Şimdi Ara

Yok böyle performans | Gigabyte'ın çılgın SSD çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gigabyte yüksek performans tutkunları için yepyeni bir depolama çözümü geliştirdi. Şirketin oyun donanımlarını üstlenen Aorus markası altında çıkan ekran kartı görünümlü bu PCIe 4.0 kartı, yeni nesil SSD'ler ile saniyede 15.000MB veri aktarım hızına çıkıyor. 

• erkan yavaş ciğerimi söktün

• Yuh, benim 2 senelik 520mb aktarımlı samsung evo bunun yanında resmen 5400rpm hdd gibi kalıyor. Artık olay ssd kullanmayı geçti, kaçlık ssd kullandığına döndü.

• Kullanım ömrünün çok daha kısa olacağını söylememe gerek yok sanırım. Gigabyte tribünlere oynamış...

@fx54

• yakında darboğazı işlemciler yapacak

• Teknoloji bu kadar hızlı gelişmemeli :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Acaba windows boot süre farkı nedir? Uygulamaların açılış süresi farkı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

yakında darboğazı işlemciler yapacak
    Işlemci yapmaz da ssdler ram hızlarına baya yaklaştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu an ben RDD yani RAM DiSK DRİVER kullanıyorum hacı !
    10 yıl sonra benim hızımı anca yakalarsınız :)

• Sanal bellek olarak iş görebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Işlemci yapmaz da ssdler ram hızlarına baya yaklaştı

Alıntıları Göster
    RAM'ın olayı gecikme değerleridir. Biri milisaniyeler üzerinden işlemler yaparken diğeri nanosaniyler içinde işlem yapıyor. Bu ssd bir veri yığını bir yerden bir yere çok yüksek hızda aktarıyor olabilir, belki sıralı aktarım hızı konusunda eski RAM'lArı bile geçebilir ama bu komutu işlemci çağırınca vereceği tepki süresi bilgisayar sisteminde çok önemli, zaten ikisini karşılaştırmak bir anlam ifade etmiyor, çok hızlı demenin başka bir yolu RAM ile karşılaştırmak değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .TT. -- 9 Haziran 2019; 19:25:25 >

• keşke benim olsa

• Ürünün içinde 4 tane m.2 ssd varmış. m.2 ler x4 bus kullandığından 4 tanesi x16 bus ı doldurabilir. 4 tane m.2'yi raid raid yapmışlar.
    Yok böyle performans | Gigabyte'ın çılgın SSD çözümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 10 Haziran 2019; 12:45:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HAcı iyi yapıyon da elektrik kesildiği anda o veri uçar. Bunlarda uçmaz!

• YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    sistemin hazır hale gelmesi ! sadece işletim sistemi değil programlarla beraber açılık 1dk dan az sürüyor.

kullanılan program istediğiniz USB ye anlık SAVE özelliği var ! yani elektrik gider RAM uçar gider konusunda

sağlam ve güçlü ve ücretsiz yol alternatifleri zaten ortada ! :)
  • PCI-E x16. x4 deyince kafa karıştırmış. 3 yıldır HDD kullanmıyorum ve eninde sonunda bu ürünüde kullanacağız.

• Muddeşemm

• Önemli olan yaşam ömrü. Eğer 2 yıl sonra çöp olacaksa veya güvenilmez hale gelecekse bir anlamı kalmıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.