Şimdi Ara

Yeni iPhone modelleri için A13 çipleri üretilmeye başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
2.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni iPhone modelleri için A13 çipleri üretilmeye başlandı
    Tayvanlı çip üreticisi TSMC, birkaç yıldır Apple’ın işlemcilerini üretiyor. Bu yıl da sözleşmesinin devam ettiğini bildiğimiz firma, A13 adına sahip olacağını düşündüğümüz çiplerin üretimine başladı. Bloomberg raporuna göre ise üretim hızı bu ayın sonunda tam kapasiteye ulaşacak. 
    7nm üretim bandından çıkacak çipler, EUV litografisini sunacak. A13 ile gelmesi beklenenler tabii ki yüksek performans ve yanında daha verimli enerji kullanımı. 
    Sektör içerisinden gelen kaynaklara göre Apple, bu yıl XS, XS Max ve XR modellerini güncelleyecek. Üç modelin de şimdiki nesil ile aynı tasarıma sahip olması bekleniyor fakat arka tarafta pek de hoş olmayan kare şeklinde kamera kurulumu köşede yer alacak.
    2019 iPhone modelleri, iddiaya göre aksesuarları ya da destekli telefonları kablosuz olarak şarj edebilme özelliğine de sahip olacak. Bu özellik, tersine kablosuz şarj genel adıyla Samsung ve Huawei modellerinde şimdiden bulunuyor.

• Bu ne? Yeter artık. Git kendine blog aç bence, orda rahat rahat yazıma falan dikkat etmeden, yorumları kata kata haber yazarsın. Defaatle kibarca eleştirdim sizi “kendime ait tarzım” falan dediniz. Haber formatı bellidir, anlatım tarzı bellidir. Ben artık haberin ortalarına gelince amatörlüğünüzden dolayı sizi tanımaktan sıkıldım.
    Diğer editörlerde yıllardır kendi yorumunu katar fakat “teknik anlamda” yorum katarlar. Örneğin yeni nesil i7, eski i7’den 2 kat güçlü olacaktır ve bu kaynağınızda yoktur fakat biliyorsunuzdur bunu habere eklemeniz çok doğal ve artı bir değer katar. Sizin yaptığınız renginize, zevkinize göre yorum yapmak. Okuyucu kendi yorumunu kendi yapar, merak etmeyin siz.

Erdi Özüağ da yıllardır haberlerine “yorum” katar ama bunu yedirir, bilgisi tekniktir, yorumu tekniktir. Yorum teknik olur mu? Olur.

“Beğenmiyorsanız okumayın” demişsiniz. Okurum, eleştirimi de yaparım. Senin yorum ekleme özgürlüğün var madem ki; benim de eleştirme hakkım var pek tabi.

Üstlerinizin ne düşündüğünü de önemsemem. Üstleriniz sizi beğenmemiş ve ben beğenmişte olabilirim, bu durumda size destek çıksaydım “Kardeşim üstlerim beni beğenmiyor, destek çıkmayın bana” der miydin? Demezdin.

Bazen insanların defaatle yanlış olduğunu söylediği şeylerden vazgeçmek lazım. Ben sizi zamanında yapıcı eleştiri ile desteklemeye çalıştım. Saçmalamanın alemi yok “bana göre” Size göre olumlu bir şey yapıyorsunuzdur; bir şey diyemem.
    Kusura bakma da haber yaparken subjektif anlamda cümleleri habere katamazsın. Bu senin fikirlerini ilettiğin bir yazı olmadığı için kişisel görüşlerini belirtme özgürlüğün de bulunmamaktadır. Beğenmiyorsan okuma gibi bir anlayış da olamaz beğenip beğenmemek için önce okumak gerekir. Bu site senin şahsi siten olmadığı gibi ilk cümlene benzer bir cümle kurma özgürlüğün de bulunmamaktadır. Senin üstlerinin olumlu veya olumsuz görüşü değil, okuyanın olumlu veya olumsuz görüşü önemlidir. Zira senin üstlerinin de bakacağı ilk yer gelen tepkiler olacaktır.
    Yorum için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, bana göre olumlu bir şey yapıyorum ve devam edeceğim. Kimsenin bana bunu dayattığı yok.

Bir de verdiğiniz örneğe odaklanmak istiyorum, bir ürünün diğerine göre daha yüksek performanslı olduğunu belirtmek yorum değil, objektif bir gerçektir. Yorum dediğimiz şey, kişisel fikirdir ve hemen hemen her zaman estetik ya da kullanışlılık konularında yapılır. Ben kalkıp size Intel Pentium III hâlâ süper işlemci GTA V oynarsınız desem bu benim yorumum değil, saçmalamam olur. iPhone modellerinin tasarımına karşı söyleyeceğim her bir kelime ise olumlu ya da olumsuz benim şahsi görüşümdür. Bu fikre katılmak ya da katılmamak sonuna kadar sizin özgürlüğünüz olsa da benim ya da başkasının bunu belirtmesine karşı gelmek, fikir özgürlüğüne aykırıdır.

Teşekkürler.
    Boş yapmayın yahu ne kadar iphone fanı varsa gelmiş yok sen yorumlarını habere katamazsın yok haber formatı bellidir ulan namusunuz gibi savunduğunuz firmanın tasarımına rezillik dedi diye içinizde ki kini habercilik anlayışı böyle olmaz adı altında dışarı vuruyorsunuz.

Aynı cümleyi samsung yada huawei için kullansa tek kelime etmeden okur geçerdiniz. Ananızı bacınızı bu kadar savunacağınızı sanmıyorum..
  • "2019 iPhone modelleri, sektörün şimdiki Samsung ve Huawei gibi markalarından gelen amiral gemilerinde bulunan tersine kablosuz şarj özelliğine de sahip olacak."

Bunun Turkce mealini yazabilir misiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XI S MAX''in 20.000 lira bandını zorlayacağını düşünüyorum.

• Bu ne? Yeter artık. Git kendine blog aç bence, orda rahat rahat yazıma falan dikkat etmeden, yorumları kata kata haber yazarsın. Defaatle kibarca eleştirdim sizi “kendime ait tarzım” falan dediniz. Haber formatı bellidir, anlatım tarzı bellidir. Ben artık haberin ortalarına gelince amatörlüğünüzden dolayı sizi tanımaktan sıkıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, cümle karmaşık olmuş. Düzenleme yaptım, teşekkürler.

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, beğenmediğiniz yazılarımı okumak zorunda değilsiniz. Fikirlerimi yazılarıma eklemek benim özgürlüğümdür. Üstlerim, bu sayfanın yöneticileri bu konuda negatif bir dönüş yapana kadar da buna devam ederim.
    Şikayetlerinizi gerekçelerinizle birlikte onlara yaparsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cbabuccuoglu

Merhabalar, beğenmediğiniz yazılarımı okumak zorunda değilsiniz. Fikirlerimi yazılarıma eklemek benim özgürlüğümdür. Üstlerim, bu sayfanın yöneticileri bu konuda negatif bir dönüş yapana kadar da buna devam ederim.
    Şikayetlerinizi gerekçelerinizle birlikte onlara yaparsanız sevinirim.
    Kusura bakma da haber yaparken subjektif anlamda cümleleri habere katamazsın. Bu senin fikirlerini ilettiğin bir yazı olmadığı için kişisel görüşlerini belirtme özgürlüğün de bulunmamaktadır. Beğenmiyorsan okuma gibi bir anlayış da olamaz beğenip beğenmemek için önce okumak gerekir. Bu site senin şahsi siten olmadığı gibi ilk cümlene benzer bir cümle kurma özgürlüğün de bulunmamaktadır. Senin üstlerinin olumlu veya olumsuz görüşü değil, okuyanın olumlu veya olumsuz görüşü önemlidir. Zira senin üstlerinin de bakacağı ilk yer gelen tepkiler olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 11 Mayıs 2019; 16:16:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Bu ne? Yeter artık. Git kendine blog aç bence, orda rahat rahat yazıma falan dikkat etmeden, yorumları kata kata haber yazarsın. Defaatle kibarca eleştirdim sizi “kendime ait tarzım” falan dediniz. Haber formatı bellidir, anlatım tarzı bellidir. Ben artık haberin ortalarına gelince amatörlüğünüzden dolayı sizi tanımaktan sıkıldım.

Adam haklı o rezil kamera dizaynı gelirse rezillik olur. Adamın dediği gibi beğenmiyorsan okuma kardeşim. Bir şikayetin varsa üst yönetime ilet gerekli durum varsa gerekeni yaparlar. Bu forumda düzen böyle sanki ilk defa bir editör fikirlerini katmış gibi adamı linç etmeyin.

• CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Yazılarda fikirlerimi katmak benim tercihimdir, istediğimde ekleme özgürlüğüm de bulunmaktadır. Hatta direkt olarak görevimin içinde bu yer almakta, aksi taktirde yaptığımız işin Google Translate ile hiçbir farkı yoktur. Aksini iddia etmenizin altındaki sebebi bu sebeple anlamış değilim.

• Haber editörü şahsi yorumunu katabilir. Beğenmiyorsan okuma yorum da yazma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer editörlerde yıllardır kendi yorumunu katar fakat “teknik anlamda” yorum katarlar. Örneğin yeni nesil i7, eski i7’den 2 kat güçlü olacaktır ve bu kaynağınızda yoktur fakat biliyorsunuzdur bunu habere eklemeniz çok doğal ve artı bir değer katar. Sizin yaptığınız renginize, zevkinize göre yorum yapmak. Okuyucu kendi yorumunu kendi yapar, merak etmeyin siz.

Erdi Özüağ da yıllardır haberlerine “yorum” katar ama bunu yedirir, bilgisi tekniktir, yorumu tekniktir. Yorum teknik olur mu? Olur.

“Beğenmiyorsanız okumayın” demişsiniz. Okurum, eleştirimi de yaparım. Senin yorum ekleme özgürlüğün var madem ki; benim de eleştirme hakkım var pek tabi.

Üstlerinizin ne düşündüğünü de önemsemem. Üstleriniz sizi beğenmemiş ve ben beğenmişte olabilirim, bu durumda size destek çıksaydım “Kardeşim üstlerim beni beğenmiyor, destek çıkmayın bana” der miydin? Demezdin.

Bazen insanların defaatle yanlış olduğunu söylediği şeylerden vazgeçmek lazım. Ben sizi zamanında yapıcı eleştiri ile desteklemeye çalıştım. Saçmalamanın alemi yok “bana göre” Size göre olumlu bir şey yapıyorsunuzdur; bir şey diyemem.

• Seni Ekrem71 e şikayet edeceğim, Sen nasıl iphone'un kamerasına rezil dersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 11 Mayıs 2019; 17:35:15 >
  • Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, bana göre olumlu bir şey yapıyorum ve devam edeceğim. Kimsenin bana bunu dayattığı yok.

Bir de verdiğiniz örneğe odaklanmak istiyorum, bir ürünün diğerine göre daha yüksek performanslı olduğunu belirtmek yorum değil, objektif bir gerçektir. Yorum dediğimiz şey, kişisel fikirdir ve hemen hemen her zaman estetik ya da kullanışlılık konularında yapılır. Ben kalkıp size Intel Pentium III hâlâ süper işlemci GTA V oynarsınız desem bu benim yorumum değil, saçmalamam olur. iPhone modellerinin tasarımına karşı söyleyeceğim her bir kelime ise olumlu ya da olumsuz benim şahsi görüşümdür. Bu fikre katılmak ya da katılmamak sonuna kadar sizin özgürlüğünüz olsa da benim ya da başkasının bunu belirtmesine karşı gelmek, fikir özgürlüğüne aykırıdır.

Teşekkürler.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    @ekrem71 aman aman nereye geldik bi anda :D

• Teknoloji haber kanalı yine çok özel ve nispeten az bir kesime hitap ediyor. Haberlere konu olan marka veya ürünlerle yakın bir bağımız olmuyor.

En büyük sıkıntı kendisine gazete, haber kanalı diyen güncelin haberini yapanlarda.. Haber olarak verdikleri şeyleri köşe yazısı, habercinin yorumu olarak vermeleri gerekirken; manşetler, başlıklar yorum içeren ifadelerle dolu. Önce haberi alırsın yorum olmadan sonra görüşü okursun. Ama adamlar görüşünü haber diye yazıyor. Bizde bu ayrım kalmamış.

Bu haberdeki tek sıkıntı, tek yorum "bkz." örneği olmuş, neyseki bu kadarıyla yetinilmiş. Bence haberi paylaşan arkadaş, hemen ilk yoruma kendi fikrini bizlerle aynı yere yazsa, haber daha temiz kalabilse..

• Apple A13 çip üretim haberi okumaya geldim ama haberin ortasında ekşisözlük'teki iPhone tasarım yorumuyla karşılaştım 😂

Haber başlığıyla ilgili olan bir yorum olmayıp alt içeriklerle ilgili bir yorumun olması abes kaçmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbabuccuoglu

Teşekkürler.
    Google’a “Haber nedir?” ya da “Habercilik nedir?” yazarsanız ortak bir yargıya ulaşabilirsiniz;

“Yazan kişi anlattıkları karşısında tarafsız kalmalı, yorumdan kaçınmalıdır.“

quote:

1.2.3. Nesnellik
    En çok tartışılan ilkelerden birisidir. Haber, gerçeğe sadık kalmalıdır. Olayın, durumun, kişilerin aktardıklarının çerçevesini ortaya koymalıdır. Bu açıdan nesnellik gerçeğin doğru yazılması ve aktarılan olay dokusunun doğru olmasıdır.
    İzleyiciyi veya okuyucuyu ilgilendiren, habercinin kişisel görüşü değil, olayın ya da durumun kendisidir. Haberci, haberinde duygularını, kişisel düşüncelerini öne çıkarmamalıdır.
    Haberde nesnelliğin sağlanması için olay ya da durumla ilgili tarafların görüşlerine yer verilmelidir. Nesnellik, habercinin haber kaynağına, olaya ya da duruma mesafeli yaklaşmasıyla sağlanır. Haberci, haberin içinde rol almamalıdır, haberin parçası hâline gelmemelidir.
    Haberde kullanılan dil, kurgulanan görüntülü haberinin süresi, haberin bülten içindeki sırası ya da yayımlandığı sayfa, o haberden önceki ve sonraki haberle bağdaşıp bağdaşmadığı da nesnelliği bozabilir.
    Muhabir haber yazarken kendi değer yargılarını yansıtmamalı, “iyi, kötü” şeklinde ifadeler kullanmamalıdır.

http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Haberin%20Nitelikleri.pdf

Haberci değilseniz bir şey diyemem. Söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazla bunu tartışıp kirletmenin alemi yok. Herkes zaten aşağı yukarı fikrini belirtti. En çok artı alan yorumdan anlayabilirsiniz. Daha önce de üslubunuza yorum yaptım, yine en çok artılananlardaydı. (Bkz.https://m.donanimhaber.com/haberler/Sarap-ureticileri-Mars-ta-uzum-yetistirmenin-yollarini-ariyor.htm#yorumlar )

Hadi iyi forumlar.

Edit: “Fikir Özgürlüğüme dokunmayın!” kısmını atlamışım, tekrar okurken gördüm. Mağduru oynamak sanırım bizim toplumda huy haline geldi. Herkes mağduru oynuyor. Biz sana demiyoruz ki fikrini belirtme. Haber metni yazıyorsan yorum yapmaman gerekli bu evrensel bir gerçek. Deneme, hikaye yazmıyorsun sonuçta. Sen yorumlara gel istediğin yorumu yap. Kimse de sana “niye yapıyorsun?” Demez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 11 Mayıs 2019; 19:12:18 >

• Boş yapmayın yahu ne kadar iphone fanı varsa gelmiş yok sen yorumlarını habere katamazsın yok haber formatı bellidir ulan namusunuz gibi savunduğunuz firmanın tasarımına rezillik dedi diye içinizde ki kini habercilik anlayışı böyle olmaz adı altında dışarı vuruyorsunuz.

Aynı cümleyi samsung yada huawei için kullansa tek kelime etmeden okur geçerdiniz. Ananızı bacınızı bu kadar savunacağınızı sanmıyorum..
  • Galaxy Note faciası diyince WAOWWWW

iPhone kamerasına rezillik diyince mi nesnellik oldu XD

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.