Şimdi Ara

Google, neden Pixel 4 serisinde 4K 60 FPS video çekme özelliğinin olmadığını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google, neden Pixel 4 serisinde 4K 60 FPS video çekme özelliğinin olmadığını açıkladı

Günümüzde amiral gemisi sayılabilecek akıllı telefonların çoğunda 4K 60 FPS video çekim özelliği mevcut. Ancak yakın zamanda tanıtılan Google Pixel 4 serisinde 4K video çekim modu 30 FPS'yi destekliyor. Şirket neden böyle bir uygulamayı tercih ettiğini açıkladı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, önümüzdeki yıl 10'dan fazla 5G akıllı telefon modelini piyasaya süreceğini açıkladı

Fazla depolama alanı tüketiyor

Bir kullanıcının, Google Twitter hesabına yönelttiği bu soruya şirket, kullanıcıların çoğunluğunun 1080p kalitesine sadık kaldığını gerekçe gösterdi. Ayrıca 4K 60 FPS'nin çok fazla depolama alanı tükettiğini ve Pixel 4'ün sadece 4K 30 FPS'ye izin verdiğini belirten şirket, dakikada yarım gigabyte'lık bir depolamaya ihtiyaç duyan bu özelliği neden desteklemediğini açıkça ifade etmiş oldu.

Google'ın bu açıklamaları kullanıcıları pek tatmin etmiş olmasa da, en azından 128 GB depolama alanı sunan bu cihazlarda, 4K 60 FPS çekim özelliğinin de desteklenmesi iyi bir seçenek olurdu. Şirketin önümüzdeki dönemde yazılım desteği ile böyle bir çekim moduna izin verip vermeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Kaynak:https://twitter.com/stanzillaz/status/1185730935234404352

• Hmmm. Oldu 👍😂😂😂😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahkbjk -- 22 Ekim 2019; 10:37:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple 16 GB telefona bahane etmeden 4K 30 Fps koyduysa zamanında sen de 64 GB telefona koyacaksın. İsteyen çeker isteyen çekmez. Nasıl kılıf uyduracaklarını şaşırmışlar.

• Yarım gigabyte saniyedeki değilde dakikadaki kapladığı alan. Çeviride ufak bi hata olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saniyede 0,5 gb yanlış olmasın. Yani avi falan kaydetse bile zor. Adam gibi h264 codecle dk da anca 0,5 yapar.10 dk 5gb yapar. Yani çokta bir şey değil. İsteyen takar 128-256gb sd kartını 2 saat çekim yapar 100gb yapar, onu da sonra bilgisayarına vs istediği yerine yedekler.

• PEKİ

• "4k 60fps mode that could use up to half a gigabyte of storage every minute."

Çeviride hata var saniyede değil dakikada yarım gigabyte.
    -
    Hep fazlasını istemekten başka bir şey değil.

• Sen koy çekecek olan düşünür onu güzel kardeşim

• 1080p 60p kullanıyorum cidden iphoneX'de

• Sen koy adam çeker çekmez ona kalmış. Sözde özgürlükler dünyası android.

• Bu çöp telefonlar ne kadar gündem oldu böyle...

• 4k 60 fps saçmalığıda iyice mokunu çıkarttı. Çekse ne çekmese , görende sürekli Eerest'te , çöllerle , Niagara şelalerinde aksiyon , yürüyüş vs. yapıyor da o manzaraları çekecek sanacak.

• Converter ile yaptığım 1080p'de 30 ve 60 fps video boyutları çok ufak farkla aynı.

• Çok önemli bir mesele sanki çekmiş olsa o kadar büyük boyutta videoyu nerede saklayacaksın dolaplar dolusu hdd lazım

• Ben de Xr'da kıstım ayarları. saklaması ayrı dert, mail atması mesaj göndermesi ayrı dert.

• 4k 60fps yi Apple cihazlardan başka hakkı ile çekebilen başka hiçbir telefon yok malesef. Ya ısınır kayıt durur ya süre sınırı olur ya kameralardan bazıları devre dışı kalır kiminde ois kapanır kiminde eis kapanır.

Bu yazdıklarımın çoğu 1080/60 da da aynı şekilde tam kapasite çalışamıyor. Android cihazların 60fps kayda karşı alerjileri var.

Edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 22 Ekim 2019; 13:15:5 >
  • Dreandes kullanıcısına yanıt
    Koydu da ne oldu kullandık mı 16 gb 6Simi satıp performans farkını bile bile yüksek depolamalı 6 aldım. 16 gb nedir abi niye koyuyosun ki zaten 16 gb telefona 4K

• iPhone 6da 1080p 60 fps kullanıyorum. İphone 11 pro max de alsam 1080p 60 fps kullanıcam. Bunun paylaşması saklaması kopyalaması var full hd gayet yeterli benim için.

• 1080p 60fps bence yeterli ama bitrate yüksek olmalı eis iyi çalışmalı ve microfon haac desteği olmalı..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.