Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi'ni resmen duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
5.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft sonunda bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesinin Mayıs 2019 Güncellemesi olarak adlandırılacağını resmen açıkladı. Yazılım devi ayrıca güncellemenin ne zaman yayınlanacağını da duyurdu. Beklentiler büyük güncellemenin bu ay kullanıma sunulacağı yönündeydi ancak öyle olmayacak.

Ayrıca Bkz.Amiral gemisi Redmi Pro 2'nin basın görseli yayınlandı
    Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi Başlat menüsü, İşlem Merkezi, Ayarlar uygulaması ve daha birçok konuda bir dizi iyileştirmeyi de beraberinde getirecek. Aynı zamanda yeni bir açık (light) tema deneyimi ve Windows Sandbox gibi birçok yeni özellik sunacak.

Mayıs sonunda herkese dağıtılacak

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi'nin Mayıs ayı sonlarında tüm kullanıcılara kademeli olarak dağıtılmaya başlanması bekleniyor. Insider kullanıcıları zaten son birkaç aydır Windows 10 sürüm 1903'ü test ediyordu.

Güncelleme gelecek hafta Release Preview kanalındaki Insider'lara sunulacak. Bir aylık test sürecinden sonra daha da pişecek güncelleme Mayıs ayının sonuna kadar genel kullanıma hazır hale gelmiş olacak.

• Ben 1 ayı geçkin süredir kullanıyorum ve gayet hızlı bir sürüm. Oyunlarda nedeninden emin olmamakla birlikte en az %20 performans artışı yaşıyorum 1809 sürümüne göre. Şu anda sürüm numaramız 18362,30. Slow Ring kanalında olduğum için 1 hafta önce sunulmuş olabilir bize. Bu sürümle Shadow of the Tomb Rider bitirdim ve şu an da Batman Arkham Knight oynuyorum gayet akıcı. Özellikle "oyun çubuğunda" cpu, gpu ve ram bilgisi vermesi süper olmuş. FPS sayacı da umut ediyorum yakında eklenecektir. Güzel işler çıkardılar. Beyaz temayı çok seveceksiniz ayrıca. :)
  • Bilgileri kaybetmek için güzel bir güncelleme daha?

• Biz iyiydik ya böyle?

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Bilgileri kaybetmek için güzel bir güncelleme daha?
    Aynen hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncelleme takvimleri çok fazla dağınık. Böyle yavaş yavaş özellikler ekleyince sanki Windows 10 gelişim göstermiyormuş gibi gözüküyor. Apple gibi senede bir büyük güncelleme ve birkaç ara güncellemeyi belli tarihte verseler kullanıcılar da "Aa bilgisayar yine güncelleme yapıyor, işe bak ne değişti ki." gibi tepkiler göstermez.

• Ne sorun çıkacak bakalım

• Ben 1 ayı geçkin süredir kullanıyorum ve gayet hızlı bir sürüm. Oyunlarda nedeninden emin olmamakla birlikte en az %20 performans artışı yaşıyorum 1809 sürümüne göre. Şu anda sürüm numaramız 18362,30. Slow Ring kanalında olduğum için 1 hafta önce sunulmuş olabilir bize. Bu sürümle Shadow of the Tomb Rider bitirdim ve şu an da Batman Arkham Knight oynuyorum gayet akıcı. Özellikle "oyun çubuğunda" cpu, gpu ve ram bilgisi vermesi süper olmuş. FPS sayacı da umut ediyorum yakında eklenecektir. Güzel işler çıkardılar. Beyaz temayı çok seveceksiniz ayrıca. :)

• Şu son güncellemeyi kurayım dedim, %90-%100 işlemci kullanımı mı dersin, wireless'ın %60 işlemci kullanması mı dersin, diskin kafayı yemesi mi dersin bin bir türlü rezaleti yaşadım hemen kaldırdım, artık güvenim yok lazım değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erturkcan2 -- 11 Nisan 2019; 23:16:1 >
  • erturkcan2 E kullanıcısına yanıt
  • Bugün kurdum 1903 RTM olanı süper. Beyaz tema hoşuma gitti

• Beyler bir sey sorucam windows 10 sonsuza kadar kalacak ama hep guncelenecek mi ?

• Şuana kadar söylenen bu yönde.

• Resimdeki tasarım daha ferahlatıcı duruyor. Mevcut tasarım iç karartıcı bir şey. Umarım sonraki güncellemede olmamış diye geri almazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1809a güncellerken aylarca sorun yaşandı. İnsanların dosyaları silindi bir sürü bug çıktı. Bu sefer neler olacak kimbilir. Dosya yedekleri bulundurmak artık farz oldu bu tip durumlarda.
  • Ben şuan RS3 1709 "Fall Creators Update" sürümünü kullanıyorum.

19H1 yani "1903 Mayıs 2019 Güncellemesi" yayınlanınca "RS4 1803 Nisan 2018" sürümüne geçeceğim.

Herkeze bu tip kullanımı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 6 Nisan 2019; 19:55:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Beyler bir sey sorucam windows 10 sonsuza kadar kalacak ama hep guncelenecek mi ?

Evet. Microsoft yeni windows yerine sürekli bunu güncelleyecek. Mac os, android, ios gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen onumuzdeki yillarda 10 ekide gidicek yalniz Windows olarak anilicak.

• Mayıs dediklerine göre kasımda gelir

• 1809 da wireless kopması sorunu yaşıyorum.Allahın belası bir türlü düzelmedi.Yeni güncelleme bu ay gelir yaparız düzelir diyorduk onuda ertelediler.İşin yoksa uğraş dur.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.