Şimdi Ara

Oppo, ekran altında kamera teknolojisini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çentiksiz ve çerçevesiz ekranlar için birçok akıllı telefon üreticisi çözüm arayışında. Açılır kapanır mekanizma, kızaklı yapı, arka tarafta ikinci ekran gibi farklı tasarım anlayışları gördük. Hatta son tanıtılan modellerden Asus Zenfone 6’da arkadan öne dönen kamera mekanizması vardı. İşin içerisine hareketli parçalar girince haliyle dayanıklılık konusu soru işareti yaratıyor. Akıllı telefon üreticileri de bu yüzden yeni teknoloji arayışına devam ediyor.

Daha önce sizlere aktardığımız haberlerimizde Samsung’un, ekranın altına gizlenen kamera teknolojisi geliştirdiğini belirtmiştik. Oppo, Samsung’dan önce davranarak ekran altında kamera teknolojisini resmi Twitter hesabından paylaştı. Aşağıdaki Twitter paylaşımı üzerindeki videodan teknolojinin nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz.

Kusursuz ön kamera performansı beklemek yanlış

Yukarıda izlemiş olduğunuz video ilk olarak Oppo yöneticilerinden olan Brian Shen tarafından Weibo üzerinde paylaşıldı. Brian Shen “Şu anki aşamada ekran altında kamera teknolojisinden, normal kamera performansı beklemek doğru değil. Ama hiçbir yeni teknoloji anında mükemmelliği ulaşmaz.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Bkz.Cuphead oyunu Tesla araçlara geliyor

Çerçevesiz ve çentiksiz ekranlar için mekanizmalı yapıdan ziyade ekran altında kamera teknolojisi kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Hem su ve toza karşı dayanıklılık konusu hem de mekanizma ömrü tartışma olmaktan çıkar. Her ne kadar firmalar mekanizmalarına güvenip 300 bin, 200 bin açılmaya dayanıklı gibi açıklamalar yapsalar da bu rakamlar gündelik kullanımı pek yansıtmıyor. Bu durumu en iyi 200 bin katlanmaya dayanıklı olduğu söylenen Samsung Galaxy Fold modelinde yaşanan sorunlarda gördük. Kısacası ekran altından kamera teknolojisi, çentiksiz telefonların geleceği olacak gibi.

• Bbk grubunun son iki senede samsung-apple-huawei ve ölmüş lg-htc-sony üçlülerinden çok daha fazla inovasyon yapması takdire şayan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden bu kadar full ekrana taktılar anlam veremiyorum , mesela Meizu 16 gayet şık görünüyor önden.
  • Helal olsun adamlar çalışıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hömmgüzel -- 3 Haziran 2019; 11:18:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fotoğrafçılıkta 100 yıldan daha fazla eski bir teknik olan iğne deliği kamera olayını en sonunda hayata geçirmişler ! bunu bu forumda neredeyse 10 yıl kadar önce yazdım ama kimse o taraflı olmadı ! şimdi siz cilalayın ve parlatın hadi bakalım aslanlarım :)

• Aslında snapdragon 710 a 500 euro istemese iyi telefon üreticisi

• En büyük sıkıntı ışık geçirgenliğinden kaynaklı kalite kaybı olur. Ekranı her ne kadar şeffaf yapsalar da optik kaplamalı camın ışık geçirgenliğine ulaşabileceğini sanmıyorum.

Piyasaya çıkınca daha yakından görülebilecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oppo olmasa hep aynı telefonlar göreceğiz...

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    insanlığın geçmişten bugüne gelişimi hep bu takıklar sayesinde olmuştur.
    bkz: neden aya gitmeye bu kadar taktılar anlam veremiyorum. dünya gayet güzel
    bkz: neden elektrikli araca bu kadar taktılar benzinli gayet güzel
    bkz: neden telefonları bu kadar geliştirmeye taktılar nokia 3310 gayet güzel. diğer işlerimi de (video-oyun) bilgisayardan hallediyorum.
  • Çerçeveleri makul tutun yeter. Bu kadar kasmaya gerek yok. Huawei Mate 10 Pro kullanıyorum. Gayet şık duruyor.

• Aya gitmenin insanlığa ne kadar faydası oldu? Ona harcanan para ile dünyamız daha yaşanabilir olmaz mıydı?

• Oppo aştı yaa..

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    bunu şaka anlamında yazdıysanız güzel şaka olmuş. ciddi anlamda yazdıysanız gene güzel şaka olmuş.
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    Nerenle okuyorsun bilmiyorum bunu farklı sekılde yapan da var diyorum gidip iPhone 7 Plus çerçevesinden bahsetmiyorum, sana güzel gelen ekranın ortasındaki çentik veya açılır kapanır kamera ama bana güzel gelen minumum cerveve meizu 16 gibi.

• Gizlilik sebebi ile karşı olduğum bir gelişme...

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    sen nerenle okuyamıyorsun ben de onu bilmyiorum. senin gibi geri kafalılara kalsaydı teknoloji o övdüğün meizu gibi ekranlı bi telefon bile olmazdı. neyse ki sizin gbilere kalmıyor. istemezükçü zihniyet böcek kadar değerli ve etkili değil modern dünyada da gelişimi izleyebiliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 4 Haziran 2019; 0:11:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Bbk grubunun son iki senede samsung-apple-huawei ve ölmüş lg-htc-sony üçlülerinden çok daha fazla inovasyon yapması takdire şayan.
    Vesteli unutmussunuz hocam

• Şu telefonların kamerasına çerçevesine harcadığınız emeğin yarısını bataryalar a verselerdi şimdiye 1 hafta şarjı giden telefonlar kullanıyor olurduk. Belki de daha fazla

• apple yapsa dünyayı ayağa kaldırırdı ahaha.
  • Appla 3 sene sonra gelir yeni bisimi gibi tanitip :) satar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.