Şimdi Ara

Haksız fiyat artışı şikayetleri için HFA-Bildirim uygulaması yayında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan mobil uygulama ile vatandaşlar, ürünlerdeki haksız fiyat artışını Bakanlığa kolay bir şekilde bildirebilecek.

“HFA-Bildirimi” isimli mobil uygulamayı Android ve iOS uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama üzerinden fiyat artışı bildiriminde bulunulduğu gibi, bu bildirimlerin takibi de yapılabiliyor.

Mal ve hizmet fiyatlarındaki haksız zamlara ilişkin açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye genelinde yapılan denetimler kapsamında 5 bin 981 firmada toplam 82 bin 660 ürünün denetlendiğini, 382 firmanın toplam 6 bin 446 adet ürünüyle ilgili haksız fiyat artışı tespiti için inceleme başlattıklarını dile getirdi.

Vatandaşlar, haksız fiyat artışı nedeniyle Alo 175 Tüketici Danışma Hattı’na, Bakanlığa, CİMER’e ve AKİM’e çok sayıda başvuru yaptı. Başvuruların daha hızlı sonuca ulaşması ve vatandaş tarafından takibinin yapılabilmesi adına uygulama geliştirildi ve yayına alındı.

Haksız fiyat artışı şikâyetlerinizi Bakanlığa iletebileceğiniz HFA-Bildirim uygulamasını Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

• Ben doğalgaz elektrik zamlarını şikayet etmeyi düşünüyorum. Çok güzel yorumlar yazılmış. Marketlerden alın isteyin fiyatları haksız yapmış mı yapmamış mı gör. Devlet herşeye zam yapsın, özel sektör siz yapmayın desin. Siz akıllısınız onlar keriz di mi? Sen önce kendin zam yapma da sonra de ki kimse yapmayacak.
  • Haksız vergi ve fatura artışlarını nereye şikayet edeceğiz ?

• Tamamen başlarından savmak için yapılmış bi uygulama.Millet telefon yağmuruna tutunca dediler bari yarısını buraya toplayalim burada biriksin.Bi ara bakarız.Heyy yavrum hey. Şeytana pabucunu ters giydirir bunlar.Hizmet falan hikaye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışı telefon kayıt harcına yapılan fahiş %175 zammı da şikayet edebiliyor muyuz?

• Yav he he. Spam sms şikayet sistemini gördük. Maksat gaz alınsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İos 11.2? tabi canım jailbreak kullanan eski cihazlar ölsün gebersin

• dawras kullanıcısına yanıt
    Çok doğru. duruecz onca defa şikayet ettim gelmeye devam ediyor, btk başından savıp gümrük ve tic bakanlığına yolluyor ülkede yolsuzluk kol geziyor akpartili olarak söylüyorum

• Bence bu sistemde faydalı olmayacak baktığımızda caydırıcı cezalar yok denetim merkezi işini iyi yapmıyor

• yaaaa şakamı bu devlet fırsatcıların peşindeyiz derken kendisi fırsatcılık yapıyor 🤬🤬🤬

• Olayın çözümünü son satıcıda aramanın nasıl bir mantığı var nereleriyle düşünüyorlar bütün suçu birilerine yıkma peşindeler sistem en başından sonuna kadar yanlış işliyor kandırmasın kimse insanları.

• 100 tane profesyonel bir araya gelse, böyle bir hükümet kuramaz

Müthiş bir yönetim anlayışı var, gelecekten gelmişler mübarekler.

• Yalancıyı öpseler, acaba bunlara ne yaparlar?

• Haksız fiyat artışı şikayetleri için HFA-Bildirim uygulaması yayında

Abimize store da like atmayı unutmayın.

• Enflasyonla mücadelenin özeti:

Haksız fiyat artışı şikayetleri için HFA-Bildirim uygulaması yayında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi ben bakalım diyelim ki, çubuk kraker 3 liraya satıyorum bana kim karışabilir? İşine gelen alır işine gelmeyen almaz.

• Ooo, harika. Eli sopalı milis kuvvetler de kurmuşlar mı bari fiyat arttıranları dövmek için?
  • Dörtlü hacı şakir sabun bile 15 tl olmuş vay be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haksız fiyat deyince aklıma geldi. Bundan 5 ay önce 290 Tl olan mekanik klavye yi alayım diye bakmaya başladım. Birde ne göreyim 700 TL olmuş.

• Böyle bir uygulamaya gerek yok.Boşuna zahmet etmişler!

Bim, A101, LCW... vs yerlere giderlerse fiyat artışını görürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.