Şimdi Ara

Yeni nesil MacBook Air öncekinden daha yavaş bir SSD'ye sahip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın kısa süre önce yenilediği MacBook dizüstü bilgisayarları arasında MacBook Air da vardı. Genellikle bu tür güncellemeler cihazlar için yeni ekran kartı ve daha hızlı işlemci ve depolama birimi anlamına gelir. Ancak 2019 MacBook Air bir adım geriye gitmiş gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz.Şık tasarımlı Honor 9X ve 9X Pro resmi basın görselleri ile karşınızda
    Fransız web sitesi Consomac, Blackmagic Disk Speed aracını kullanarak yeni nesil MacBook Air üzerinde bazı testler yaptı. Bunun sonucunda da dizüstü bilgisayarın 2018'de piyasaya sürülen önceki modele kıyasla daha yavaş bir SSD'ye sahip olduğu ortaya çıktı.

Okuma hızında yüzde 35 düşüş var

Yapılan testlerde 256 GB depolama alanına sahip 2019 MacBook Air, 1 GB/sn yazma hızı ve 1.3 GB/sn okuma hızına ulaştı. 2018 yılında çıkan eşdeğer modelin ise 920 MB/sn yazma hızı ve 2 GB/sn okuma hızına sahip olduğu belirtiliyor.

Yazma hızı eski makine ile aynı (hatta biraz daha iyi) olsa da, performansa en çok etki eden okuma hızında yüzde 35 düşüş söz konusu. Dosyalara erişirken ve ayrıca dizüstü bilgisayarı başlatırken okuma hızının ne derece önemli olduğunu düşünürsek, bu durum kullanıcının deneyimi üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip olabilir.

• Apple yazılımı iyileştirdiği için gerek duymamıştır, hatta daha performanslıdır.

• Kar marjını yüksek tutabilmek adına maliyeti aşağıya çekmişler.

• Fiyatı 100$ aşağıya çekildi, e böyle olması kaçınılmazdı. Hala daha aynı fiyat bandındaki PC'lerden daha hızlı SSD kullanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    zannetmiyorum, arkadaşım xiami mi book pro aldı geçenlerde, 2.5k civarı okuma hızı vardı.
    tabi bu mac o windows, sırf batarya performansı bile uçurum

• Yazılımsal anlamda iyileştirme yapmış olabilir. Sonuç olarak kağıt üzerinde yazanlar ile sistem uyuşmayabiliyor. Ama tabii ki maliyeti düşürmek adına da yapılmış bir hamle olarak görülebilir.

• onu da sonra satarız deyip piyasaya sürmemişlerdir
  • Daha çok yavaşlayacak elma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • barballow kullanıcısına yanıt
    Resmen tüketici kandırma var siz halen savunuyorsunuz ya helal.

• Yıl olmuş 2019 buçuk hala apple mi kullanıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel7mix kullanıcısına yanıt
    Yanlış düşünüyorsunuz. Herhangi bir savunma yapmadım. Farklı bir bakış açısı ile değerlendirdim. Sonuçta savunma yapmamın bana bir faydası dokunmayacak.
  • barballow kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olarak yavaş bir şeyi yazılım ile hızlandırmak mümkün değil.
  • Macbook pro ile arasında fark olması için yapılmış olabilir
  • Air ile Pro arasına bir fark koyması lazımdı normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intel7mix

Donanımsal olarak yavaş bir şeyi yazılım ile hızlandırmak mümkün değil.
    Kesinlikle katılıyorum. Bende pek anlatamıyorum millete. İnternet hızlandıran program hdd yi uçuran program veya kod diye trolluyolar milleti. Var olan neyse altını kullanirsin üstünü değil .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Oradan kazanç dönüyor, inanan varsa inansın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.