Şimdi Ara

HÜRJET’in ön tasarım videosu yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
4.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jet eğitimi ve yakın destek uçağı ihtiyacının karşılanması amacıyla Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen başlatılan HÜRJET projesinde önemli bir aşama tamamlandı. HÜRJET’in ön tasarım gözden geçirme aşaması tamamlandı.

Türkiye’nin ilk süpersonik jet eğitim uçağı olacak HÜRJET’in ön tasarımının tamamlanmış halinin görüntüsü TUSAŞ’ın YouTube kanalında yayınlandı. Yayınlanan animasyon görüntülerine göre, uçağın son hali oldukça etkileyici duruyor.

Hürjet Projesi, Jet Tekamül Eğitimi kapsamında kullanılan T-38 uçakları ile Akrotim gösterilerinde kullanılan F-5 uçaklarının yerine Türk Hava Kuvvetleri envanterine dahil edilmek üzere başlatılmıştı.

HÜRJET’in 2021 Aralık ayında ilk prototipinin sergilenmesi ve 2022 yazında ilk uçuşunu gerçekleştirmesi hedefleniyor. HÜRJET'in ulusal pazarda ilgi görmesi planlanıyor.

HÜRJET’in Teknik Özellikleri:

• Kanat Açıklığı: 9.8m
    • Uzunluk: 13m
    • Yükseklik: 42m
    • Kanat alanı: 24 m2
    • İtki: 17,000 lb
    • Servis Tavanı: 13,716m
    • Kesintisiz Dönüş: 6.5g @15,000ft<0,9m
    • Tırmanma Oranı: 35000 fpm
    • Menzil: 2592 km
    • Yük kapasitesi: 2721 kg
    • Azami Hız: 1.2 March
    • G Limitleri: +8g/-3g

• egitim amaci disinda guneydoguda boyle bir ucak daha faydali olur. bir kac bin dolara egitilen terroristlere karsi on milyonlarca dolarlik savas jetlerini gonderiyorsun, kullanim omurleri kisaliyor, bakimi parca yenilemesi milyonlarca dolar tutuyor. onun yerine yakin hava destegi saglayan hafif ve ucuz bir jet cok daha kullanisli olur. ayrica tx projesine nazaran daha yapilabilir bir proje. yanliz 2022 denmis. o tarihe nasil yetistirirsin. bir yerlerden gene garip kokular geliyor.
  • Savunma sanayi youtuberları için güzel içerik çıkıyor. Adamlar az ekmeğini yemediler böyle videoların yıllardır.

• Amerikan özentisi bir video, ingilizce bitiş ama veriler türkçe....kafası karışık

• Maşallah ülke üstünde ki ölü toprağı attı şu 18 senede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    Sen şakamısın?

• İlk tanıtılan Hürjet tasarımı şuymuş;

http://i2.hurimg.com/i/hurriyet/75/590x0/59cb86b9c03c0e24d8e1868a.jpg

arada çok fark var, heralde ihtiyaçlar doğrultusunda güncellemeler oldu sonuçta elinin altında bilgisayar her türlü yaparsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 22 Temmuz 2019; 19:51:11 >
  • Milletin gazı alınıyor. En ucuz peynir 600gr olmuş 20 tl ... Alın gazı alın.
  • egitim amaci disinda guneydoguda boyle bir ucak daha faydali olur. bir kac bin dolara egitilen terroristlere karsi on milyonlarca dolarlik savas jetlerini gonderiyorsun, kullanim omurleri kisaliyor, bakimi parca yenilemesi milyonlarca dolar tutuyor. onun yerine yakin hava destegi saglayan hafif ve ucuz bir jet cok daha kullanisli olur. ayrica tx projesine nazaran daha yapilabilir bir proje. yanliz 2022 denmis. o tarihe nasil yetistirirsin. bir yerlerden gene garip kokular geliyor.

• darkaura kullanıcısına yanıt
    2022 ye yetişecek olan prototip, seri üretim değil

• Issızbiradam kullanıcısına yanıt
    Hayır o bir turancı osmanlıyı tekrar kuracak.
  • "HÜRJET'in ulusal pazarda ilgi görmesi planlanıyor." Pazara çıkarsa ben de düşünüyorum bir tane

• lan bi uçamadık be...
  • qoqoCAN Q kullanıcısına yanıt
    düşman saldırırsa ağzındaki peyniri atarsın

• ülkemizde böyle gelişmeleri görmek güzel

allah hükümetten razı olsun

• Ben hürjeti fuarda görmüştüm zaten 7 8 ay önce

• Yerli otomobil goklerde !

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yükseklik 42m derken?Baya bi yüksek yapmışlar galiba.Uçmaz öyle o.
  • Teknik özelliklere bak, feet, libre, metre, km. Daha hangi standarı kullanacağını bile belirlememiş, tam amatör işi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.