Şimdi Ara

Galaxy Fold'un sızan videosunda, ekranın ortasında katlama izi olduğu görülüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019 yılının katlanabilir akıllı telefonların görücüye çıkarılacağı bir yıl olacağını bekliyorduk. Beklediğimiz gerçekleşti ve birçok akıllı telefon üreticisi katlanabilir teknolojilerini sergilemeye başladılar. Bunlardan biri de Güney Koreli akıllı telefon üretisi Samsung oldu. Ancak sızan bir video, şirketin katlanabilir akıllı telefonunun görmediğimiz bazı yönlerini sergiliyor.

Ekrandaki iz kafa karıştırıyor

Bildiğiniz üzere Galaxy Fold olarak adlandırılan Samsung'un bu katlanabilir telefonunu, lansman etkinliğinde ve sonrasında çıkan resmi bir Samsung videosunda görebilmiştik. Henüz ulaşılabilir olmayan bu cihazla ilgili yeni bir video da Vietnam'dan geldi. Cihazın piyasaya sürülecek olan modeli mi, yoksa prototipi mi olduğu henüz tam kesin olmasa da, videoda en çok dikkati çeken nokta, Galaxy Fold'un ekranının ortasında katlama izinin olması.

Bloomberg'te yayınlanan bir haberde, Galaxy Fold'un ekranında 10 binden fazla kez katlama sonucu bir kıvrım oluşabileceği ve bunun Samsung'un ücretsiz ekran değişimi için açıkladığı 200 bin katlama rakamının çok uzağında olduğu belirtilmişti. Cihaz şimdilik satışa sunulmadığı için, 2 bin dolarlık bir katlanabilir akıllı telefonun bu tip bir sorunu ne kadar sürede yaşatacağını söylemek oldukça güç. Haberin başında da belirttiğimiz üzere videodaki bu cihazın kusurlu bir test ünitesi olma ihtimali de yok değil.

• Hayatı boyunca samsung kullanmamış biriyim ve 3 yıla yakındır xiaomi kullanıcısıyım. Nasıl bir düşünce tarzına sahipsiniz bilmiyorum ama ben orada teknolojiyi savunmuşum ve gerekli argümanlarımı ileri sürmüşüm. Diğer yandan siz ise cevap bile verememiş ve ben samsung'a veya başka bir markaya dair hiçbir övgüde, taraf tutmama rağmen beni "fanboy" ilan etmişsiniz.
    Hem huawei hem xiaomi hem de diğer tüm katlanabilir ekran kullanacak markalardan hangisinin fanboyu olduğuma nasıl karar verdiniz? Samsung veya motorola marka katlabilir telefonlar başarısız olsa bile huawei veya başka bir marka bunu başaracaktır. Siz Hazmedemeseniz de gelecek burada.

edit:imla
  • Bunu aldıysanız mecbur katlanacaksınız. Yapacak bir şey yok :)

• ben bunun olacağını,
    bu çıkmadan aylar önce söylemiştim de !
    fanboylardan yorum yapılmıyor zaten !

quote:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136813133

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 20 Mart 2019; 13:15:41 >

• kanka telefonun diz yapmış

• Bunların çözümü %1 Likra katacaklar ekrana.

• Daha katlanabilir telefon haberleri çıkmaya başladığında söylemiştim iz yapacak diye. Eğer bu durumun onune gecemezlerse bu teknoloji olu dogar.

• Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Baba kimyager fizikçi presidıntın presidentı çumhurbaşkanı başbakanı ne yaptın öyle yav

• Hevesim kacti :/ Normal kullanim sikliginda ise ortalama 3 ayda ekrani yirtilacak degisim garantisi 1 yil olsa da...
  • Yorumunun linkini de alalım, fanboylar kimlermiş olsa da senin yorum yapmanı engelleyen unsur ne? Şöyle saçma "ben bunun böyle olacağını xx zaman önce söylemiştim" yorumlarını atmaktan vazgeçseniz keşke

• İnsanlar Huaweinin ekranından şikayet ediyorlardı bir de. Şimdi Huaweinin telefonu çok da kötü gözükmedi dimi gözünüze.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz7

Yorumunun linkini de alalım, fanboylar kimlermiş olsa da senin yorum yapmanı engelleyen unsur ne? Şöyle saçma "ben bunun böyle olacağını xx zaman önce söylemiştim" yorumlarını atmaktan vazgeçseniz keşke
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136813133

• Samsung yine kendini belli etti 😁

• WASTED

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon ekranları zaten iyice devleşti. note-10 ekranı sanırım 6.5 inç olur en az. katlanan telefona hiç gerek yok. yarı fiyatına al bi note-10 mis gibi keyfine bak.
  • Hayatı boyunca samsung kullanmamış biriyim ve 3 yıla yakındır xiaomi kullanıcısıyım. Nasıl bir düşünce tarzına sahipsiniz bilmiyorum ama ben orada teknolojiyi savunmuşum ve gerekli argümanlarımı ileri sürmüşüm. Diğer yandan siz ise cevap bile verememiş ve ben samsung'a veya başka bir markaya dair hiçbir övgüde, taraf tutmama rağmen beni "fanboy" ilan etmişsiniz.
    Hem huawei hem xiaomi hem de diğer tüm katlanabilir ekran kullanacak markalardan hangisinin fanboyu olduğuma nasıl karar verdiniz? Samsung veya motorola marka katlabilir telefonlar başarısız olsa bile huawei veya başka bir marka bunu başaracaktır. Siz Hazmedemeseniz de gelecek burada.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 20 Mart 2019; 13:47:44 >
  • Katlama değil olacaksa rulo olmalı, aksi halde iz kalır.

Yada şu yapılabilir ki ileride kesin gelecek bu dediğim. Çok ince çerçeveli mikro led ekranların açıldığında sıfır boşluk kalacak şekilde yanyana gelmesiyle yapılabilir. Açtığında tek ekranmış gibi ortada çizgi gözükmeyecek.

• Alan düşünsün bu kadar verecek parası olanın böyle sorunu da büyütmesine gerek yok yoktur diye düşünüyorum yenisini alır.

• Yeni nesil katlanabilir geliyor artık yeni telefonları katlar katlar cebimize koyarız

• Bu katlanabilir telefonlar daha yeni yeni çıkıyor. Benim için hiçbir cazibesi yok şu an için.

Teknoloji geliştiği zaman cazibesi artacaktır tabi kendi adıma konuşuyorum.

Şu an için geliştirmelerine yardım edin, bol bol finansman sağlayın pamuk eller cebe
  • Bazı cahiller kağıtla bunu bir tutmuş.Muhtemelen bunu diyen şahıs metalurji mühendisliğini duyunca ne o meteoroloji mi havayamı bakıyonuz der..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.