Şimdi Ara

## GeForce 8800 Ultra'nın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 8800 Ultra'nın Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı ##

Nvidia'nın merakla beklenen, sınırlı sayıda üretilecek ve yüksek fiyat etiketiyle satılması beklenen ve AMD-ATi'nin R600 hamelsine karşı hazırlıklarını sürdürülen GeForce 8800 Ultra'nın teknik özellikleri dünyanın en büyük PC üreticilerinden Dell sayesinde ortaya çıktı.

Gün yüzüne çıkan bilgilere göre, 650MHz gpu hızına sahip olacak 8800 Ultra üzerinde yine 384-bit bellek veri yoluna sahip 2160MHz'de çalışan 768MB olacak. Tabii rakamlar 575/900MHz'lik 8800GTX'e göre etkileyici biçimde armış ve artans aat hızlarının toplamda karta %15 civarı +performans getirmesi bekelniyor.

Tabii kart üzerinde 8800GTX'de de olduğu gibi 128 adet stream işlemcisi yer alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 20 Nisan 2007; 12:14:11 >

• Yani overclock edilmiş 8800gtx... Ucuza ekran kartı istiyoz. Artislik yapmsınlar
  • Kartı baya zorlamışlar. İnş birazda o/c payı kalmıştır
  • 8800Ultra=8800GTX OC Edition (gerçek adı bu) boşuna kandırmasınlar milleti yeni kart yaptık diye herşeyi aynı çünkü..
  • Slm

Bilgiler icin cok sagol .
    Yanliz eger sadece fark OC ise Nvidia malesef bu asamada sinifta kaldi demektir ve bu karti kimse almaz zaten digerleri üzerindede OC yapiliyor bu sekil ATI nin önünü kesemezler ve Prejtis kaybederler insallah dogru degildir bu bilgiler.

saygilar
  • inşallah biostan gpu voltajını artırıp öle yapmışlardır o.cu soğutucusu falanda aynıdır umarım. Geriye bize kalan tek şey 8800gtx imizi ultra nın biosuyla flashlamak
  • böle kartlara gerenk yok yavv kart olsa oc sini biz hallederiz boşa çıkarmış nvidia
  • prestıj kartı baska hıc bı ıse yaramaz
  • bune ya nesı ultra bunun BFG nın Su sogutmalı GTX de bu hızlarda ztn
  • Bu kart mi 900-1000 dolar civarinda olacakmis?

Ayrica bu kart zaten var piyasada...

Bkz: XFX 8800 GTX XXX edition
    bkz: BFG 8800 GTX O.C edition
  • Bu teknik bilgiler bana inandırıcı ve gerçekci gelmedi zaten bu özelliklere sahip olan ekran kartlarını çoğu firma 8800GTX overclock edition olarak satıyordu.Bu 8800ULTRA olamaz yada olmamalı
  • GDDR4 olmazsa bu nVidianın ayıbıdır...
  • r600 de 320 stream işlemcisi olacagına göre 8800gtx inki düşük kalmış bencede x2900xtx den fark yiyecektir
  • Sınırlı sayıda mı üretilecek?

Sanki kaşıkcı elması ... töbe töbe

gtx'i eklenti ile ultra diye yedirmeye çalışıyorlar kaç paradır ALLAH(c.c.) bilir..
  • NVidia'nın R600'e cevabı az biraz OC'lanmış bir 8800GTX mi yani???
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

r600 de 320 stream işlemcisi olacagına göre 8800gtx inki düşük kalmış bencede x2900xtx den fark yiyecektir

Sana bisey demiyorum @Expander

Konuyu ne yapip ne edip r600 ün 8800ü yemesine getiriyorsun ya
  • heralde ultra diye piyasaya bu modeli süreceklerse 320 stream işlemcili x2900xtx den fark yiyecektir......
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

heralde ultra diye piyasaya bu modeli süreceklerse 320 stream işlemcili x2900xtx den fark yiyecektir......

Yaaa amaaan be sende... Fark atmis atmamis cok mu önemli sanki

Benim His Excaliburum cikarsinda, ben camurda olsa alirim farketmez... Ama Ben R700 ü bekleyecem... İmzamdaki kartimi iyice sömürmem lazim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

bune ya nesı ultra bunun BFG nın Su sogutmalı GTX de bu hızlarda ztn

Çakma ultra olmuş bu
  • benim asıl merak ettiğim bu hızlarda soğutmayı nasıl yaptıkları
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.