Şimdi Ara

Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet'a müthiş bütçe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet'a müthiş bütçe

Christopher Nolan'ın büyük bir merakla beklenen yeni filmi Tenet, 200 milyon doların üzerinde müthiş bir bütçeyle hazırlanıyor. Variety ve Collider tarafından sağlanan bilgilere göre filmin bütçesi, reklam/pazarlama kampanyaları öncesinde dahi yaklaşık 205 milyon dolar seviyesinde. Tenet, The Dark Knight Rises'ın ardından Nolan'ın en pahalı ikinci filmi olacak.

Christopher Nolan'ın bugüne kadar hazırladığı neredeyse her filmi bildiğiniz gibi kültürel bir fenomen haline gelmeyi başarmıştı. Inception, The Prestige, Interstellar, The Dark Knight gibi yapımlar son 20 yılın kült filmleri arasında değerlendiriliyor. Christopher Nolan, sadece ismiyle insanları sinema salonlarına çekebilecek müthiş bir güce sahip. Hatta bu konuda Nolan'ı günümüzdeki belki de en büyük isim olarak değerlendirirsek muhtemelen yanılmış olmayız. 

Tabi durum böyle olunca yapımcı stüdyo Warner Bros. da Nolan'a, artık nasıl bir bütçe isterse hemen verir hale gelmiş. Normalde Hollywood stüdyoları, tamamıyla orijinal bir filme 200 milyon doları aşan bir bütçe ayırmak, böylesine büyük bir riske girmek istemez. Ancak söz konusu Nolan olunca işler biraz farklı oluyor tabi.

Tenet'ın ilk fragmanı geçtiğimiz ay yayınlanmıştı. İlk görüntülerde filmin konusuyla ilgili bazı detaylar görme fırsatı yakaladık. John David Washington tarafından canlandırılan başroldeki karakterimiz Üçüncü Dünya Savaşı'nı engellemeye çalışacak gibi görünüyor. Nolan'ın filmlerinde görmeye alışık olduğumuz uzay-zaman sürekliliğinini altüst eden bazı öğeler de var. 

Tenet'ın çekimleri yedi farklı ülkede yapılmış. Tenet genel anlamıyla tam bir Nolan filmi gibi görünüyor diyebiliriz. Nolan'ın bir önceki filmi Dunkirk bildiğiniz gibi İkinci Dünya Savaşı temalıydı ve yönetmenin diğer filmlerinden biraz farklıydı. Nolan şimdi Tenet ile kendisinden görmeye alışık olduğumuz tarza geri dönüyor gibi.

Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet'a müthiş bütçe

Filmin oyuncu kadrosunda John David Washington (BlacKkKlansman), Robert Pattinson (Good Time), Elizabeth Debicki (Widows), Dimple Kapadia (Fugly), Aaron Taylor-Johnson (Avengers: Age of Ultron), Michael Caine (The Dark Knight Rises) ve Kenneth Branagh (Dunkirk) gibi ünlü isimler yer alıyor.

Tenet filminde Christopher Nolan, görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema ile tekrar bir araya gelecek. İkili daha önce Dunkirk ve Interstellar filmlerinde birlikte çalışmıştı. Son olarak Tenet'in müzikleri ise Black Panther ile Oscar kazanan Ludwig Göransson tarafından hazırlanacak. Nolan yeni filminde Hans Zimmer ile çalışmıyor.

Tenet, 17 Temmuz 2020'de vizyona girecek.

Kaynak:
    https://variety.com/2020/film/news/box-office-predictions-2020-hits-flops-no-time-to-die-wonder-woman-2-black-widow-1203458263/

• Heyecanımız yüksek beklentim de yüksek İYi Bir şey çıkar umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dunkirk’ü çok eleştirmişlerdi Nolan niye böyle kötü film diye.

Geçen izleme şansım oldu bence ikinci dünya savaşı filmlerinde baş yapıt olacak kadar iyiydi.

O filmi izleyen bir daha savaş filan istemez ve o günün ruhunu yansıtan müthiş bir bakış açısı ve zaman akışı vardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "Hatta bu konuda Nolan'ı günümüzdeki belki de en büyük isim olarak değerlendirirsek muhtemelen yanılmış olmayız. ." Haberin altında basın bülteni yazısını aradım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manhunt Three -- 10 Ocak 2020; 23:52:54 >
  • Adam hâlâ IMAX 65mm ile film çekiyormu acaba

• gun kullanıcısına yanıt
    Hocam dunkirk eleştirmenlerden tam puan aldı.

Eleştirenler plot twistçi ergen tayfaydı.

• Nolan dışında yeni bir şeyler deneyen yok zaten son yılların en iyi yönetmeni.

• Benim için en iyi yönetmen James Cameron.

• Fragmanı izlerken nefesimi tutmuşum. Bi tuhaf hissettim kendimi 😨

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 11 Ocak 2020; 8:29:15 >
  • Bugüne kadar 3 filmde beyin yaktım (biri dizi)

1-Memento Nolan'ın
    2-Dark (netflix)
    3-interstellar

Zaman doğrusunu oturtamadım , Hele dark dizisini anlayabilen bir bünye varsa saygı duyuyorum ,valla billa , çıksın anlatsın tadelle alacağım arkadaşa söz , rahip kimdi ,sonra yaşlı bir kadın geliyor nükleer tesisin başkanı mı , karman çorman benim için ...
    Memento da öyle , karmaşık...

-Diğer taraftan , Nolan'ın Inception filminde son sahnede topaç durumunu çözen arkadaştan rica ediyorum bana da anlatsın , yani yönetmen sonucu seyirciye mi bırakıyor ,yoksa bir yere kesin bağlıyor mu?

3-Interstellar filminde zamanın göreceliliği beyin yakmıştı, zaman farklı yıldız sisteminde farklı geçiyor ancak maddenin yıpranması ,yıpranma hızı bütün evren'de sabit değil midir? Demek istediğim 2 elma düşünün elmayı birer kavanozun içine koyalım ,hava almasın , bu elmanın biri dünyada kalsın diğerini de alfa centauri yıldızına gönderelim , ya da ultra über mesafeye diyelim Plüto gezegenine ,

Aradan dünya zamanıyla 10 yıl geçsin , sonra 2 kavanozuda gözlemleyelim , 2 elmanında yıpranma seviyesi aynı olmayacak mı kardeşim ? Ancak dikkat edilirse Plüton zamanı ile dünya zamanı farklı ? (acaba hatalı mı soruyorum)
    Kısaca Interstellar filminde ,film kahramanlarının farklı yaşlanmalarını anlamakta zorlanıyorum , ramler yetmiyor , izahı olan beri gelsin ,

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 11 Ocak 2020; 10:51:58 >

• İyi birşeyler çıkarsa belki 1 - 1.5 milyarı zorlayabilir. Çünkü hem Nolan isminin etkisi hem de bütçenin yüksek olmasıyla beklenti ve merak tavan yapmış durumda.

• gun kullanıcısına yanıt
    Filmin en beğendiğim konularından biri seslendirmesiydi. Ülkedeki sinema salonlarının bir çoğunun ses sistemi berbat olduğu için muhtemelen birçok kişi bunu fark edemedi bile.

• Nolan bu piyasanın tek adamı, herkesin tarzı var ama bu adamdaki ruh daha bir başka.

• Hans Zimmer yok mu? Tüh...

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Micheal Caine bir röportajında söylemişti, Nolan a sormuş son sahneyi. O da senin oynadığın bütün sahneler gerçek demiş.

• hans zimmer yoksa isi zor
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    Bir de zindan adası var inception neyse de zindan adası beyin yakmakla kalmıyor küllerini de nehre atıyor.

O interstallerde yani bütün bilimkurgu filmlerinden zaman mekan algısı vardır. Yani dünyadaki zamandan farklı olarak başka bir galakside zaman daha farklı akar. Ama dediğin gibi o uzay gemisine nesnelere gram bir şey olmuyor. Normalde kara delikten geçiyor. O karadelikten geçmeye ne zaman yeter ne cisim dayanır. Adı üstünde bilimkurgu fazla üzerinde düşünmemek lazım mantık hatası bulursunuz.

• Hans zimmer on numara müzik yapıyor. En son rush izledim. 2013 te çıkmış çok geç farkettim ama o film beni benden aldı. Müzikler çok hoştu. Ağlayacaktım nerdeyse :(

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Bugüne kadar 3 filmde beyin yaktım (biri dizi)

1-Memento Nolan'ın
    2-Dark (netflix)
    3-interstellar

Zaman doğrusunu oturtamadım , Hele dark dizisini anlayabilen bir bünye varsa saygı duyuyorum ,valla billa , çıksın anlatsın tadelle alacağım arkadaşa söz , rahip kimdi ,sonra yaşlı bir kadın geliyor nükleer tesisin başkanı mı , karman çorman benim için ...
    Memento da öyle , karmaşık...

-Diğer taraftan , Nolan'ın Inception filminde son sahnede topaç durumunu çözen arkadaştan rica ediyorum bana da anlatsın , yani yönetmen sonucu seyirciye mi bırakıyor ,yoksa bir yere kesin bağlıyor mu?

3-Interstellar filminde zamanın göreceliliği beyin yakmıştı, zaman farklı yıldız sisteminde farklı geçiyor ancak maddenin yıpranması ,yıpranma hızı bütün evren'de sabit değil midir? Demek istediğim 2 elma düşünün elmayı birer kavanozun içine koyalım ,hava almasın , bu elmanın biri dünyada kalsın diğerini de alfa centauri yıldızına gönderelim , ya da ultra über mesafeye diyelim Plüto gezegenine ,

Aradan dünya zamanıyla 10 yıl geçsin , sonra 2 kavanozuda gözlemleyelim , 2 elmanında yıpranma seviyesi aynı olmayacak mı kardeşim ? Ancak dikkat edilirse Plüton zamanı ile dünya zamanı farklı ? (acaba hatalı mı soruyorum)
    Kısaca Interstellar filminde ,film kahramanlarının farklı yaşlanmalarını anlamakta zorlanıyorum , ramler yetmiyor , izahı olan beri gelsin ,

Teşekkürler.
    Her film herkese hitap etmiyor . Bazıları için benim gibi film manyağı olmak gerekiyor . Aslında çoğu film için insanların anlamadım demesini de abartılı bulmuyor değilim . Dark'ı listeye aldım . İzledikten sonra tadelleni almaya gelirim . Inception'ın son sahnesi tartışmalı ama ben dahil gerçek olduğu fikri biraz daha ağır basıyor gibi . Zamanın göreceliliği ile ilgili bilgi edinirseniz olayları anlamanız daha kolay olur . Bu konuda çokça belgesel bulabilirsiniz . Gerçi her filmde bilimsel gerçekler tam olarak ele alınıyor diyemeyiz ama bilgi iyidir yine de. Bu arada elmaların çürüme hızları farklı olur . Tabi yapılan yolculuğun hızı önemli . Konuyu araştırırsanız net olarak anlarsınız .

• obili O kullanıcısına yanıt
    Kıymetli kardeşim , elbette seve seve buyur gel her zaman : )))

Şunu söylemek yersiz olmayacak , dark dizisini bir not defteri eşliğinde nasıl desem bir a4 kağıdı ve kalemle izlemekle fayda var zira çok karmaşık ,yani ben karmaşık buldum elbette bu herkesin karmaşık bulacağı anlamına gelmiyor ama , izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız ...

Esen kalın ,iyi forumlar dilerim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.