Şimdi Ara

2si1: Yeni nesil konsollara gerek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PS5 ve Xbox Scarlet geliyor. 4K 120FPS oyun konsollarına gerek var mı? Eldekilerin potansiyelini tam olarak kullanabildik mi? 2si1'in bu bölümünde eldekini ve gelecek olanları değerlendiriyoruz. 

• Izlemedim

Gerek var

Ps de xbox da oyun oynamak icin en iyi aletler ikisinin de bir sürü avantaji var

Konsollar zenginliktir nintendo ile taa gameboy zamanindan beri isim olmadı ama ona bile gerek var umarim hep varolurlar yeni konsollarda çıkar

Pubg cs go lol dota gibi ufurukten 3. Sinif oyunlar oynamak istiyorsanız o baska tabi
  • 15dk / 15dk nedir abi haftalık diziyi kısaltıp günlükmü yaptınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Izlemedim

Gerek var

Ps de xbox da oyun oynamak icin en iyi aletler ikisinin de bir sürü avantaji var

Konsollar zenginliktir nintendo ile taa gameboy zamanindan beri isim olmadı ama ona bile gerek var umarim hep varolurlar yeni konsollarda çıkar

Pubg cs go lol dota gibi ufurukten 3. Sinif oyunlar oynamak istiyorsanız o baska tabi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Pubg PS4’te de oynayabiliyor. Gerçi hiç haz etmedim battle royal oyunlarından. Keşke hikaye modu falan koysalardı da, Koushun Takami’nin kitabındaki gibi bir şey yapsalardı. Çok güzel olurdu. Dota oynamadım ama LoL 3 ve 4. sezonları çok iyiydi. Gece sıra beklerken de FTL oynuyordum arada :d 5. sezondan sonra bitirdiler güzelim oyunu. Meta değişsin diye kafalarına göre tırt yamalar çıkardılar.

Bu arada Stadia tutar da kütüphanesi falan da zenginleşirse ps5’ten sonra başka konsol çıkmaz gibi. Ya da onlar da aynı Cloud olayını izlerler. Xbox tutunamadı mesela PC’ye döndüler Xbox pass ile.

• Bir konsol duyurusunun, reklamının işlemci gücü, ram miktarı gibi tekik şeyler üzerinden yapılmasını çok anlamsız buluyorum. Bize neki bunlardan? Ne oynayacağım kardeşim ben bu konsolda onu de bana. Yeni bir konsolda, mevcut olanın hızlısını ve güçlüsünü zaten yapman gerekmiyor mu senin niye anlatıyorsun bana bunları? Daha sessiz çalışacak mı konsol onu söyle mesela.

PC terimlerinden kaçmak için konsollarda oyun oynayan bir tüketici olarak bana yeni konsolun tanıtımı yine bu terimler üzerinden yapılıyor. Çok garip bence.

Oyunlar 8K 120 FPS olacakmış, yükleme süresi yok gibi olacakmış. Yeni, farklı dinamiklere, güzel bir hikayeye ve photorealistic grafiklere sahip bir oyun yapılsın, 720P 30FPS'de de oynar, yükleme süresi de beklerim sorun değil benim için.

PC master racecileri konsol dünyasına çekme çabaları bunlar sanırım. Umarım yakın zamanda biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiyopBey -- 15 Haziran 2019; 19:28:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: torenbolen

Pubg PS4’te de oynayabiliyor. Gerçi hiç haz etmedim battle royal oyunlarından. Keşke hikaye modu falan koysalardı da, Koushun Takami’nin kitabındaki gibi bir şey yapsalardı. Çok güzel olurdu. Dota oynamadım ama LoL 3 ve 4. sezonları çok iyiydi. Gece sıra beklerken de FTL oynuyordum arada :d 5. sezondan sonra bitirdiler güzelim oyunu. Meta değişsin diye kafalarına göre tırt yamalar çıkardılar.

Bu arada Stadia tutar da kütüphanesi falan da zenginleşirse ps5’ten sonra başka konsol çıkmaz gibi. Ya da onlar da aynı Cloud olayını izlerler. Xbox tutunamadı mesela PC’ye döndüler Xbox pass ile.
    Tutarsa korsan olayi biter bu da fiyatlari ucurur tutmamasi daha iyi bence

Korsan kesinlikle biter. Ama fiyat konusunda tersi de olabilir. Herkes sadece Cloud’daki oyunları oynarsa, diğer platformlardaki oyunlarının fiyatı da düşebilir. Şimdi Assassin Creeds: Odyssey gibi AAA oyunları Stadia’da oynamak varken ne diye 300-500 bayılayım ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: torenbolen

Korsan kesinlikle biter. Ama fiyat konusunda tersi de olabilir. Herkes sadece Cloud’daki oyunları oynarsa, diğer platformlardaki oyunlarının fiyatı da düşebilir. Şimdi Assassin Creeds: Odyssey gibi AAA oyunları Stadia’da oynamak varken ne diye 300-500 bayılayım ki?
    Usta en temizi rekabetin artması ya ben acikcasi bu konuda muhafazakarim eskisi gibi bol bol konsol olsun bol bol farkli cihaz olsun bol bol exc oyun olsun istiyorum ama gidisat tekellesme yönünde ve yeni nesil konsollar sanirim son olacaklar artik 100 dolar mi yaparlar oyunların fiyatini 120 mi bilemem :(

Bence de keşke rekabet olsa da kullanıcıların yüzü gülse. İnsanlar araba gibi konsol seçebilse keşke. Evet öyle gözüküyor maalesef. PS5’ten sonra başka bir konsolun geleceğini zannetmiyorum. Stadia’yı oturturlarsa, Sony’nin fiyat düzenlemesine girmesi gerekecek. Özellikle TR gibi ülkelerde. Yoksa sonları XBox gibi olacak. İstedikleri kadar oyun üretsinler, kimse satın almayınca başka platformlara kaymaları gerekecek. Adamların en büyük ekmek kapısı PS zaten. Telefon bölümleri falan kan kaybediyor. O yüzden rakip olacak bir sistem geliştirmeliler. Fiyatları da makul tutmalılar.

• torenbolen T kullanıcısına yanıt
    hocam siz stadia’yı çok yanliş anlamişsımiz. öncelikle tr ye nezamn gelir gelmezmi belli değil hadi geldi diyelim internet altyapısı belli herkesin stabil kullanmasi mümkün değil. hadi bunuda aştık diyelim öyle aylik para vereyim her oyunu ücretsiz oyniyayim gibi birşey yok. aylik ücretle belli sınırlı oyunlara erişim olacak. mesala yeni bir AAA oyun cıkti diyelim para verip alacaksin pc ps xbox tarafinda olduğu gibi. peki ne fiziki nede harddiskinde olmiyan bulut oyuna kim 300-400lira verip alir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byvolcan -- 15 Haziran 2019; 20:8:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byvolcan kullanıcısına yanıt
    Oturursa dedim zaten. Oturana kadar kim bilir neler olur daha. Biliyorum Netflix gibi olmayacağını ama bedava oyunlar da olacakmış. Onları da arttırırlarsa iyi olur bence. Bir de steam gibi indirim de yaparlarsa tadından yenmez. Bir de oyunlar, orijinalleri kadar pahalı olmayabilir. Öyle yaparlarsa dediğiniz gibi kimse almaz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torenbolen -- 15 Haziran 2019; 20:12:54 >
  • Ya herkes gelecek Stadia'da falan diyor, göreceksiniz hiçbir şeye yaramayacak Stadia. Bir heves olarak unutulup gidecek. Gecikmenin önüne geçemezler. Fiziksel bir olay bu, çözümü yok. 100mbit bağlantın olsa 4k görüntü alabilsen saniyenin beşte biri gecikme ile oynanmaz olur. Televizyonların oyun modunu açmadığınızda ortaya çıkan gecikme bile oynanmaz ediyor oyunları, sunucuya gidip gelen veri şöyle dursun..
  • Saçma olmuş anasayfayı dolduracak haber bulamıyorsunuz diye herhalde bir program 3 e 5 e bölüp anasayfayı doldurmakta ne biliyim.Sonun başlangıcı herhalde
  • Gerek var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tek platforma ihtiyacımız var
  • yeni nesil konsollara gerek var tabi,gelisen cozunurluk ve fps kismini bir kenara koysak dahi, yapay zeka,yukleme surelerinin kısalması gibi teknik imkanları artacak konsolların yeni kontrolculer gelecek sony kisminda yeni vr aleti gelicek.

islemcinin zen 2 olmasi onemli,bu onları 6-7 sene idare eder.boyle birsey olacagini sanmiyorum ama yapacakları tasarımda bir iletisim portuyla yeni grafik elemanı takar gibi tasarlasalar boylece ara nesilede gerek kalmaz.o zaman atiyorum 3 sene sonra 200 dolara isteyen 2 kati guc daha takabilsin boylece 3x grafik gucunde bir konsol kullanabilsin.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç konsolum olmadı bu gidişle olacağıda yok.
    sıradan vatandaş 5-10 yılda bir pc toplar,
    torrentle idare ederiz bağlantı kopmasa 1-2 güne inebili.

• Anlattığınız şeyin resmini videoya ekleyin.
  • Teknolojinin en yenisini kullanma konusunda tasarrufa gitmek, o cihazları zolanmadan alamayacakların takacağı bir konu. Türkiye'nin sorunu yani...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.