Şimdi Ara

Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
2.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İtopya çeşitli bilgisayar donanımlarını teker teker de temin edebileceğiniz veyahut etlisine sütlüsüne karışmadan hazır oyuncu kasaları da alabileceğiniz bir yer, bir site. İster Acıbadem’deki mağazalarından yetkili arkadaşlara danışıp görüp alın, ister sitesinden.

Bu kasadaki amacımız yüksek performans. Donanım listesini görüyorsunuz şimdi ama temel olarak Zen 2 mimarili AMD Ryzen 7 3800X ve MSI RTX2080 Ventus V2 şeklinde özetleyebiliriz. Üst segment donanımlar seçtik, hem oyunlarda, hem de üretkenlik yazılımlarında beklentilerimiz yüksek, bütçesi de dolayısıyla öyle.

Kasamız Corsair’ın Obsidian serisi 500D SE modeli. Siyah temalı ve neredeyse her yerinde kalın çelik plakaların ve temperli camın kullanıldığı, metal-cam ağırlıklı bir kasa, düşünün boş hali 12KG. Tuttuğunuzda o soğuk metal hissi, genel olarak duruşu güven veriyor.

İki yanı temperli camlı ve ikisi de menteşeli, vidalı olanlara kıyasla açıp kapaması çok rahat, yerlerine mıknatısla yeterli bir kuvvetle tutunuyorlar+. Öndeki fanlar için kenarlarda gayet iyi boyutlarda aralıklar bırakılmış, fanlar boğulmamış. Filtreler için camları çıkarmaya gerek yok, öndekini hemen yandan çekip alabiliyorsunuz, üstte de filtre var, PSU’da da var.  Ben Corsair Crystal 570X kullanıyorum mesela, keşke benimki de böyle olsa dedirti yani. Önündeki de temperli cam, malzemeden tasarruf yok. Özetle üst segment, Mid Tower olarak geçen ama heybetli bir kasa.

Kasanın çok önemli bir özelliği de Commander Pro ile gelmesi. 6 fan, iki RGB şerit ve 4 tane termal sensör takılabiliyor üzerinde. iCUE arayüzünden bağladığınız tüm ekipmanları, özellikle fanların hızlarını kontrol edebiliyorsunuz, aydınlatmalarını açık tutup fanları durdurabiliyorsunuz mesela.

Üstünde güç butonu, reset butonu, iki tane USB 3.0, bir tane de Tip C portu var, 3.5mm ses çıkışı, mikrofon girişi de mevcut.
    Önünde üç tane 12CM Corsair LL serisi fan var, bunlar 1500 devire kadar çıkabilen, 4 pinli PWM, yani devirlerini istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz fanlar.

iCUE arayüzünden efeklerini renklerini, ışık şiddetlerini ayarlayabiliyorsunuz, isterseniz kapatabilirsiniz de. Metro Exodus, Far Cry 5 gibi oyunlarda, oyuna tepki verecek şekilde çalışabiliyorlar veyahut müziğe göre de yanıp sönebiliyorlar. Pahalı, premium fanlar bunlar, genel olarak da kasaya gerekli taze havayı basabilecek sessiz ve şık fanlar.

Corsair Obsidian 500D SE oturaklı görünen, şöyle bi’ baba edası olan bir kasa. İsterseniz işlemci fanı, RAM, fanlar, bunların aydınlatmalarını kaparsınız, siyah filmli, temperli camlarıyla sadelikteki şıklığı yakalarsanız, düşmana korku salar, yani benim şahsi kasam 570X’in tam tersi bir görüntü veyahut açarsınız aydınlatmaları, göze batmayacak şekilde biraz renkli, biraz RGB aydınlatmalı ama yine şık görünen, genel olarak oturaklı bir kasa haline gelir.

Anakart MSI X570-A PRO. 10 fazlı bir anakart. Tabiri caizse bütçeyi daha çok işlemci ve ekran kartına yığabilmek için “işlemciyi maksimum boost hızlarına çıkarsın, stabil tutsun yeter” diyerek öyle üst bir model seçmedim, açıklamasını yapmış olayım. Bilmeyenler için X570 anakartlarda köprüde fan var zira PCIe 4.0 desteği, bant genişliğinin artması daha güçlü köprüleri gerektirdi, fanı da beraberinde getirdi.

Anakartta 4 tane 4400MHz’e kadar hızaşırtma destekli DDR4 RAM slotumuz var, biz Corsair Vengeance RGB PRO 2x8GB 3200MHz’lik RAM kitini kullandık. Ryzen’lar hızlı RAM seviyorlar ama 3200MHz dengede bir hız diyebilirim, isteğe göre 3600MHz’lik bir kit ile özelleştirebilirsiniz, hız farkı markaya modele göre ciddi fiyat farkı oluşturabiliyor. Bu arada, bu RAM’ler de iCUE destekli, fanlarla, diğer iCUE destekli aygıtlarla efektlerini, aydınlatmalarını eşleyebiliyorsunuz.

İki tane PCIe 4.0 X16 slotu, 2 tane PCIe 4.0 destekli M.2 slotu, ihtiyaç olursa 3 tane de 3.0 X1 slotumuz var. Bu slotlardan birine Corsair MP600 serisi 1TB’lık bir NVMe SSD taktık. Sitemizde ayrıca incelemesini de bulabileceğiniz, 3D TLC NAND kullanan, 1800TBW, yani 1800 terabayt yazım ömürlü, okumada yaklaşık 5GB/saniye, yazmada 4.25GB/saniye hıza sahip uçuk bir SSD, PCIe 4.0 standardından faydalanabilen güncel bir SSD. Üzerindeki soğutucusuyla, beni detaylı incelemesinde de şaşırtmıştı, uzun süre yük altında bile olsa ısınıp hız düşmüyor.

Bu SSD’ye eşlik edecek, oyunlarınızı yükleyeceğiniz bir mekanik diske de ihtiyacınız olacak tabii, bu diskin miktarını siz ihtiyacınıza göre belirleyin istedim, mesela ben video içerik ürettiğim, arşivlediğim için 8TB lazımdır, siz sadece oyun depolarsınız 2TB işinizi görür gibi gibi.

Fazla USB çevre ekipmanım var, USB çıkışı sayısı çok önemli benim için. Sırasıyla 2 tane USB 2.0 ve bir PS2 portu, ardından HDMI çıkışı ve 2 tane USB 3.2 birinci jenerasyon USB portu var. Devam ediyoruz, bir tane Tip C, bir tane Tip A port, bunlar ise USB 3.2 ikinci jenerasyon portlar. USB portlarında son olarak iki tane USB 3.2 birinci jenarasyon portu görüyoruz.

Gigabit RJ-45 portunun ardında Realtek 8111H çözümü var, Killer çözümlere göre işlemci yükü daha düşük.
    Ses yongası Realtek ALC1220, 7.1 destekli, optik çıkış da var. Özellikle oyuncu kulaklıklarımla denedim, kulaklığı maksimum ses anlamında, detay anlamında besleyebildi.

Teferruatları geçelim, işlemciyle ekran kartına gelelim. İşlemcimiz AMD Ryzen 7 3800X. 8 çekirdek 16 izlekli, baz olarak 3.9, boost ile çekirdek başına 4.5GHz’e kadar çıkabilen bir işlemci.

105W TDP’li işlemciyi kutusundan çıkan Wraith Prism adıyla geçen stok soğutucusuyla soğutmak mümkün aslında, ısıya bağlı güç kaybı yaşatmıyor ama hızaşırtma yapayım, işlemcinin limitlerine oynayayım derseniz 240mm’lik bir sıvı soğutmayı özelleştirme seçeneklerinden ekleyebilirsiniz. Genel olarak oyun için, yayın yapmak için, üretkenlik yazılımları için, bütçemiz yüksek ama yine de fiyatı  çok yukarıya çekmeden alınabilecek en ideal işlemcilerden biri.

GPU tarafında MSI RTX2080 Ventus V2’yi kullandık. Turing mimarili GPU, 57 Tensor çekirdeğine sahip, destekli oyunlarda Ray Tracing ve derin öğrenme destekli kenar yumuşatma yani DLSS destekli. Ray Tracing, performansı çok kırptığı için pek meraklısı değilim açıkçası ama sağladığı görsel deneyim gayet etkileyici.

Samsung üretimi 8GB GDDR6 belleğe ve 448GB/saniye bant genişliğine sahip, özetle şu an için alınabilecek en iyi GPU’lardan biri, gücünü tasavvur edebilmeniz adına örnek vereyim, bir önceki nesil GTX1080Ti’dan biraz daha güçlü. Çift fanlı bir soğutma kurulumu var, arka kaplaması mevcut, devasa bir kart değil.

Tüm sisteme Corsair TX850M, 80+ gold sertifikalı PSU güç veriyor. Modüler bir PSU, kasanın arkasında da olsa az kabloyla gerekli işi yapmak gerek. PSU elbette stabil ve yeterli gücü sağlayabiliyor olacak ama sessizliği, coil whine yani bobin zırıltısı yapmaması benim önceliklerimden, bu konularda başarılı buldum, dolayısıyla TX850M’i seçtim.

Anakartımızın BIOS’unu güncelledik, Windows güncel, ekran kartı güncel, tabii bu videonun çekildiği tarih itibarıyla en güncel sürücüler, sonrasında da AMD Overdrive üzerinden Gaming modunu seçtik ve şimdi oyunlardaki başarımını tablolarla görelim. 

(14 oyunla test ettik, diğer oyunlarda aldığı sonuçları görmek için videoyu izleyin)

14 oyunla test ettik sistemi ve 2 oyun haricinde “Triple A” dediğimiz oyunlar olsun, rekabetçi oyunlar olsun 100 kare/saniyenin üzerinde seyretti hep, rekabetçi oyunlarda en az 159 kare/saniye verdi, 144Hz, 165Hz veyahut 240Hz bir FHD monitörle kullanılabilir ama ben olsam 2K bir monitör alırdım bu sistemin yanına çünkü 2K’da da mesela Overwatch’ta 200, Apex Legends’da da 156 kare/saniye verdi, rekabetçi bir oyuncu olarak en azından beni doyurdu. 4K 60 kare/saniye her oyunda mümkün değil, genelde 40-50 kare/saniyenin üzerinde ama birkaç grafik ayarını düşürürsünüz, 60 kare/saniyeyi yakalarsınız.

Tüm bu oyun testleri ve sentetik testler ardından işlemci 85 dereceye kadar çıktı, GPU da 76 dereceyi gördü. Kasanın egzoz fanı yok arkadaşlar, siz özelleştirme kısmından istediğiniz bir taneyi ekleyin, ben de testleri egzoz fanı ekleyip yaptım, bilginiz olsun.

İşlemci 4.2-4.3GHz sularında çalışıyor, olması gereken hızında çalıştı, hız düşmedi. Adobe Premiere’de, özellikle de Handbrake gibi işlemciye tam yüklenen yazılımlarda 85 dereceyi görüyor, oyunlar işlemciyi %100 yüke sokamadığı bu seviyelere çıkmıyor.

Ama nedir, yüksek bütçeli bir sistem, Corsair olur, Cooler Master olur, 360mm’liğe gerek yok ama 240mm bir kapalı devre sıvı soğutma, özellikle de hızşaşırtma yapacaksanız güzel olur, tercihi size bırakıyorum. GPU da 1800-1875MHz arasında çalışıyor oyununa göre. İşlemci ekran kartına darboğaz yapıyor mu, kısa ve net, hayır.

Assassins Creed Odyssey işlemciye en çok yüklenen oyunlardan biri, çok nadiren %70’in üzerine çıkıyor işlemci kullanımı, hiçbir şekilde sorun teşkil etmez, Metro Exodus gibi diğer ağır oyunlarda da %50 sularında geziyor.

DH-A4. Bu videonun çekildiği tarih itibarıyla fiyatı 15.500 lira ama nedir Dolar ve TL’nin hali hiç belli olmuyor, güncel fiyatına videoyu izlediğiniz dönem kendiniz bakın. DH-A4 görünümüyle dediğim gibi daha oturaklı, isterseniz içini şenleyebileceğiniz bir görünüme sahip. Performansı anlamında FHD ve 2K’da yüksek tazeleme hızlarıyla, 4K’da bir iki ayar düşürüp 60 kare/saniye elde edebileceğiniz, yüksek kalitede Twitch yayınını da kaldırabilecek bir kasa oldu. Farklı sitelerden teker teker indirim peşinde gezerek, ayrı ayrı kargolar halinde alıp kendiniz de kurabilirsiniz tabii ama şu anki hesapla tasarrufunuz 300TL civarında, sonuçta bu kasa İtopya’da sizin için kurulmuş, testleri yapılmış, kullanılmaya hazır bir şekilde geliyor.

Ben site site gezerim, her indirim peşine düşerim, kendim toplar birleştiririm derseniz saygı duyarım tabii ama ben 300 lirayı böyle hazır gelmesine sayarım, pek anlamıyorum kasa toplamaktan, oyuncuyum ben, oyun oynamaya başlayayım hemen derseniz DH-A4 bence gerçekten güzel bir sistem oldu.

DH-A4'ü İtopya üzerinden satın almak isterseniz; DH-A4 

• Emeğine yazık, kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsin çünkü karşında sponsorlu içerik var. Bu ekonomide 15.000 TL nasıl anlamsızca harcanır videonun başlığı olmalı. Sadece DH'ye özel değil diğer donanım kanallarını da takip edersen sponsorlu olarak satıcı firmanın elinde ne çöp ürün kaldıysa onları bundle ederek satma peşindelerdir. Sistemin kötü yanlarını lafı çevirerek geçerler, iyi yanlarını pompalarlar. Ticari gelir kaygısı olunca samimi öneriler çıkmaz ortaya. Bir de çekinmeden egsoz fan corsairin hatası onu eleştirmek lazım diye yorum yapıyor editör. 15 bini verirsin 25 TL'lik fanın lafını ederler...

Gelelim sisteme.

Ventus 2080 : MSİ modelleri içerisinde en alt segmentte bulunan kart
    570 A PRO: VRM kaliteis vasat OC potansiyeli düşük bir Anakart. 15k veriyorum ama OC yapamıyorum.
    X570 platformu ama hala 3000 MHZ RAM
    PSU- İyi
    Kasa çok güzel ama güncel fiyat çok pahalı anlamsız.

Arkadaşlar bu forum çok yararlı ama böyle sponsorlu içeriklerle değil, deneyimli kullanıcıların paylaşımıyla... 15K bütçe varsa sistem tavsiyeleri bölümüne uğrayın paranızın hak ettiği sistemlere ulaşırsınız.

Bunun gibi sistemleri almayın, sponsorlu hazır sistemler bakmayın, almayın, aldırmayın ki akıllı satıcıların belirli fenomenler üzerinden yaptığı reklamlarla çöp sistemleri insanlara dayatmasınlar...
    Bileşenlerin termal ortamını ideal düzeyde tutabilmek adına kasa içerisinde hava sirkülasyonu büyük önem taşır. Genellikle kasalar ön veya üst taraftan hava içeri alacak ve arka taraftan egsoz fanla dışarıya atılmak suretiyle hava sirkülasyonunu sağlarlar.

Detaylı bilgi edinmek içinhttps://forum.donanimhaber.com/fanlar-ve-sivi-sogutma-radyatoru-hangi-yonde-nasil-takilmali-farkli-yontemlerle-detayli-testler--131496229 konusuna bakabilirsiniz.

Buradaki takınılan konu bir fanın sıcaklığa etkisi değil. Büyük bir bütçe içerisinde toplanan sistemin en basit hava sirkülasyonunu sağlayacak şekilde kurulmaktan uzak ve umursanmadan hazırlanmasıdır.

Hatta herkesin özellikle takılması gereken konu bir editörün corsaire suç bulmak lazım, diğer editörün de egsoz fanının ne önemi var ki yaklaşımlarıdır. Sizler bu paylaşım platformunda insanları anlamak, doğruyu görmek ve çözümler yaratmak yerine komik cevaplar verirseniz hak ettiğiniz cevapları alırsınız.

Tekrar buradan sistemi almayı düşünen arkadaşlara söylüyorum. Asla ve asla ilgili sistemi satın almayın. Ticari kaygı güdülerek hazırlanmış ve fiyatını hak etmeyen bir çalışmadır. Sistem tavsiyeleri bölümünde bu işin ehli ve alıcıların cebini de düşünen insanlardan yardım alabilirsiniz.

Bizler böyle düzenlere, iki ticari firmanın kazanıp satın alanın mağdur olacağı çalışmalara karşı gelerek, BİLİNÇLENEREK, yavaş yavaş benzerlerini bitireceğiz. Emek asla sömürülemeyecek,

İyi forumlar.
  • Merhaba hocam. Bu tip inceleme videolarına ürünün ismini yazsanız daha iyi olur bence.

• Fiyat 15500 tl beyler boşa okumayın

• Bundaki anakart forumda önerilmeyen anakartlar arasında değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O kadar parayı baydıktan sonra ebem de her şeyi yapar. Bir zahmet yapsın yani nasıl başlıktır yav o?

• bana min 4k 60 fps verecek sistem lazım . ama her oyun da min 4k da 60 fps li sistem istiyorum . PARA SINIRSIZ . SLI da yapabilirim . yeter ki 4k 60 fps alayım . ayrıca sistemde 4k HDR filmlerinde oynatılmasını istiyorum . en azından bi 5 yıl götürsün .

• Şu sistem yurtdışında max 2500 Euro'ya toplanır. Bizde 15500 verelim. Daha doğrusu veremeyelim. Yazık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    2.500 € güncel kurla zaten 15.500 ₺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani sistemde ki parçaların mantıksız olmasını geçtim, insanlar artık eskisi gibi değil, kullanıclar araştırarak, en düşük fiyat, indirim yakalayarak sistemini topluyor kimse gidip bu sisteme 15500 TL vermez.
  • Belleği 32GB yapsaydınız bari. 16GB az olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bearwannabeer

2.500 € güncel kurla zaten 15.500 ₺
    Kur ile bakmıyorum. Burada 7.5 asgari ücretle alınırken orada 1.5 asgari ücretle alınabiliyor ondan bahsettim :)

• "ama nedir", "gibi gibi", "veyahut". Burak Şolt'un nikahlı kelimeleri. Ama nedir???

• Bilgisayarın kendisine bir yorumum yok . Sonucunda size verilen kısıtlı seçeneklerden bir sistem çıkarmışsınız .

Upgrade seçenekleri tamamen yetersiz . Anakart ve GPU da MSI almaya zorlaniyorum , benim için önemli bir eksiklik . Acaba itopya elinde kalan , tercih edilmeyen ürünleri mi satmaya çalışıyor ?

Ama canımı en çok sıkan , yukarıda uyari niteliğindeki verdiğiniz bilgiydi .

Nasıl olurda 15 küsür bin liralık sistemde , kasada egzost fanı olmaz ? O kasa en ince ayrıntısına kadar eksiksiz teslim edilmeli . 2-3 bin TL bandında kasalarda anlarım bunu .

Dahada yazardim ama mobilden zor oluyor .

Elinize , emeğinize sağlık .

• 15.500 verip stok soğutucu, stok kablo, egzoz fansız sistem alacağız? Bari Corsair H60 filan koysaydınız bir taşla 2 kuş vurmuş olurdunuz. O kadar para verip sleeve kablo kullanmamazlıkta etmezdim açıkçası. Sistem size çok cazip gelmiş ama bana öyle gelmedi nedense.
  • System Lord S kullanıcısına yanıt
    4k 60fps için bu kadar para harcamaya gerek yok.
    2080ti + 9100f ile 4k 60fps albilirsiniz.
    Hatta
    2080 super + 9100f fp olur

• Bugün alınabilecek en iyi sistemi yazıyorum.
    i5 9400F işlemcisi alıp b360 anakart bulmak en ucuzundan.
    Ekran kartı olarak 2.el gtx 1080 Tİ alın.
    2.el 1080Tİ kas gücü olarak rtx 2080 ile eşdeğerdir. 4K da daha performanslı olur 11GB vram olduğundan dolayı.

2.el 1080Tİ 2500-2600 tl ye bulunuyor faturalı garantili vs.
    i5 9400F sıfırı zaten 1000 liraya bulunuyor. Hadi çekirdek hastasıysanız ryzen 5 3600 lü sistem alırsınız.

15-16 bin kasaya verilmez.
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

orada aslında İtopya'nın özelleştirme meselesi devreye giriyor, normalde kasanın kendisinde egzoz fanı yok zaten ama siz istediğiniz bir tane fanı eklettirebiliyorsunuz.

Dolayısıyla aslında belki de Corsair'a sormak lazım, önde 3 tane, ayrı olarak almaya kalksak 600TL edecek fan varken neden egzozda yok? Burada eleştiri oklarını Corsair'a yönlendirmek lazım. Şöyle bir şey de var, misal veriyorum Cooler Master C700P gibi yine üst segment bir kasada da aslında sesiyle, hava akışıyla kullanmak istemeyeceğiniz bir fan var egzozda, bence üst segmentte zaten kendi tercih edeceğimiz fanları takacağımız için fanın kasada tematik bir görevi yoksa gereksiz maliyet oluşturmamalı, o maliyetin tasarrufunu biz kendi seçeceğimiz fanda yapabilmeliyiz diye düşünüyorum.

"Upgrade seçenekleri tamamen yetersiz" derken, cümleyi açabilir misiniz? 2 RAM slotu boş, PSU 850W ki i9 9900K ve RTX2080'li bir sistem gerçek dünya testlerinde 380W civarı tüketiyor, ikinci bir ekran kartı bile takılabilir, AM4 soket ve X570 anakart dolayısıyla ileri güncellemelere de açık, boşta bir HDD yuvası ve birkaç 2.5 inç yuvası da var, üstte sıvı soğutma için uygun alan var ve yine özelleştirme seçeneklerinden ekleyebiliyorsunuz, boşta bir M.2 slotu daha var; benim göremediğim bir şey varsa lütfen söyleyin, herkes faydalansın yorumdan.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakesan -- 30 Eylül 2019; 0:58:24 >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

belli ki uzun zamandır bu segmentte bir kasa toplamadınız. Piyasanın ve şu an bir oyuncu kasası toplayacakların ağlanası hali bu maalesef. Üst segment bir kasa toplasak da bazı lüksleri yine tercihe bıraktık; sıvı soğutucu yine de bir lüks, kaplamalı kablo hepten lüks, Corsair'ın bir set sleeved kablosu sağlam bir PSU fiyatında.

Cooler Master C700P gibi yine üst segment bir kasada mesela egzoz fanı var ama oluşturduğu hava akışı, ürettiği ses itibarıyla olmasa daha iyi diyebileceğim bir fan. Demek istediğim şu, böyle üst segment kasalarda kendi seçtiğimiz, üst segment fanları kullanacağımız için üretici, bir fan, hangi yerde olursa olsun, kasayla tematik rol oynamıyorsa o fanı eklemiyor kasaya genelde. Dolayısıyla o maliyetin tasarrufu kendi fanını kendi seçecek kişiye kalıyor.
  • burakesan kullanıcısına yanıt
    Upgrade secenegi derken , secilebilen ekstra malzemeden bahsettim , mesela Anakart ve GPU da sadece MSI secenegi mevcut .

Ama bu malesef itopyada hep vardi , sadece onlarin istedigi degisiklikleri yapabiliyorsunuz seceneklerde .

Belki ben kasayi alacagim ama anakartin yada GPU nun yada ikisininde mesela Gigabayte Aorus , yada ikisininda Asus ROG , yada baska secenek istemekteyim . Yada sunulan kasalarin hic birini istemiyorum , ama yine ayni sirketin sattigi farkli bir kasayi begendim .

Egzost fanina gelince , dediginizi anliyorum , ama 15 bin TL lik sistemde bu kabul edilemez , 4 fani da koyarsin oraya, gerekirse 3-5 daha pahali olur yada olmaz , ama musteriye hem gorsel hemde dusundurmeyen 100% bir sistem dizersin . Belki sizin icin pek onem tasiyan bir konu degildir , ama potansiyel musteri olarak beni ciddi sekilde bu satis politikalari rahatsiz etmektedir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 30 Eylül 2019; 1:39:30 >

• burakesan kullanıcısına yanıt
    "Belli ki uzun zamandır bu segmentte bir kasa toplamadınız" demeden önce imzama baksaydınız keşke. Ben size aldığım fiyatları yazayım.

2.200TL İşlemci 3800X forumdan kapalı kutu tr garantili : https://forum.donanimhaber.com/satilik-sifir-ryzen-7-3800x-islemci-ve-sifir-gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi-anakart--139313739#139422324
    1.528TL Anakart Asus Crosshair VII x470 Vatan Bilgisayar 21.08.2019
    560TL (90€) Noctua NH-D15 (tatile gelen yeğenim yanında getirdi)
    4.900TL Asus Strix RTX 2080 O8G Amazon.tr
    1.275TL (205€) Gskill TridentZ 3600CL15 Amazon.de
    492TL XPG SX8200 Pro 512GB Yukko
    823TL (145$) Evga 850P2 Amazon.com
    1.061TL EvolvX İnventus
    400TL 2TB HDD diyelim.
    Toplam 13.240TL
    Yanlış hatırlamıyorsam sleeve'leride forumdan 300'e almıştım evga orjinal set olarak 13.500 de. Piyasada birçok sleeve uzatma kablosu var 300 bile çok buna şuan. Örnek https://www.qp.com.tr/phanteks-extension-guc-kaynagi-orgu-kablo-seti
    Hadi kasada RGB fan yok RGB fan aldık ekstra oda 227TL (geçen 194'tü) https://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-galaxy-ii-elite-ay120-3x120mm-argb-fan-kumandali-kasa-fan-kiti.html
    Bu arada kasada 3 fan vardı oldu 6 fan.
    Toplamda 13.700 gibi bir rakama geldi.
    Ha dersenizki "sen yurtdışından almışsın bazı parçaları" o parçaların fiyatını düşüp sizin sistemdeki muadillerinin TR fiyatını ekleyebilirim ama benim fiyatım artmaz düşer.
    No Way Out'un dediği gibi "insanlar artık eskisi gibi değil, kullanıclar araştırarak, en düşük fiyat, indirim yakalayarak sistemini topluyor"

Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'Bu kasa her şeyi yapar 'DH-A4 incelemesi'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 30 Eylül 2019; 1:47:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.