Şimdi Ara

Trump emretti, Adobe, Venezuela'daki tüm kullanıcıların hesaplarını kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trump emretti, Adobe, Venezuela'daki tüm kullanıcıların hesaplarını kapattı

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Adobe daha önce benzerine tanık olmadığımız bir uygulamaya imza attı. Şirket, ABD Başkanı Donald Trump'ın veridği yürütme emrine uymak için Venezuela'daki kullanıcılarının hesaplarını kapattı. İşin ilginç kısmı ise ücretli üyeliklerin de kapatılması.

Ayrıca Bkz.UNICEF artık Bitcoin ve Ethereum bağışılarını kabul ediyor

Adobe geri ödeme yapmayacak

Adobe'un açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı: "ABD Hükümeti, uygulamalı etkisi, ABD'deki şirketler, kuruluşlar ve Venezuela'daki bireyler arasındaki hemen hemen tüm işlem ve hizmetleri yasaklamak olan Executive Order 13884'ü yayınladı. Adobe, bu emire uymak için Venezuela'daki tüm hesapları devre dışı bırakıyor."

Trump emretti, Adobe, Venezuela'daki tüm kullanıcıların hesaplarını kapattı

Adobe, müşteri hesaplarını yeniden etkinleştirip etkinleştirmeyeceklerine dair hiçbir açıklama yapamayacaklarını belirtiyor. Ayrıca şirketin ücretli kullanıcılara geri ödeme yapmasının da yasak olduğu ise şu ifadelerle açıklanıyor: "Para iadesi yapamıyoruz. 13884 numaralı İcra emri, satış, servis, destek, iadeler, krediler, vb. gibi tüm faaliyetlerin  durdurulmasını emrediyor." Adobe tüm bunlara ek olarak kullanıcılarına, Adobe hesaplarında depoladıkları içerikleri indirmek için 28 Ekim'e kadar izin vereceğini duyurdu.

Kaynak:https://arstechnica.com/tech-policy/2019/10/adobe-cancels-all-user-accounts-in-venezuela-to-comply-with-trump-order/

• Bu olay aslında Adobe ismi dışındanda irdelemek lazım.
    Haberi görünce şöyle düşündüm de Apple music (Aile paketi kullandığımdan aylık ödüyorum da yıllık ödenen paketi de almış olabilirdim) Netflix, Youtube Premium, Office 365 haliyle Onedrive (Ki bu hizmet için 4 yıllık paketi peşin aldım) falan derken bir hayli hizmet satın almış bir kullanıcı olarak Amerika ükemde kullanılmasını istemiyor diye bir anda ücretini ödediğim hizmetlere erişimimi kaybedebilirim demekki.

Bu ne kadar adil? Sonuçta sen o hizmeti satmışsın, parasını almışsın tamam artık satmayacağım diyebilirsin de ortada iflas yok hizmet verme becerini kaybetmemişsin ama kesiyorsun hizmetimi. Hadi kes ama o zaman ödemelerimi geri ver. Resmen alıkoyma, gasp bu bildiğin. Dolandırıcılık demiyorum çunku göz göre göre yapıyorsun alenen.

İşte huawei - android olayı da burlara gidiyor ve bunlar büyük endişeler. Hiç huawei telefonum olmadı çentiksiz bir mate serisi yaparsa alacaktım daha o çıkarmadan bir firmayıda karanlığa sürüklediler. Ne diğer android telefonlar ne de Apple babamın malı değil ama yarın bir diğerine yapıp kullanıcı olarak beni mağdur etmeyeceğini nasıl bileceğim?

Velhasıl artık Amerikan şirketleri güven vermiyor ama rakipsizliklerinden pek bir şey yapılamıyor.
    Yalnız rakip yazılımla huawei ya da hizmetler bakımından benzer kalitede bir music uygulaması falan derken hizmetler açılırsa değiştirir o firmalara geçerim.Yani bir şans veririm kullanıcı olarak. Değişik egoları olan bir yöneticinin bu denli büyük şirketleri yancısı yapıp ütopik kararlar vermesi hiç doğru gelmiyor bana.
    Daha üç ay önce F35 krizini yaşayan bir ülkenin vatandaşlarının bu habere şaşırmasına şaşırdım :))
    Bu yaşınıza kadar teletabileri izleyerek mi büyüdünüz bilmiyorum ama evet arkadaşlar Dünya böyle bir yer. Yeri gelir sana parasını verdiğin uçakları satmaz yeri gelir Huawei krizinde olduğu gibi senin şirketine boykot uygular. Bunun Trumpla falan da alakası yok Trump'dan öncede böyleydi sadece öncekiler daha sinsiydi bunu gizliden yapıyorlardı, Trump şovmen açıktan yapıyor.
    Hukuk demokrasi gibi "helvadan putlara" inanmayı bırakın.
  • Bu ne saçmalıktır ya !

• ben böyle iş ne gördüm ne duydum al sana uygarlıklar ülkesi.

• Rezalet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özgürlük ve adaleti sadece kendilerine ait gibi gören ikiyüzlüler. Teröristten farkları yok.

• Böyle bir gücü aptallara verirsen olacağı bu, bir obama zamanına bak bir de şu zamana.

• Adam para verdiği servisi kullanamıyor tam anlamı ile saçmalık bu kafa ile devam edilirse ileride amerikan şirketleri ürün satmada zorlanacaktır.

• Son 1 senesi ne yapsam kar olarak bakıyor sanırım.

• Adobe güvenilir olmayan şirket imajını küresel anlamda hafızalara kazımış oldu. Uzun vadede bunun sıkıntısını büyük ölçüde yaşayacak.

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Çare kripto paralar...

• Bu bildiğin haraç kesmedir, zorbalıktır.

• Medeniyet kisfesi altında eşkiyalık ve gasp ABD kendine
    yakışanı yapmış

• Her ülkede bir akil hastasi var.

• Bu olay aslında Adobe ismi dışındanda irdelemek lazım.
    Haberi görünce şöyle düşündüm de Apple music (Aile paketi kullandığımdan aylık ödüyorum da yıllık ödenen paketi de almış olabilirdim) Netflix, Youtube Premium, Office 365 haliyle Onedrive (Ki bu hizmet için 4 yıllık paketi peşin aldım) falan derken bir hayli hizmet satın almış bir kullanıcı olarak Amerika ükemde kullanılmasını istemiyor diye bir anda ücretini ödediğim hizmetlere erişimimi kaybedebilirim demekki.

Bu ne kadar adil? Sonuçta sen o hizmeti satmışsın, parasını almışsın tamam artık satmayacağım diyebilirsin de ortada iflas yok hizmet verme becerini kaybetmemişsin ama kesiyorsun hizmetimi. Hadi kes ama o zaman ödemelerimi geri ver. Resmen alıkoyma, gasp bu bildiğin. Dolandırıcılık demiyorum çunku göz göre göre yapıyorsun alenen.

İşte huawei - android olayı da burlara gidiyor ve bunlar büyük endişeler. Hiç huawei telefonum olmadı çentiksiz bir mate serisi yaparsa alacaktım daha o çıkarmadan bir firmayıda karanlığa sürüklediler. Ne diğer android telefonlar ne de Apple babamın malı değil ama yarın bir diğerine yapıp kullanıcı olarak beni mağdur etmeyeceğini nasıl bileceğim?

Velhasıl artık Amerikan şirketleri güven vermiyor ama rakipsizliklerinden pek bir şey yapılamıyor.
    Yalnız rakip yazılımla huawei ya da hizmetler bakımından benzer kalitede bir music uygulaması falan derken hizmetler açılırsa değiştirir o firmalara geçerim.Yani bir şans veririm kullanıcı olarak. Değişik egoları olan bir yöneticinin bu denli büyük şirketleri yancısı yapıp ütopik kararlar vermesi hiç doğru gelmiyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j.sahin -- 10 Ekim 2019; 22:14:41 >

• Adam uyuyor uyanıyor, yeni bir sansasyon yaratıyor. Ey amerika ne hata ettinde bu adam geldi başına.. sonunu iyi görmüyorum zat-ı muhteremin. Pek muhterem zira...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Demek ki artık korsan ürüne karşı olan ve tüm uygulamalarım lisanslı biri olarak Adobe ürünlerinin hiçbirine 5 kuruş vermemem gerekiyor iki gün sonra paramla rezil olmamak için.

• Sevindirici bir haber. Amerika'nın ve Amerikan şirketlerinin batması beni sevindirir.
  • Ne kadar saçma bir şey adamların ne suçu var ki ? Hadi devre dışı bırakıyorsun barı adamların parasını iade et.

• Çüş ulan! Bu, uluslar arası ticafek hukukuna karşı bir eylem. Avukatlar devreye girip topluca Avrupa Ticaret mahkemesinde dava açsınlar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.