Şimdi Ara

The Witcher 3'ün yapımcısına kazandırdığı para, şaşırtmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Piyasaya sürülüşünün üzerinden yaklaşık beş yıl geçen CD Projekt Red’e ait (CDPR) The Witcher 3: Wild Hunt, satış rakamlarıyla önemli gelir elde etmeye devam ediyor. Netflix’te yayınlanan dizinin de etkisiyle adeta patlama yaşayan satış rakamları, CDPR’e Steam platformunda seviye atlattı.

Ayrıca Bkz.The Witcher'ın 2. sezon oyuncu kadrosu resmen açıklandı

1 Ekim 2018 – 20 Şubat 2020 tarihi aralığında 50 milyon dolardan fazla gelir elde eden satış rakamları sonrası şirket, Steam’den %80 oranında pay almaya başladı. Çoğu geliştiriciye %70 oranında pay veren Steam, geliri 10 milyon doları geçen oyunlara %75 ve geliri 50 milyon doları geçenlere ise %80 oranında pay veriyor.

Birinci sezonu Netflix’te Aralık ayında yayınlanan The Witcher dizisiyle birlikte satış rakamları %554 oranında artış gösteren oyun, Ocak ayı sonunda ulaştığı eşzamanlı 100 bin oyuncu sayısıyla da rekor kırmıştı.

İkinci sezonu ilk sezon yayınlanmadan önce onaylanan The Witcher dizisinin beş yaşındaki bir oyunu halen popüler kılması oldukça takdir edilecek bir durum. Bakalım CDPR, Cyberpunk 2077 ile benzer bir başarı elde edebilecek mi?

Kaynak:https://www.pcgamer.com/the-witcher-3-has-generated-dollar50m-in-revenue-on-steam/

• Oyun çok kaliteli olabilir, yenilikleri olabilir,diğer rakiplerinden daha etkileyici olabilir fakat benim tarzım değil maalesef. Merak ediyordum popüler olması ile birlikte merak edip indirdim ve Max 1 saat oynayabildikten sonra bir müddet silmeden sistemimde tuttum. Baktım ki hiç açma ve oynama isteğim yok direk sildim. Hayranlarına burdan sevgilerimi sunarım. Tarz meselesi herkes her türü sevemeyebiliyor.
  • oyunu hem kutulu gog dan hem steam den aldım, anasının ak sütü gibi helal olsun.

• Helal olsun, keske daha cok kazansaniz.

• Türkçe dil desteği veren, performansı düşüren korumalar içermeyen, son indirimlerle mükemmel fiyata inen şu oyun benim gönlümde 1 numaradır.

• fazlasını hakediyolar. TW3 gibi oyun zor gelir be

• Adamlar o kadar kaliteli bir oyun yaptı ki 5 yıl daha geçse de eskimeyecek.

• deneyelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyun çok kaliteli olabilir, yenilikleri olabilir,diğer rakiplerinden daha etkileyici olabilir fakat benim tarzım değil maalesef. Merak ediyordum popüler olması ile birlikte merak edip indirdim ve Max 1 saat oynayabildikten sonra bir müddet silmeden sistemimde tuttum. Baktım ki hiç açma ve oynama isteğim yok direk sildim. Hayranlarına burdan sevgilerimi sunarım. Tarz meselesi herkes her türü sevemeyebiliyor.

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Bende aynı düşüncedeyim nedense beni hiç bağlayamadı kendine bu oyun.

• TW3 bıtırene kadar 200 cıvarı oyun bıtırdım.TW3 bıttıkten sonra bıtırdıgım oyun sayısı 3

TW3 sen nasıl bır oyunsun anla ıste.Tesekkurler CDPR
  • Pc yi satmadan önce biraz oynamıştım çok güzel oyundu.

• Yennefer-Tris arasında ciddi ikileme düşmüştüm. Yennefer'ı seçtim ama içime oturdu... Bir gün olurda yeniden oynarsam Tris'i seçeceğim. Ayrıca Witcher 2 de bile ciddi yol ayrımları var. Değişik seçimlerde nasıl oluyor çok merak ediyorum. Bir gün olurda yeniden oynarsam hepsine bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Oyun çok kaliteli olabilir, yenilikleri olabilir,diğer rakiplerinden daha etkileyici olabilir fakat benim tarzım değil maalesef. Merak ediyordum popüler olması ile birlikte merak edip indirdim ve Max 1 saat oynayabildikten sonra bir müddet silmeden sistemimde tuttum. Baktım ki hiç açma ve oynama isteğim yok direk sildim. Hayranlarına burdan sevgilerimi sunarım. Tarz meselesi herkes her türü sevemeyebiliyor.
    Hiç oynamadım hocam. 1992 den beri oyun oynarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpalp84 kullanıcısına yanıt
    İkinci oyunu oynamış olsaydınız, aslında Merigold'un pek de sağlam bir tip olmadığını görürdünüz. Ben tereddütsüz Yeneffer'i seçmiştim, 3 defa bitirdim ve hepsine tek seçim...
  • bi bu firma, bi de ninja theory, diğerleri bunların bilnurlarını yesin.

• Parasını bu kadar hak eden oyun zor bulunur. Helal olsun CD Project Red.

• Oyundaki tek eksi küçük yazılar türkçe yamada görme zorluğu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloody Roar -- 22 Şubat 2020; 15:36:38 >
  • Yeni oyun yapmıyorlar mı yada eski oyunları yeni teknolojiye adapte etmiyorlar mı ?

Bunlar herşeyden para çıkarma konusunda yavaş kalmışlar anlaşılan.

Yeni oyun çıkarsalar dizi ile birlikte amma satış olurdu.

• Cyberpunk'tan sonra bir Witcher 4 çıksa da oynasak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.