Şimdi Ara

AMD’nin Ryzen 3000 ailesinin fiyat ve model bilgisi ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
7.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ABD merkezli yarı iletken üreticisi AMD’nin AM4 soketi üzerinde şekillenecek 3. nesil Ryzen işlemcilerinin fiyatları ve model isimleri Singapur’daki bir online satıcının yayınladığı katalogta ortaya çıktı.

Kaynak Intel’in 9. nesil işlemci ailesinin fiyat bilgilerini de çıkışından 1 ay önce ortaya çıkardığı için bilgiler dikkate değer. Ryzen 3000 serisi yongalar 7 nm üretim sürecinden geçecek ve kalbinde yine yonga kümelerini barındıracak.

Daha önceki sızıntılardan da bildiğimiz üzere yeni işlemci ailesinde de Ryzen 7 çözümlerinde 8 çekirdek 16 izlekli bir yapı kullanılacak. Yeni bir sınıf olarak Ryzen 9’u görüyoruz. İddialara göre AMD 16 çekirdekli yongalarını bu aile altında konumlandıracak.

Saat hızlarında ise ciddi bir iyileştirme var, Ryzen işlemcilerinin önündeki en büyük engellerden birisi olan bu başlıkta boost frekanslarının 5 GHz ve üstüne çıktığını görüyoruz.

Fiyatlar 

AM4 soketli işlemcilerin en çok eleştiri aldığı bir diğer nokta olan yonga kümeleri arasındaki gecikmede de iyileştirilmeye gidilecek. Yeni nesil modellerin fiyatlarına baktığımızda ise Singapur Doları’nın 0.74 USD’ye tekabül ettiğini hesaba katarsak 16 çekirdekli Ryzen 9 3850X'te 562 dolarlık bir fiyat ortaya çıkıyor.

Son olarak 3. nesil Ryzen işlemcilerinin aslında bu yazdan önce satışa sunulması beklenmiyor. Dolayısıyla fiyat ve adlandırma bilgisinin bu denli ortaya çıkması ister istemez akıllarda soru işareti bırakıyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

• ben de yakin zamanda arastirma sonucu amd sistem topladim 7 ay falan olmustur. kasada 3 onde bide arkada egzos fanla gayet serin calismakta. x470 gaming plus uzerine 2600 x islemci var ve msi programla surekli 4.05 hizda calisio stok fanla. islemciden cok memnunum. yeni gelixekleride am4 soket olucak demisler zaten biosu guncelleyip ayni anakarta takilcak muhtemeln. bi ciksin az fiyatlar otursunda 2600x i satip direk 3600 x e terfi etmeyi dusunuyorum . bundan onceki sistem q8200 islemci vardi 10 sene kullandim bidaha o hatayi yapmicam
  • Bu fiyatlara paralel bir fiyatlandırma ülkemizde de olursa tadından yenmez.

• Benim gibi beklentileri uçuk bir adamın bile beklentilerinin ötesinde işler başaran bir firma bu AMD. Sonra sevmek suç oluyor. Çekemeyen dantel taksın ;))

• Devlet Amd tanzim noktası açsada bizde alsak ittir kaktır bu işlemci 3 bini geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuruwa -- 4 Mart 2019; 3:45:58 >
  • Ryzen 3300 ve 3300G çok iş yapar gbi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3600x de ne biliyim almayanı döverler herhalde :D

• 3600x sızıntılarda ki gibi gelirse 2600x den geçiş yapar işlemci defterini uzun süreliğine kapatır geçerim.

• FX serisinde ne kadar hayal kırıklığı olduysa 3000 serisiyle de o kadar yükselecek.

• Biraz da mobil işlemcilere yoğunlaşın be kardeşim ne kadar fazla işlemci ve ucuz fiyat o kadar rekabet demek.

• too good to be true?

• Demekki Yaza Kalmıycak Gibi Akacak Olanlar Beklesin O Zaman
  • Fiyatlar Singapur doları cinsinden. Mesela 349 Dolar'lık 3600X, 258 ABD Doları'na denk geliyor.
  • AMD ye ryzen serisi için ne kadar teşekkür etsek azdır.
  • Boş ve kopyala yapıştır yapan editörleri engellemenin yolu yokmu mesela engellediğim editörün haberlerini görmesem.
    AMD’nin Ryzen 3000 ailesinin fiyat ve model bilgisi ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erellach -- 3 Mart 2019; 23:50:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel haber..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2600e sumu döksem napsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AdoredTV nin trolluğünden sonra şimdide ciddi ciddi buna mı inandınız, ürünler temmuzda piyasaya çıkacak daha AMD bile isimlendirmeyi yapmamıştır, yine birileri fake isimler sallayıp üstüne bide fiyat biçmiş bile, hemen oltaya geliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 4 Mart 2019; 3:5:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.