Şimdi Ara

Biostar T Series TA690G Basit İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önce Her ayrıntıyı merak edenler şuraya bakabilir.
    http://sg.vr-zone.com/?i=4726

Anakartı elinize alınca kesinlikle baştan savma bir iş yapılmadığını, tasarımın özen gösterilerek yapıldığını görüyorsunuz.
    Ati 690G çipseti gayet başarılı. Bundan önce Geforce 6150 çipsetli Asus anakart kullanıyordum. Ati 690Gnin masaüstü
    uygulamalarında belirgin bir üstünlüğü var. 6150 çipsette resmen masaüstünde tutukluk yaptığını hissediyorsunuz.
    Bunda maşallah tıkır tıkır.
    Tümleşik X1250 ekran kartı + X2 3800 işlemci + 800 mhz ram ile 3dmark2005 Skoru : 1001 puan
    6150 ve aynı donanımlar ile 3dmark05 skoru : 640 puan

NFS Most Wanted : 1024x768 çözünürlükte ve tüm detaylar kapalı iken 22-28 fps arası bir sonuç verdi.

Harici Ekran Kartı 7600 GS Sonic 500@1600
    Diğer tüm donanımlar aynı olduğu halde 6150 çipsetli Asusla 3dmark05 ten 5500 küsur puan almasına karşın,
    Ati 690G 6000 küsur puan aldı.

Anakartın overclock menüsünde de Tüm ayarlamaları koymuşular.

Tümleşik Ekran Kartıyla 215 fsb yaptım.
    Yalnız harici ekran kartı ile overclock yapmayı başaramadım. Neden olmuyor anlayamıyorum.

Edit: Şu linkteki en son bios u yüklerseniz çok güzel overclock oluyor.
    Ben x2 3800 ile 2750 mhz gördüm. 2700 günlük kullanıyorum.
    Üstelik harici ekran kartı ile bile aynı değerlere çıkıyor.
    http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-series/bios.php?S_ID=17

Not : Testler kendi yaptığım testlerdir
    Anakartın resimlerinin tamamı alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaddar Davut -- 12 Ağustos 2007; 23:27:38 >

• Sorusu olan varsa aklım yettiğince cevaplamaya çalışayım.
  • Arkadaşım, inceleme için teşekkürler. Aydınlatıcı bir çalışma yapmışsın.
    Ben de bugün Kadıköy'e gidip, Amd Athlon 3000+ ve Biostar ya da Msi'dan aklıma yatan 690g chipstli anakartı alacağım, inşaallah. Ama büyük ihtimalle biostar alacağım. Çünkü Msi'dan daha iyi gözüküyor.
    Tekrar teşekkürler...
  • Ellerine sağlık.

Benim birkaç sorum var. Öncelikle sürücülerde vs. herhangi bir sorunla karşılaştın mı? İkinci olarak overclock ayarlamaları var demişsin biosta acaba hiç denemen oldu mu? Biosta var olmasına rağmen anakartın overclock olmadığını okumuştum.

Bir de kaça aldın onu öğrenmek istiyorum. Sanırım ben de bu kartı alıcam.

Kolaylıklar diliyorum.
  • kesinlikle msi iyi tek fark sanırım firewire yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: yojimaru

Ellerine sağlık.

Benim birkaç sorum var. Öncelikle sürücülerde vs. herhangi bir sorunla karşılaştın mı? İkinci olarak overclock ayarlamaları var demişsin biosta acaba hiç denemen oldu mu? Biosta var olmasına rağmen anakartın overclock olmadığını okumuştum.

Bir de kaça aldın onu öğrenmek istiyorum. Sanırım ben de bu kartı alıcam.

Kolaylıklar diliyorum.

Sürücülerde bir problem yok. Aver 203 tv kartının son sürücüleri eski anakartta problem yaratmıştı. Windows açılır açılmaz resetliyordu hiçbir şey yapamıyordum. Mecburen Windowsu yeniden kurup eski sürücüsünü yüklemiştim. Bunda böyle bir problem yok.
    Yukarıda yazdım tümleşik ekran kartı ile 215 fsb yapmama rağmen harici ekran kartı ile overclock olmadı.
    80$ + kdv.
    Hızlı Sistem den

• MSI ın kartında DVI portu yok diye biliyorum dönüştürücü almak gerekiyor sanırım Biostar daha yakışıklı duruyor. Gaddar davut imzamdaki anakartla şuan % 13 oc yapabiliyorum (Voltaj vermeden zaten bıos da voltaj seçeneği de yok sanırım) Bunda voltaj seçenekleri varmı yüzde olarak ne kadar artırabildin fsb yi....Biraz daha aç şu konuyu abiciğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 26 Nisan 2007; 17:15:24 >
  • Asus un kartında ise HDMI yok (HDMI lı modeli Türkiyede yok sanırım)
  • quote:

Orjinalden alıntı: hastaX

MSI ın kartında DVI portu yok diye biliyorum dönüştürücü almak gerekiyor sanırım Biostar daha yakışıklı duruyor. Gaddar davut imzamdaki anakartla şuan % 13 oc yapabiliyorum (Voltaj vermeden zaten bıos da voltaj seçeneği de yok sanırım) Bunda voltaj seçenekleri varmı yüzde olarak ne kadar artırabildin fsb yi....Biraz daha aç şu konuyu abiciğim.

Her türlü voltaj seçeneği var. Voltaj menüsü çok geniş. Ama ben overclock yapmayı beceremedim. Ya ben acemiyim, ya da anakart overclock olmuyor.
    Yukarıda verdiğim linkte ayrıntılı incelemeler mevcut zaten 10 sayfa inceleme var.
    Şu sayfada Biostaki voltaj seçenekleri Resimli olarak verilmiş
    http://sg.vr-zone.com/?i=4726&s=4

• öncelikle incelemen için teşekkürler gaddar davut.

bu anakarta IEEE 1394 ve TV Out özellikleri var mı?

Sapphire nin modelinde olduğunu gördüm.
    http://www.sapphiretech.com/ty/products/products_overview.php?gpid=178&grp=6
    ama biostarın sitesinde göremedim özellikler kısmında
    http://www.biostar.com.tw/t-series/products/socket%20AM2/TA690G%20AM2/product_details.php

bu iki model arasında tercih yapacam sanırım.

• En son alacağım anakart biostar dır heralde
  • arkadaşlar oc için hertürlü menünün olması önemli değildir..önemli olan o anakartta o menülerin gerçekten işi yaramasıdır

quote:

Orjinalden alıntı: Gaddar Davut

quote:

Orjinalden alıntı: hastaX

MSI ın kartında DVI portu yok diye biliyorum dönüştürücü almak gerekiyor sanırım Biostar daha yakışıklı duruyor. Gaddar davut imzamdaki anakartla şuan % 13 oc yapabiliyorum (Voltaj vermeden zaten bıos da voltaj seçeneği de yok sanırım) Bunda voltaj seçenekleri varmı yüzde olarak ne kadar artırabildin fsb yi....Biraz daha aç şu konuyu abiciğim.

Her türlü voltaj seçeneği var. Voltaj menüsü çok geniş. Ama ben overclock yapmayı beceremedim. Ya ben acemiyim, ya da anakart overclock olmuyor.
    Yukarıda verdiğim linkte ayrıntılı incelemeler mevcut zaten 10 sayfa inceleme var.
    Şu sayfada Biostaki voltaj seçenekleri Resimli olarak verilmiş
    http://sg.vr-zone.com/?i=4726&s=4

• quote:

Orjinalden alıntı: örümcek10

öncelikle incelemen için teşekkürler gaddar davut.

bu anakarta IEEE 1394 ve TV Out özellikleri var mı?

Sapphire nin modelinde olduğunu gördüm.
    http://www.sapphiretech.com/ty/products/products_overview.php?gpid=178&grp=6
    ama biostarın sitesinde göremedim özellikler kısmında
    http://www.biostar.com.tw/t-series/products/socket%20AM2/TA690G%20AM2/product_details.php

bu iki model arasında tercih yapacam sanırım.

TV out var, IEEE 1394 nedir bilmiyom.

• fireware oluyor.
    verdiğin resimlere bakılırsa yok
  • bende almayı düşünüyorum.. bazı yabancı sitelerde incelemeleri oludum.. overclock detayları oldukça iyi bu kart msi ile değilde sapphire in beyaz incisiyle kıyaslanabilir. hem görünüş olarak rakip hemde biosdaki overclock özellikleri ile.. elbette sapphire her iki konuda da daha iyi ayrıca sapphire in kutu içeriği ükemmel diyebilirim onlarca eklenti çıkıyor ama kart özel üretim yapıkmış ve şu anda bulunması zor ve pahalı.. ,

biostarda sapphire deki gibi cpu çarpanı ile oynanamıyor onu da belirtmek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihansevencan -- 18 Mayıs 2007; 19:16:54 >
  • bu kartı hepsiburada dan sipariş verdim bitmek bilmeyen tedarik süreci beni deli ediyor.. türkiye distributörü mascom lütfen madur etmeyin bizleri
  • ARKADASLAR BENDE SAPHİRENİN 690G MODEL ANAKARTI VAR.(BEYAZ İNCİ)ADI GİBİ İNCİ.HERHALDE COK ŞANSLI OLANLARDANIM BU KARTI ALMAKLA.CÜNKÜ ARTIK BULUNMUYOR.ZATEN PRESTİJ AMAÇLI ÜRETİLMİŞ Bİ KART ARAŞTIRDIGIM KADARIYLA.BEN SIZE DERIMKI ARKADASLAR ZATEN SIZDE BILIYOSUNUZDUR ZATEN IKINCI EL DAHI BULABILIRSENIZ KACIRMAYIN.KARTI ALDIM VE YENI BIOSUNU YUKLEDIM.KARSIMDA OVERCLOCK MAKINASI(TUMLEŞIK Bİ ANAKARTTAN BUKADARINI BEKLEMIYORDUM)HICBIR AYARLA OYNAMADAN DIREK MHZ ARTIRIMIYLA AMD X2 4000 İŞLEMCİMİ 2100MHZ DEN 2700MHZ YE CIKARTTIM.HERALDE VOLTAJ AYARLARIYLA VE CAS ZAMANLAMALARIYLA OYNARSAM 2900-3000 ARASI GORURUM.BUKADAR STABİL OLACAGINI SANMIYORDUM.YANI ARKADASLAR 690 MODELLERİ İCİNDE EN İYİSİ SUAN İÇİN SAPHİRE DİYEBİLİRİM.KUTU İÇERİGİNDE HERALDE 3 ADET ANAKARTLIK MALZEME KOYMUSLAR.BU ARADA 96$+KDV ALMIŞTIM.UMARIM ARADIGINIZI BULURSUNUZ....
  • Biostar ürünleri msi kadar yaygın bulunamıyor nedense.

Birde dip not.
    MSI'ın bu üç kartı.AMD Validated Solutions (AVS) programı çerçevesinde belgelendirilmiş.

Support AVS mainboards

1. K9AGM2-FIH
    2. K9AGM-FID
    3. K9NBPM2-FID
  • ne demek yani bi açabilir misin?
  • @ caver, abi neden en son alacağım kart biostar olur demiştin???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.