Şimdi Ara

Birinci nesil Pixel akıllı telefonlar, Aralık ayında son güncellemesini alacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2016 yılının Ekim ayında tanıtılan ve Google'ın ilk akıllı telefon modelleri olan birinci nesil Pixel ve Pixel XL modelleri bu zamana kadar güncelleme almaya devam ediyorlardı. Ancak şirket yıl sonunda bu durumun sonlanacağını belirtti.

Android 10 güncellemesi de almıştı

Google Pixel ve Pixel XL modelleri Kasım ayı güncellemesini almadılar ve Google'ın yaptığı açıklamaya göre Aralık ayında bu akıllı telefonlar son yazılım güncellemesini alacaklar. Kasım ve Aralık ayın güncellemelerinin bir arada sunulacağı açıklanırken bu durumun kullanıcıları üzeceğini söyleyebiliriz.

Pixel 1 modelleri 2016 yılında piyasaya sürüldüklerinde, iki yıl büyük güncelleme ve üç yıl güvenlik güncellemeleri alacakları belirtilmişti. Eylül ayında Android 10 işletim sistemine güncellenen cihazlar için, Google'ın açıklamasıyla birlikte artık yazılım güncellemesi devri kapanacak.

• "Google'ın ilk akıllı telefon modelleri olan"

şaka? Nexus'lar neydi, mutfak robotu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

"Google'ın ilk akıllı telefon modelleri olan"

şaka? Nexus'lar neydi, mutfak robotu mu?
    Samsung, lg vs gibi başka markaların telefonlarıydı.
  • Eylül 2016 çıkışlı iPhone 7 hala güncelleme alıyor ve almaya devam edecek. Başka söze gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Yani Adamlar telefonu yavaşlamaya devam edecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediği süreyi vermiş işte :)

• Kendi işletim sistemin kendi cihazın temiz bi 5 sene ana sürümleri vermen gerek.

• SC0RPI0N kullanıcısına yanıt
    Güzel teselli

• 3 sene ana güncelleme aldı bunu nerdeyse hiçbir marka yapmıyor 10 bin liralık android telefon bile en fazla 2 güncelleme alıyor

2015 çıkışlı 6s hâlâ almaya devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    iOS 14 ile birlikte iPhone 7 serisi Son Sürüm güncellemesini alacak. Peki, uzun vadede mağzadan indirebileceğin uygulamanın geriye dönük sürüm desteği Pixel serisinde mi daha fazla olacak yoksa iPhone 7 serisinde mi? Artık gerisini sen düşün. Millet hala ezbere laf konuşuyor. Ne diyelim, İleriki yıllarda, 10k'lık telefonlarla sizleri baş başa bırakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AribyAriana -- 6 Kasım 2019; 22:30:34 >
  • AribyAriana kullanıcısına yanıt
    WhatsApp için Apple tarafında en az iPhone 4s, Samsung tarafında en az Galaxy S2(custom romsuz, official sürüm) kullanmak gerekiyor, ikiside 2011 çıkışlı cihazlar. Ortadaki somut örneği bilmediğine göre ezbere konuşan sen olmuş oluyorsun sanırım.

Fiyatı yüzünden insanların tercihlerini eleştirme hakkı sana ait değil. Madem sen bu durumdan memnun değilsin ucuz fiyata Çin malı telefonları kullanabilirsin.

Hocam güncellenmemiş iphone modellerinin daha pahalıya satılabildiğini düşünürsek güncelleme alması çok da önemli değil.

Ha Google hata yapıyor. Sen yarım yamalak da olsa yayınla. İndiren pişman olsun Apple gibi namın yürür.

• Güncelleme konusunda hiçbir marka oneplus ile yarışamaz.

Bilen bilir.

• 18 Ay guncelleme sozu veren Nexus donemlerinden 3 yil Android major surum guncellemeleri sunan Google 1. nesil Pixel ve Pixel XL cihazlarina 3 yil guncelleme sunmasi ile gonullerde taht kurmustur Google.

Elbette bir Apple gibi degildir! Elbette eskiye nazaran artan yazilimsal guncelleme destegini 18 aydan 36 aya cikartmasi ( aslinda 37 ay olacak 1 ay atlansa da Aralik guncellemesi ile beraber ) kimse gormemezlikten gelemez.

Google kendi cizgisinde gelisiyor. Umarim Apple gibi 5 yil guncelleme sunar! Gerci islemci vs gibi bilesen tedarik edilen firmalarin daha yeni islemci gpu vs pakedini sattirmalar olmasa belki Google stratejisini degistirecektir. Ki burada kontrol guncelleme vermemede sadece Google suclu olamaz!

Elbette Google un sahibi Alphabet Sirketi kendi islemci GPU vs uretirse Apple gibi o zaman isler baska olur ve bizlerde de hakli olarak imkanin var neden 5 yl Apple gibi vermiyorsun diyr bize sordurturlar! ... Ama " KAZIN AYAGI OYLE DEGiLMiS "' ....

• keremec kullanıcısına yanıt
    çok zekisin maşallah, imrendim ve gıpta ettim, yetinmeyip ibret aldım.

Nexus Google'ın markasıdır, üçüncül (bizdeki deyişi ile "fason") üreticiler üretiyor diye marka onların olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

çok zekisin maşallah, imrendim ve gıpta ettim, yetinmeyip ibret aldım.

Nexus Google'ın markasıdır, üçüncül (bizdeki deyişi ile "fason") üreticiler üretiyor diye marka onların olmuyor.
    Normalde kimseyi bloklamam ama şu tipler beni zorluyor. Şu üsluba bak ya

Buyur senin deyişinle fason telefon. O yüzden arkasında Samsung bile yazıyor. Hatta ismi de Galaxy Nexus.

Birinci nesil Pixel akıllı telefonlar, Aralık ayında son güncellemesini alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 7 Kasım 2019; 13:13:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Normalde kimseyi bloklamam ama şu tipler beni zorluyor. Şu üsluba bak ya

Buyur senin deyişinle fason telefon. O yüzden arkasında Samsung bile yazıyor. Hatta ismi de Galaxy Nexus.

Alıntıları Göster
    az ötede ağla.
    https://www.androidauthority.com/history-nexus-smartphone-line-536352/

NEXUS Google'ın kendi telefon ve tablet markasıdır, hakeza Pixel gibi. eğer cümle "Google'ın ilk akıllı telefon modelleri olan" değil de "Google'ın kendi ürettiği ilk akıllı telefon modelleri olan" şeklinde olsaydı hadi yine bir nebze kabul edilebilirdi belki (ben yine kabul etmezdim).

ilk modeller olan Google Pixel'i HTC üretirken Pixel XL'ı LG'nin üretiyor olduğu ve Google'ın halen kendisine ait bir üretim tesisi olmayıp cihazları halen partner üreticilere ürettiriyor olduğu gerçeklerine (Huawei, Foxconn vs gibi) temas etmeyen; bilmediği gibi bilmediğini öğrenmeye de tenezzül etmediği halde doğrusu da kendisine anlatılmış oluşuna rağmen halen işine geldiği gibi ahkam okuyan kişilere sadece yüzümde müstehzi bir gülümseme beraberinde acıyabiliyorum.

dediğim gibi az ötede ağla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 7 Kasım 2019; 17:8:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.