Şimdi Ara

Nintendo Switch Satışları 41.67 Milyonu Aştı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nintendo, Nintendo Switch satışlarının 30 Eylül 2019 itibarıyla dünya genelinde 41.67 milyonu geride bıraktığını duyurdu.

30 Eylül'de sona eren üç aylık dönemde 4.8 milyon Nintendo Switch satıldı. Bunların 1.95 milyonu 20 Eylül'de çıkan Nintendo Switch Lite'a ait. 

Nintendo ayrıca en çok satan birinci parti Nintendo Switch oyunlarını listesini güncelledi. 20 Eylül'de çıkan The Legend of Zelda: Link’s Awakening 3.13 milyon adet satış ile ilk 10'a girmeyi başardı.

Nintendo Switch'te en çok satan birinci parti oyunlar:

Mario Kart 8 Deluxe – 19.01 milyon
    Super Smash Bros. Ultimate – 15.71 milyon
    Super Mario Odyssey – 15.38 milyon
    The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 14.54 milyon
    Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! – 11.28 milyon
    Splatoon 2 – 9.28 milyon
    Super Mario Party – 7.59 milyon
    New Super Mario Bros. U Deluxe – 4.59 milyon
    Super Mario Maker 2 – 3.93 milyon
    The Legend of Zelda: Link’s Awakening – 3.13 milyon

Toplamda 246.01 milyon Nintendo Switch oyunu satıldı.

• An itibari ile 2.5 yıl geriden gelmesine rağmen, exc oyunların kalitesi sayesinde Xbox One'i geçmiştir. Mali yil sonuna kadar 50 milyonu devir, daha ezici bir sonuca ulaşırlar.

Sonuna kadar hakkedilmiş bir başarı, tabii ki exc oyunlarla. Kimsenin 4K, süper, duper grafiklere, Gamepass gibi servislere bakmadığı, dikkate almadığı da kanıtlanmış oldu.
    Switch in ilk modelleri kırılıyor, şu an deli gibi satan ve geçen ay Amerika da en çok satan konsol olmayı başaran modeller düşündüğünüzün aksine kırılmıyor.

Xbox ile bir sıkıntım şahsen yok, olmaz da. Benim problemim bu marka adı altında oyunculara atılan kaziklarla. DLC, mikro ödeme, paralı online hep bu adamların icadı. Şimdi de Gamepass gibi ucuz oyun oynama arzusunda olan ama uzun vadede bu sistem yüzünden kaliteli oyun göremeyecek kitlenin beynini uyusturuyorlar.

Benim bakış açım bu, görüşlerimizi dile getiriyoruz. Size uygun gelmeyen görüşlerim varsa, buyurun siz de kendi görüşlerinizi dile getirin.
    Ya forumda konsol oyunlarının, telefon oyunları düzeyine indirgenerek, Xbox One in doğru bir iş yaptığının kanıtlanmaya çalışıldığını da gördüm ya gam yemem artık.

Bu nasıl bir kafadır, neyin kafasıdır? Bu Xbox kullanıcıları dışında kimsenin böyle düşünmediğini de satış rakamlarıdan anlıyoruz zaten. Kendisinden 2.5 yıl sonra çıkan bir konsola yenilmesinin fanatikleri tarafından aciklanabilmesinin başka bir yolu yok çünkü. Saçmalamak bunların makus kaderi...
    Hocam senin Xbox veya marka ile ilgili bir sıkıntın veya anın filan mı var. Her konsol vesaire haberin altına xbox ile ilgili şeyler yazıp çiziyorsun dikkatimi çekti merak ettim . Switch satsın tabi adamlar ortaya farklı bir ürün koydu ve çok farklı konseptlerde oyun sunuyor, hitap edilen yaş aralığı çok geniş oyunları var bunun haricinde switchin bu denli fazla satmasının bir sebebi de bence kırılması ve korsan oynatması oldu
    Konsol oyuncusunun belli başlı oyun yapımcılarının istediği yönde evrilmediğinin en güzel örneğidir bu başarı.

Nintendo hem ex oyunları hemde Switch'de kapılarını açtığı üçüncü parti oyunlar ile doludizgin gidiyor. Yarışa eğer diğer rakipleri ile aynı zaman dilimlerinde başlasaydı Ps4'ü bile ciddi anlamda zorlardı.
  • Maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • An itibari ile 2.5 yıl geriden gelmesine rağmen, exc oyunların kalitesi sayesinde Xbox One'i geçmiştir. Mali yil sonuna kadar 50 milyonu devir, daha ezici bir sonuca ulaşırlar.

Sonuna kadar hakkedilmiş bir başarı, tabii ki exc oyunlarla. Kimsenin 4K, süper, duper grafiklere, Gamepass gibi servislere bakmadığı, dikkate almadığı da kanıtlanmış oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 31 Ekim 2019; 10:50:42 >
  • Breath of the Wild bile switch için almaya değer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

An itibari ile 2.5 yıl geriden gelmesine rağmen, exc oyunların kalitesi sayesinde Xbox One'i geçmiştir. Mali yil sonuna kadar 50 milyonu devir, daha ezici bir sonuca ulaşırlar.

Hocam senin Xbox veya marka ile ilgili bir sıkıntın veya anın filan mı var. Her konsol vesaire haberin altına xbox ile ilgili şeyler yazıp çiziyorsun dikkatimi çekti merak ettim . Switch satsın tabi adamlar ortaya farklı bir ürün koydu ve çok farklı konseptlerde oyun sunuyor, hitap edilen yaş aralığı çok geniş oyunları var bunun haricinde switchin bu denli fazla satmasının bir sebebi de bence kırılması ve korsan oynatması oldu

• kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Switch in ilk modelleri kırılıyor, şu an deli gibi satan ve geçen ay Amerika da en çok satan konsol olmayı başaran modeller düşündüğünüzün aksine kırılmıyor.

Xbox ile bir sıkıntım şahsen yok, olmaz da. Benim problemim bu marka adı altında oyunculara atılan kaziklarla. DLC, mikro ödeme, paralı online hep bu adamların icadı. Şimdi de Gamepass gibi ucuz oyun oynama arzusunda olan ama uzun vadede bu sistem yüzünden kaliteli oyun göremeyecek kitlenin beynini uyusturuyorlar.

Benim bakış açım bu, görüşlerimizi dile getiriyoruz. Size uygun gelmeyen görüşlerim varsa, buyurun siz de kendi görüşlerinizi dile getirin.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaan0101

Son çıkan konsollar kırıldı haberi geçiyordu lakin korsan oynayan kesim çok büyük değil. Bizim gibi alım gücü nispeten düşük olanlar daha çok tercih ediyor. Çok satmasının nedeni korsan olsa karşımıza şu yüksek rakamlar çıkmaz. Baksana sadece bir oyun 19.01 milyon satmış.
  • Bu sene çok oyun çıkardılar. Hardwarein bir araç olduğuna dair bir başka kanıt. Xbox bu oyunlara sahip olsaydı onu alırdım ama değiller. Microsoftun örnek alması ve özgün birinci parti exc. sunması gerek.
  • Konsol oyuncusunun belli başlı oyun yapımcılarının istediği yönde evrilmediğinin en güzel örneğidir bu başarı.

Nintendo hem ex oyunları hemde Switch'de kapılarını açtığı üçüncü parti oyunlar ile doludizgin gidiyor. Yarışa eğer diğer rakipleri ile aynı zaman dilimlerinde başlasaydı Ps4'ü bile ciddi anlamda zorlardı.
  • Sadece ilk 4 oyun için bile alınır. Nintendo neyseki hala "oyun" yapmaya devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık söylemek gerekirse, bence şu an PS4 ten daha başarılı bir konsol. Gerek oyunları, gerekse mobilite gibi ekstradan özellikleri ile. Ben ısrarla oyun kalitesinin, ozgunlugun bu sektörde kullanıcılar açısından en önemli ögeler olduğuna inanıyorum.

• Hakedilmiş bir başarı. Gerek özel oyunları gerek 3. Parti desteği gerek mobilitesi ile çok iyi bir noktada.
  • Ne kadar başarılı olmuş olsa da bizim ülkemiz için alınmayacak bir konsoldur kendileri. Fiyat politikaları, oyun fiyatları, yerelleştirme gibi unsurlara bakınca Nintendo'ya kesinlikle para harcamam. Sony'de öyle ama Sony en azından Türkçe ses ve altyazı getiriyor yetetli olmasa da. Burada önemli olan exc oyun falan değil bu çok saçma sapan bir bakış açısı, bir çok ülkeye göre diyat uygulaması yapıp bizim ülkeye geldiğinde pahalı fiyatlara satıyorsan kusura bakmayacaksın ben de senin ürününü almam, alınmasını da tavsiye etmem. Xbox bile ülkemizde yaygın bir konsol olmamasına rağmen sonuçta az da olsa Türkçe yapmaya çalışıp, Gamepass givi güzel servislerle de ucuza oyun oynattırıyor, fiyat avantajından ve servialerinden ötürür alınabilecek en mantıklı konsol Xbox'dır. Gerisi tırı vırı abi yok exc oyunmuş 400 küsür tl'ye 20 saatlik oyun oynasan ne olur oynamasan ne olur hiçbir şey kaybetmezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 31 Ekim 2019; 19:10:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ziromen

Sadece ilk 4 oyun için bile alınır. Nintendo neyseki hala "oyun" yapmaya devam ediyor.
    Sony ve Nintendo özel oyunları ile rakipleri Xbox One'i adeta eze eze bu başarıyı yakaladılar. Oyundan anlamayan kitleye bunu anlatmak imkansız, halbuki biraz matematik ve IQ bunu anlamaya yetiyor.

• Microsoft bu nesile xbox one ile uydu cihazı olarak giriş yaptı sonra oyun konsoluna döndü, markayı batırmadığına şükretsin, ama gerekli dersi çıkardı bence, önemli stüdyolar aldı almayada devam edecek, ben bir sonraki nesilden umutluyum, yeni forza yeni halo yeni gears ve yeni telefon oyunlarıyla adfsfada...düşündümde yok ya yine yapamayacak galiba, forumdan biri demişti, xbox dan bi cacık olmaz diye, neyse bekleyip göreceğiz.

• MS oyun sektöründe marka yönetimi işini beceremiyor. Sony stüdyoları bir oyuna başladığında yönetim yapımcı ekibi kısıtlamazken, MS her sene bir oyun çıkaracaksınız, coop olacak, mikro ödeme olacak, online olmazsa olmaz diye diye kaliteli bir oyun için yola çıkmış ekipleri en sonunda bıktırıyor ve büyük hayallerle başlanan yapımlar nihayetinde kuşa dönüyor. Bu kafa değişmediği sürece bu adamlardan bir cacık olmaz.

• Doğrudur, Scalebound’da bu sebeplerden iptal edildi galiba, çünkü microsoft oyunu şirket politikası gereği iptal ettiğini açıklamıştı.

• quote:

Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Ne kadar başarılı olmuş olsa da bizim ülkemiz için alınmayacak bir konsoldur kendileri. Fiyat politikaları, oyun fiyatları, yerelleştirme gibi unsurlara bakınca Nintendo'ya kesinlikle para harcamam. Sony'de öyle ama Sony en azından Türkçe ses ve altyazı getiriyor yetetli olmasa da. Burada önemli olan exc oyun falan değil bu çok saçma sapan bir bakış açısı, bir çok ülkeye göre diyat uygulaması yapıp bizim ülkeye geldiğinde pahalı fiyatlara satıyorsan kusura bakmayacaksın ben de senin ürününü almam, alınmasını da tavsiye etmem. Xbox bile ğlkemizde yaygın bir konsol olmamasına rağmen sonuçta az da olsa Türkçe yapmaya çalışıp, Gamepass givi fğzel servislerle de ucuza oyun oynattırıyor vu ülkede alınabilecek en mantıklı konsol Xbox'dır. Gerisi tırı vırı abi yok exc oyunmuş 400 küsür tl'ye 20 saatlik oyun oynasan ne olur oynamasan ne olur hiçbir şey kaybetmezsin.

Sevgili dostum bir çok ülkeye göre dip fiyat uygulaması yapmaktan kastın nedir ? Konsolun ve oyunlarının ülkemizde pahalıya satılması büyük oranda satıcıların kurnazlığı. Ülkede konsolun pili çok giden yeni modelini 2100 liraya satanda var 3200 kafasında komik rakamlara pazarlama çalışanlarda. Konsol çıktığında ecnebi memleketlerden 1.350 liraya alan vardı. Satıcımız dürüst değilse elin japonu ne yapsın. Xbox One X çıkış fiyatını bilmesek diyeceğim haklısın. :D Biraz araştırıp yaz. Ps4 olmadı şimdi Nintendo giydirmesi mi başladı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.