Şimdi Ara

Efsane Nokia telefonlardan biri daha geri geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
3.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bundan tam bir yıl önce HMD Global'in bir başka efsanevi Nokia telefonu daha diriltebileceğine yönelik ilk haberler ortaya çıkmıştı. Çin basını yeni Nokia N9'un yakında Nokia N9 Remastered Edition adı altında piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Ayrıca Bkz.Apple'dan ucuz HomePod geliyor

Nokia N9, 2011 yılının Kasım ayında piyasaya sürüldü. Cihaz, Nokia ve Intel tarafından ortaklaşa geliştirilen MeeGo işletim sistemi ile çalışıyordu. Aynı yıl Nokia telefonlarında MeeGo'yu kullanmayacağını duyurdu. Böylelikle N9, şirketin MeeGo işletim sistemli tek telefonu olarak kaldı.

MWC 2020'de tanıtılması bekleniyor

Ön panelinde dokunmatik tuşların yer almadığı cihaz o dönem devrim niteliğinde bir tasarım sunmuştu. Bu arada haber içerisinde yer verdiğimiz Nokia N9 Remastered Edition veya Nokia N9 2020 görsellerinin gerçek olmadığını, sadece akıllı telefonun nasıl bir görünüme sahip olabileceğini ortaya koymak için hazırlanmış konsept görseller olduğunu belirtelim.

Yeni Nokia N9'un 2020 Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması bekleniyor.

Kaynak:https://news.mydrivers.com/1/671/671413.htm

• Çağın çok ötesinde bir cihazdı. MS yüzünden doğduğu gibi öldü.

Şimdilerde hava atmak için "tam ekran kullanımı" adı altında tuşsuz kullanım işte bu cihazda temel fonksiyondu.

Ekrana çift dokunuşla açma var ya. Hani LG G2 ile tanıdığınız. İşte N9'da temel fonksiyondu.

Hani şimdilerde sonsuz ekran var ya, hani telefonun ekranını kapatınca saat, bildirim vs görüyoruz tepe modellerde ya işte bu telefonda temel fonksiyondu.

1 gb bellek ve 64 gb hafıza vardı cihazda. Ve uygulama geçişlerindeki seriliği şu anda yakalayan cihaz yok.

Terminal vardı telefonda ya terminal.

Bu harika ötesi cihazı bitirdiği için MS çok büyük aptallık yaptı ve cezasını milyarlarca dolar maddi zarar ve daha önemlisi marka prestijinin yerle bir olması ile ödedi.

Eğer top 10 akıllı telefon listesi yapılacaksa Iphone 2g ilk sırada N9 Meego 2. sırada yer alır. Devrim niteliğinde bir cihazdı. Öyle bir devrim ki aradan geçen 9 yılda tüm modern cihazlar ondan bir özellik çalarak ilerliyor.
    Şu cihazı çöp ettiler ya denecek söz yok. Şu sıralar bize "yeni" diye yutturulmaya çalışılan bir çok özellikle bu telefonda vardı. Ayrıca arayüzüne göz atarsanız şimdikilerin halini anlarsınız.

Nokia saçma sapan işletim sistemi olan Windows Phone ile devam edip MeeGo’yu bırakmıştır. Nokia’nın asıl yol haritası MeeGo’yu üst seviye modellerde kullanıp Symbian’ı da orta ve giriş seviyesinde kullanmaktı. Symbian’a hiçbir zaman yüksek donanımlarda çalışma imkanı sunulmadı. Bir Android’i Symbian’ın çalıştığı donanımlara yüklesen Symbian’ın yanında kağnı gibi kalır.
    Şimdilerde Tuşlu dede telefonu diye gösterilen 6230 ve 6230i de:
    -Nokia sesli komut vardı(şimdiki siri,google sesli asistan gibi)
    -Portre,Gece Modu yer alıyordu kamerada(uygun ışık koşullarında çok iyi foto çekiyor isteyene ss atarım)
    -Youtube dan video oynatabiliyor.İnternetten 5-10 kez şarkı indirmişimdir.(2005-2006 yılında üretilmiş cihaz)
    -Hafıza Kartından 3gp video oynatabiliyor.
    -Hds 3 kulaklığında ses çipi vardı.(Ss'li)
    Hepsi 1 mb ram ile inanmayanlar varsa kanalda videoları Türkçe oalrak mevcut izleyebilirler.https://www.youtube.com/watch?v=kfpGoXnA5p0&list=PLlrAKb8fK52TILolMNg93z1lya_QB3PNlhttps://www.youtube.com/watch?v=Rt2iddg-zzM

Ek olarak şunuda ekleyeyim:
    Nokia lumia 1020:
    -İlk 2gb ramlı olarak sürülen telefon olabilir emin değilim.
    -4,5g lte desteğini sunan ilk cihazlardan biri
    -Kablosuz şarjı reklam yapa yapa bir hoş oldular.Lumia 1020 de vardı.

Nokia N9,Lumia 920,Lumia 1020 tasarım açısından benzer cihazlar.

Nokia x2-00 da ise:
    -Usb otg desteği.
    -Kulaklık olmadan çalışan radyo.
    -Whatsapp desteği.
    -Arka planda yotubedan da açsanız video oynatma uygulama çalıştırma.
    -Bu da bunların hepsini 2 mb ram ile yapıyordu.

Nokia yı Ms ye sattıran yöneticilere selam olsun...(Koskoca Ms telefon yazılımını halledemedi demeyim de Nokia'yı yedi.Olan Nokia'nın telefon bölümüne oldu.)
    Meego bence devam etmeli şu anki android ve ios cihazların donanım seviyesi dışında pek bir farkı yok en başta hepsi birbirine benziyor.
    Piyasaya yeni bir heyecan şart.
    En kısa zamanda Meego daki arayüzü android cihazlara getirirler.

Nokia hakkında atıp tutanlara şunu söylüyorum hakkıyla kullanmadığım cihaza yorum yaparken 2-3 kere düşünürüm.
    Not:Araç ve Robot Resmi 6230i ile çekilmiştir.

İçine android koyduktan sonra adının N9 olmasının ne önemi var? Sadece meraklısı gider alır onun dışında android deryasında bir damladan farksız.

Nokia o zamanlar meegoyu devam ettirse belki de şuan 3 ana işletim sistemini konuşuyorduk. Şimdiyse işletim sistemi piyasasına 3. Olarak girmek imkansız gibi bir şey
  • Bir anda hayecanlandım :)

• Laannn... Benim canım ciğerim geliyor. Acayip heyecanlandım ya la :D

• Hala muhteşem gözüküyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bi bitmedi bu nokia da yaaa. ezildin bittin, bu dünyada sana yer yok, kabul et artık ve öl.

• Ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı...

• Olmadı kemiğinden çorba da yap

• NOKIA Nisan 1 şakasını önden yapıyor.

• amoled ekran ile gelsin gene ama :)

• Şu tasarım hala bir çok yeni çerçevesiz ekran modelden daha güzel görünüyor, Güzel bir model çıkarırlar umarım.
  • Bu tasarimla tam ekran geri donerse. Kamera da ust kisimda olacak. Off..Alinir....

• Yap şöyle 1020 yı modern donanımlarla alem kameralı telefon görsün bence arkasında elli tane kamera koyanlar in önüne geçer 1020 yeniden tasarlansa

• mck94 kullanıcısına yanıt
    Senin dedigin yeni telefon oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çağın çok ötesinde bir cihazdı. MS yüzünden doğduğu gibi öldü.

Şimdilerde hava atmak için "tam ekran kullanımı" adı altında tuşsuz kullanım işte bu cihazda temel fonksiyondu.

Ekrana çift dokunuşla açma var ya. Hani LG G2 ile tanıdığınız. İşte N9'da temel fonksiyondu.

Hani şimdilerde sonsuz ekran var ya, hani telefonun ekranını kapatınca saat, bildirim vs görüyoruz tepe modellerde ya işte bu telefonda temel fonksiyondu.

1 gb bellek ve 64 gb hafıza vardı cihazda. Ve uygulama geçişlerindeki seriliği şu anda yakalayan cihaz yok.

Terminal vardı telefonda ya terminal.

Bu harika ötesi cihazı bitirdiği için MS çok büyük aptallık yaptı ve cezasını milyarlarca dolar maddi zarar ve daha önemlisi marka prestijinin yerle bir olması ile ödedi.

Eğer top 10 akıllı telefon listesi yapılacaksa Iphone 2g ilk sırada N9 Meego 2. sırada yer alır. Devrim niteliğinde bir cihazdı. Öyle bir devrim ki aradan geçen 9 yılda tüm modern cihazlar ondan bir özellik çalarak ilerliyor.

• Şu cihazı çöp ettiler ya denecek söz yok. Şu sıralar bize "yeni" diye yutturulmaya çalışılan bir çok özellikle bu telefonda vardı. Ayrıca arayüzüne göz atarsanız şimdikilerin halini anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 10 Şubat 2020; 23:41:52 >
  • Yalnız hatırlatayım arkaya fazla kamera koyma rekoru da Nokia'da :)))

Nokia 9 Pureview (5 kamera )
    https://www.gsmarena.com/nokia_9_pureview-pictures-8867.php

• napolyon94 kullanıcısına yanıt
    hayir hocam zaten o donem ekranda bu his verilmeye calisildi bence. Su an bu yapilabilir ve gayet sik olur bence. Oyle olmasa bile harika bir telefon guncel donanimla guzel bir kamerayla gelirse cok guzel olur.

• Meego gibi sistem varken androidin yürümesi de linux tarafının şanssızlığı.
  • Bu telefonu bilen bilir. Hayranı idim ama anlamamıştım. Busefer kaçırmam

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.