Şimdi Ara

TEMSA: Türkiye elektrikli otobüste seri üretime hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başta otomotiv olmak üzere tüm taşımacılık sektörü alternatif yakıtlı araçlara yönelmeye başladı. Bu alanda elektriğe geçişin başı çektiği günümüzde, toplu ulaşımın bel kemiği otobüsler de bu dönüşümden nasibini alıyor. Peki otomotiv üretimi konusunda kendini kanıtlayan Türkiye, elektrikli araç üretmeye hazır mı?

Türkiye Elektro Mobilite Derneği AVERE tarafından düzenlenen “Mobilitenin Yakın Geleceği” panelinde konuşan TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, hem Türkiye elektrikli araç pazarını değerlendirdi hem de bu soruya yanıt verdi. Yıldırım yaptığı konuşmada, “TEMSA olarak seri üretime hazır 3 adet elektrikli modelimiz var, yani Türkiye elektrikli otobüste seri üretime hazır” ifadelerinde bulundu.

Tüm taşımacılık sektörünün elektrikli araçlara yöneldiğini belirten Yıldırım, bu konuda Türkiye’nin henüz ilk adaptasyon sürecine geçmeye çalıştığını vurguladı. TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım’ın konuşması şu şekilde:

"Pazardaki engelleri kaldırarak elektrikli araçları yaygınlaştırmalıyız" 

Elektrikli araçlar konusunda sancılı bir süreçten geçiyoruz. Ancak eminim, ülkemizde elektrikli araç satışları arttıkça altyapı yatırımları da paralel bir şekilde gerçekleşecektir. Şu an TEMSA olarak seri üretime hazır 3 adet elektrikli modelimiz var, yani Türkiye elektrikli otobüste seri üretime hazır. Artık önemli olan bu sanayiyi yerli kılabilmek, pazardaki engelleri kaldırarak elektrikli araçları yaygınlaştırmak. Bunun için bizler, yan sanayi, kamu el ele çalışmamız gerekiyor

Müşterilerine birden fazla elektrikli model sunan TEMSA’nın seri üretime hazır 9 metrelik “MD9” ile 12 metrelik “Avenue Electron” ve “Avenue EV” olmak üzere 3 modeli bulunuyor.

• Bu adamlar Türkiye'yi ciddi anlamda ithalattan kurtardı. Tamam motorları, şanzımanları vs. hala ithal ama Safir'in otomatik vitesli modelleri, Maraton'lar... O kadar güzel otobüsler ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacaygun -- 13 Mart 2019; 18:24:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Bu adamlar Türkiye'yi ciddi anlamda ithalattan kurtardı. Tamam motorları, şanzımanları vs. hala ithal ama Safir'in otomatik vitesli modelleri, Maraton'lar... O kadar güzel otobüsler ki...
    Belediye otobüsünden hallice safirler mı güzel !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 13 Mart 2019; 18:25:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene de hazırdı ama?Hatta elektrikli otomobilimiz 2018 de hazır olacaktı? Seçim zamanı bu haberleri daha çok göreceğiz gibi.He bu arada inşallah söylendiği gibi kalmaz da biran önce başlar seri üretime tabi bizim toplu taşıma ücretlerine yansıyacağını sanmıyorum ama hadi bakalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Belediye otobüsünden hallice safirler mı güzel !

Alıntıları Göster
    2+1 koltuklu modelleri ciddi anlamda güzel otobüsler. Ben yolcu olarak değerlendiriyorum. Sürücü olarak, sürücüyseniz siz daha iyi bilirsiniz. Ama şunu da eklemekte fayda var, Mercedes 1500RPM yaptığı yerde, Temsa 1100 civarı ile gidiyor. Tourismo'lara ciddi anlamda fark atar.
  • sertacaygun kullanıcısına yanıt
    Nerde peki bu ithal dan kurtardıkları şeyler çok sorması ayıp?

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

2+1 koltuklu modelleri ciddi anlamda güzel otobüsler. Ben yolcu olarak değerlendiriyorum. Sürücü olarak, sürücüyseniz siz daha iyi bilirsiniz. Ama şunu da eklemekte fayda var, Mercedes 1500RPM yaptığı yerde, Temsa 1100 civarı ile gidiyor. Tourismo'lara ciddi anlamda fark atar.

Alıntıları Göster
    Safir ile çok yolculuk yaptım konforunu hiç beğenmedim. İçeri çok ses alıyor ayrıca araç çok sallanıyor . Çoğu şoförde memnun değil zaten. Maraton güzel araçtır ama safirler için aynısı söylenemez

• Hazır, herşey hazır tak vitesi beşe seçim biz geliyoruz.

• Şimdi bu haber 1 yıl önce seçimlerde aynen yayınlanmıştı ne oldu yine seçim yine aynı haber?https://www.donanimhaber.com/istanbula-200-elektrikli-otobus--90088

• quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Şimdi bu haber 1 yıl önce seçimlerde aynen yayınlanmıştı ne oldu yine seçim yine aynı haber?https://www.donanimhaber.com/istanbula-200-elektrikli-otobus--90088
    Temsa seri üretime geçti hemen ak partiye oy vermeliyim diye insanlar birbirini eziyordu zaten.

• Forumda her paylaşım partiye yorumlanıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Helal olsun, güzel yakalamışsın.
  • Icerden aldigim bi duyuma gore, TEMSA halihazirda uzunca bir suredir elektrikli arac uretebilecek durumda. Bazi belediyelere ucretsiz bile vermek istemelerine ragmen, belediyeler dogacak masraflardan cekindikleri icin cok sicak bakmiyorlarmis. Yani siyasetten bagimsiz haber dogru anlayacaginiz.

• Bunlar hızlı kaçar şimdi. Ayı belediye şoförleri iyice ayılaşır.

• Duyan da Temsa yı ak parti kurdu sanır. Arkadaşlar her şey de seçim için değil. Hoş biz de de her sene seçim olur. Erken seçimleri saymıyorum bile. İnsanlar ister istemez her şey seçim için diyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Şimdi bu haber 1 yıl önce seçimlerde aynen yayınlanmıştı ne oldu yine seçim yine aynı haber?https://www.donanimhaber.com/istanbula-200-elektrikli-otobus--90088
    Bir dahaki seçimlerde aynı haberle görüşmek üzere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    İyide bu olayın seçim ile yada herhangi bir parti ile ne alakası var. Temsa özel bir şirket değil mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvn_

İyide bu olayın seçim ile yada herhangi bir parti ile ne alakası var. Temsa özel bir şirket değil mi ?
    Şuan genel olarak bir çok üretim yapan firma zaten özel çünkü özelleştirildiler, temsadan bahsetmiyorum tabi, temsa zaten özeldi.Tabiki yerli üretim değil zaten teknoloji ithal.Sabancının hatta.

Vestel gibi montaj yapan ama bir takım basit parçaları Türkiye de üreten bir firma.Karoseri vs.Büyük çoğunluğu ithal olan parçalar ile dünyaya ihraç ediyor.
    Şimdi bu haberde ki olaya gelirsek, "Hızlı şarj özelliği sayesinde 8 dakikada şarj olabilen otobüs, tek şarj ile 50-70km yol gidebiliyor." hiç bir çeşidi şuanda kullanılabilir düzeyde değil 2022'ler den sonra avrupa da belki kullanılabilir düzeye gelebilir.Türkiye de şu şartlarda zaten hiç bir çalışma yok.Kısacası tamamen hayal olan bir mevzuyu somut bir şey gibi seçim zamanın da suistimal ediyorlar.

Algı oluşturmak için kullanılması ve seçim zamanın da suistimal edilmesi yanlış birşey.Ve zaten bu tür haberlerin sonucu olmuyor seçimlerden sonra unutuluyor.2007 de ki göklerde olan yerli uçağımız gibi.

Bu araçlar geliştirilmiyor demiyorum zaten tüm bunların hükümet ile alakası yok ancak hükümet her seçim ortada birşey olmamasına rağmen yalan söyleyerek kendisi ile alakalı olsada olmasa da bunları seçim malzemesi yaparak kendininmiş gibi yapıyor.Sorun burda.Hayal satmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 14 Mart 2019; 0:5:32 >

• Aklıma nedense bu video geldi
  • kafayı siyasetle ve ideolojiyle bozmuş olanlardan gına geldi ya. türkiyede seçim bitmez, sizlerin de karın ağrısı bitmez çünkü her olay illa ki bir seçim dönemine denk gelir. daha önce de ihalar için böyle demişlerdi. meclise soktuklarının dağ kadrosu bu ihalar ile bombalanınca da atatürkçü mühendislerin başarısı demişlerdi. :)) o zaman da bir yerimizle gülmüştük :))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.