Şimdi Ara

Microsoft iki yıl boyunca kullanılmayan hesapları sileceğini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft kullanıcı talimatlarını güncelleyerek önemli bir değişiklik yaptı. Şirketin açıklamalarına göre 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren iki yıl boyunca kullanılmayan Microsoft hesapları hiç bir uyarı vermeden silinecek.

Bazı istisnalar olacak

Eğer bir Microsoft hesabınız varsa, aktif durumda tutmak için en az iki yılda bir hesabınızda oturum açmanız gerekecek. Ancak tam da bu noktada şirket tarafından açıklanan bazı istisnalar da mevcut. Eğer hesabınız aşağıda belirtilen şartlara uygunsa, bu iki yıl kuralı sizin için geçerli olmayacak:

- Hesabınızla güncel Microsoft ürünü satın aldıysanız
    - Microsoft hesabınızla ilişkili aktif bir aboneliğiniz varsa
    - Microsoft Mağazası'nda yayınlanmış uygulamalarınız varsa
    - Resmi bir Microsoft sertifikası aldıysanız
    - Hediye kartı şeklinde de olsa kullanılmayan bir bakiyeniz varsa
    - Microsoft'tan herhangi bir ödeme bekliyorsanız
    - Aile tarafından onaylanan bir Microsoft hesabınız varsa

Konuyla ilgili daha geniş bilgi almak için buraya tıklayarak Microsoft'un açıklama sayfasına gidebilirsiniz.

• Bir işe yaramıyor zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • turgayilhan T kullanıcısına yanıt
    Neden yorum yapma gereği duydun o zaman?

• 2 yıl sonra silinip, tekrar kayıt imkanı sağlanacaksa çok büyük bir güvenlik açığı söz konusu olacak.
  • Hesabı silmek yerine içerisini temizleyip kilitlese MS için daha hayırlı olacak gibi.
  • MS Office'i ücretsiz kullanıyorum .edu.tr mail hesabıyla. Allah'tan dahil değilmiş.
  • Kesinlikle. Düşünmüşlerdir diye tahmin ediyorum ama bu durumu.

• Desenize, yığınla hesap silinecek.

• zaten bir işi ne zaman doğru yaptınızki bunuda doğru yapasınız. paranızmı yok yada donanımınızmı yokta hesap silmehe kadar düşüyorsunuz.

• 2 yıl aktif olmamak bir hesap için çok uzun bir süre. Tekrar kayıt imkanı verilse bile herhangi bir güvenlik sorunu olacağını sanmıyorum. Aklıma gelen tek senaryo başka birisine ait maille kayıt olmak ve o kişinin başka sitelerdeki hesaplarından mail ile şifre değiştirmek ama 2 yıl giriş yapmadıysa zaten o maile kayıtlı hesabı yoktur.

• Giren bana girdi DH dahil ıvır zıvır birçok siteye ait üyeliklerim 6-7 farklı hotmail hesabımda ve sadece bir sitede vs şifremi unutursam anca o zaman giriyordum. Siteler de değil sadece mesela TTNet online işlemler hesabım da bir hotmaile bağlı, 15 senelik şey o zamanlar Gmail mi kullanıyorduk hotmail vardı.

Yapacağın işi sileyim Microsoft Allah belanı versin.

1 tane 2 tane yerden bahsetmiyorum. 10larca hatta belki 100lerce yere ait kullanıcı kayıtlarım var. Öyle ki artık birçok yerde giriş yaparken belirlediğim 4-5 farklı kullanıcı adı ve şifremi deneyerek giriyorum hatırlamazsam da bu maillerden biriyle şifremi sıfırlıyordum nasıl olsa biriyle kayıt olmuşumdur deyip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 7 Temmuz 2019; 5:49:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hesaba 10 kurus yuklersin omur boyu kapanmaz.

Modern problems require modern solutions.
  • Olması gerekendi.
    Atarlı ergen et hotmayil hesaplarına grien kaç kişi vardır boşa server meşgul eder.

• Tüm maillerime bir giriş yapıyım bari şimdi. Hangisiyle nereye üye oldum hatırlamıyorum çünkü.
  • Daha önce de siliyordu. Sağolsun bir çok hesabım başkasının eline geçti. Teşekkürler Microsoft.

• Microsoft siliyorsa bildiği vardır böyle devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MS silmekte haklıdır. Aldıysan kullanacaksın, sen kırk yılda bir kullanacaksın diye sunucularında tutmak zorunda değil.

Çözüm önerisi sunuyorum. E posta servisleri pop3 üzerinden başka hesapları bağlama imkanı sunuyor. O pek kullanmadığınız hesaplarda pop3'u etkinleştirin. O hesapları, kullandığınız bir mail adresine bağlayın. Bu hesaplar için ayrı bir klasör açarsanız gelen kutunuzu gereksiz yere doldurmasını da önlersiniz. E posta sağlayıcınız başladığınız hesaplara belirli aralıklarla bağlanıp gelen mesajları alacaktır. Ve hesaplar sürekli kullanımda kalacağı için kapanmayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    umarım öyledir
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    bence 2 yıl az bile, şuan yeni telefon herkes playstore kullanmak için gmail açıyor, birkaç yıl öncesinde bu hotmaildi, herkes her yere bunu kullanırdı.
    hatta şöyle bi olay anlatayım
    facebook hesabı açmak için hotmail açtım, hiç sorun yok hesabı aldım sonra facebooka üye olmak isterken hata oldu. birkaç denedikten sonra bu hesap vardır yazmıştı sanırım, herhalde fazla denedim sandım şifreyi girdim olmadı, şifre yenilemeyi maile gönderip açınca baktım ki baka birinin facebooktayım
    ee eski şifresini de bilmiyorum adamın, 1 gün sonra tekrar baktım, açıyorum, baktım mesaj falan yazan vardır belki sahibini bulurlar dedim ama yok. hesaptan paylaşım yaptım ben de hesap sahibi kimse mesaj atsın diye. bi baktım kaç kişi birden saydırmaya başlamış. hakaret, tehdit vb. noluyoruz dedim, kızdım kapattım. ertesi gün aklıma geldi yine baktım, halen geri alamamış şifre aynı. hesap sahibinin eşi olduğunu yazan birini buldum mesajlarda, insan gibi anlattım mail açtım, facebook aldım durumu bu çıktı dedim. eğer sahibini biliyorsanız o gelsin, yalnız sahibi olduğunu da bana ispatlasın o zaman veririm yoksa kapatır giderim hesabı, benim zaten başkasının hesabıyla işim yok hata oldu düzeltme derdindeyim dedim. neyse sonunda verdim hesabı geri, mailini de söyledim öyle kurtuldum. durduk yerde hırsız muamelesi gördüm sırf bu yüzden. iyilik yapalım derken bi ton da laf yedim.
    Yani en masum haliyle facebook hesabınız çalınabilirmiş, gerisini siz düşünün

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.