ama pazarlama adına yuksek rakam her cazibeli geliyor malesef insanlara.

• Bir üründe kullanıcı ihtiyaçları her zaman en merkezde olmalı. 120 hz ekran yenilenmesi daha önemli yoksa uzun batarya mı?
  • blackzeros B kullanıcısına yanıt
    120hz'i pazarlama adına yüksek rakamdan ibaret sanan biri 120hz ekran görmemiştir heralde.

• Ayarlanabilir olursa gayet güzel bi teknoloji. Evde yüksek tazeleme hızıyla kullanılabilir, elimizin altında şarj aleti olduğu için tabiiki. Oyun oynarkende güzel deneyimler yaşatabilir. Ama kesinlikle istediğimiz zaman 60 hertz e geçebilmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LemonEnergy

Ayarlanabilir olursa gayet güzel bi teknoloji. Evde yüksek tazeleme hızıyla kullanılabilir, elimizin altında şarj aleti olduğu için tabiiki. Oyun oynarkende güzel deneyimler yaşatabilir. Ama kesinlikle istediğimiz zaman 60 hertz e geçebilmeliyiz.
  • Oyun modunda, sadece oyuna girdiginizde aciliyorsa yeterli. Cogu uygulama zaten statik sayfalarda calisiyor, 120 Hz'e gerek yok bunlarda. Deli gibi 7/24 oyun oynamiyorsaniz pek bir sey degismez.

• Tensi T kullanıcısına yanıt
    Oyuna girince otomatik açılmıyor.
    2k çözünürlükte açılmıyor.
    Oyuna girmeden önce çözünürlüğü FHD ye düşürüp, manuel olarak açmak lazım...

• Yüksek tazeleme hızına sahip bir ekran kullanmamış olanlar birde gereksiz diye yorum yapmazlar mı beni öldürüyorlar. Aklı yok fikri var bir toplumuz malesef.

• note 10+ ve oneplus 7 pro telefonum var oneplus 7 pro 90 hz note 10+ göre yeminle yağ gibi akıyor 90 hz böyle ise 120 hz s20 yi düşünemiyorum
  • 120 hz kimse kötü demiyor arkadaşlar diyemezde hali hazırda 144 hz monitor kullanan biriyim farkını çok iyi biliyorum, önemli olan batarya bunu tolere edebilecek mi bakalım kagit üstünde verilerden konuşuluyor, test yapılmış 2 küsür saat az bi oran değil batarya büyük evet ama gündelik hayatta bu fark daha fazla olur diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 24 Şubat 2020; 0:30:59 >
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Bayagi kotuymus o zaman. Kim ugrasir? Gerci 3. parti tek tusla degistirme yazilimi cikarirlar yakinda. Samsung zaten hep birseyler yapmaya calisip onu da yarim yamalak yapan bir firma. Su Note kalemi disinda adam akilli calisan kendine ait bir ozelligi hic olmadi.
  • 120 Hz de cS go mu oynanacak ne yapacaksınız 120 Hz telefonda

• classf2re kullanıcısına yanıt
    Çok zekisin

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Note 7 deki olay öyle bir şey değil.

• Hayatında 144hz monitör bile görmemiş teknoloji cahilleri konuşmasın. O değeri görünce 60hz'e burun kıvırıyorsunuz.

• %10 olsa kabul edilebilir ama 20 çok

• 120 hz candır böyle bir ekran tazeleme hızım olacak açmayacam bu porshe'un olup her gün doğana binmek gibi saçma olurdu. Iphone 11 pro max kullanıcısıyım apple bu yıl bu şekilde bir ekranla gelmezse samsunga geçerim net.
    Bu arada hep saçma buldugum edge ekran saçmalığındanda samsung vazgeçerek gerçekten mükemmel bir adım attı bu seneki cihazı gerçekten çok begendim umarım güncellemeleri bu cihazdan uzun yıllar esirgemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem300 -- 24 Şubat 2020; 9:7:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.