Şimdi Ara

Samsung Infinity Flex ekran özellikleri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı telefon pazarında en önemli hamlelerden birisini yaparak katlanabilir ekran prototipini teknoloji dünyası ile paylaşan Samsung, konferansın devamında bazı ekran özelliklerine de resmiyet kazandırdı.

Samsung Infinity Flex neler sunuyor?

Fazla aydınlatmanın olmadığı bir ortamda çok fazla detay belli etmeden tanıtılan katlanabilir telefon prototipinde bir dış ekran ve açılınca iç kısımda ortaya çıkan daha büyük bir ekran net bir şekilde seçilebilmişti.

Paylaşılan yeni bilgilere göre Kapak Ekranı olarak adlandırılan dış OLED ekran 4.58 inçlik bir boyuta sahip. 21:9 görüntü oranı olan ekranda 840x1960 piksel çözünürlük yer alıyor. Bugün geleneksel telefonlara baktığımızda 4.58 inç küçük sayılıyor ancak iç kısımdaki tablet büyük ekran ihtiyacını giderebilir.

Ayrıca Bkz.Oyuncu odaklı Nubia Red Magic 2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

İç kısma gelirsek burada da 7.3 inçlik bir ekran bizi karşılıyor. 4.2:3 şeklinde bir görüntü oranı olan ekranda 1536x2152 piksel çözünürlük yer alıyor. Nispeten düşük çözünürlük ve piksel yoğunluğu enerji verimliliğine bir miktar katkı yapacaktır. Ayrıca telefon açıldığında dış ekran kapanarak enerji tüketiminin önüne geçiyor.

Samsung’un telefonda 7nm sürecinde Exynos yonga seti, 5G modem, 10GB RAM gibi ayrıntılara yer vereceği daha önce dile getirilmişti. Batarya ise şimdilik bilinmiyor ancak yetkililer diğer telefonlar kadar kullanım süresi sunacağını ifade ediyor.

Henüz prototip aşamasında olduğu için gerek dış tasarım konusunda gerekse de çözünürlük konusunda geliştirmeler olacaktır. Böyle bir üretim yüksek bir maliyet gerektirdiğinden kaynaklar 2000$ civarında bir başlangıç fiyatı olabileceğini düşünüyor.

• Ekremcim bu haberdeki yorumlarını hem aşırı cahilliğine hem de aşırı fesatlığına veriyorum. Hem orta hem dış ekran Samsung un bu prototipinde 420 ppi. Yeni ipad pro larda ise 265 ppi gibi vasatın altında bir değer var. XS Max ise 458 ppi ile çok çok az üstündeyken XR 326 ppi ile yine vasatlarda geziyo. Hayatım boyunca gördüğüm en bilgisiz en kötü editör(!) sün
    Allah art niyet+cehalet bir de üstüne kör fan lık verince işte onu editör diye donanımhaber de çalıştırıyorlar ppi değerini "işine" gelmediği için hadi anlamadın pek hali hazırda tanıtılan hangi "rakibi" ile karşılaştırdın da " Çözünürlükler ise henüz rakipleri kadar yüksek değil" sonucuna vardın?
  • Bir laptop artı üst düzey bir telefonun toplam fiyatını vereceksem Macbook Air (bunu diyeceğime hiç ihtimal vermezdim) üzerine de bir adet Oneplus 6t note 9 vb alırım.

• Yana katlanır değil de kayan telefon yapabilirlerse gündelik hayatta yeri olur. 4.5 - 5" aralığında ekranı olur. Yana kaydırırsın, içeri katlanmış ekranı çıkar ve kasaya oturur. Sen de büyük ekran avantajlarından faydalanırsın.

• APPLE daha iyisini yapacaktır... APPboy lar olarak ortağı olduğumuz şirkete güveniyorum :)

• Böyle cihazların tutması halinde daha ince ekran teknolojileri ve daha küçük alanda daha fazla pil kapasitesi gibi olayların hızla gelişmesini sağlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple bu işe el atana kadar hiçbiri tutmaz.

• 21:9 ekran görünce aklıma LG BL40 geldi 😅
    Samsung Infinity Flex ekran özellikleri belli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 9 Kasım 2018; 13:34:40 >
  • Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Aynen Apple Samsung'tan ekranları alarak ilk katlanabilir telefonu icat etmiş olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekremcim bu haberdeki yorumlarını hem aşırı cahilliğine hem de aşırı fesatlığına veriyorum. Hem orta hem dış ekran Samsung un bu prototipinde 420 ppi. Yeni ipad pro larda ise 265 ppi gibi vasatın altında bir değer var. XS Max ise 458 ppi ile çok çok az üstündeyken XR 326 ppi ile yine vasatlarda geziyo. Hayatım boyunca gördüğüm en bilgisiz en kötü editör(!) sün

• İşte olay üretmek değil, kullanıcı deneyimi. Akıllı saat olayında bir Apple'dan önce Samsung'un ürettiği ürüne, arayüzüne, özelliklerine bak birde Apple'dan sonra ürettiği modellere bak derim, ha amacımız laf sokmak değil yanlış anlaşılmasın :)
    https://www.youtube.com/watch?v=pOJP0DK_dCc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 9 Kasım 2018; 18:30:59 >
    Kullanıcı deneyimi tamamen kişisel bir olay. Ben iPhone alsam Android kullanırken aldığım tadı alamam. (Denedim)Çünkü biri kısıtlarken birisinde kısıtlama yok.
  • Allah art niyet+cehalet bir de üstüne kör fan lık verince işte onu editör diye donanımhaber de çalıştırıyorlar ppi değerini "işine" gelmediği için hadi anlamadın pek hali hazırda tanıtılan hangi "rakibi" ile karşılaştırdın da " Çözünürlükler ise henüz rakipleri kadar yüksek değil" sonucuna vardın?

Aynısını yazacaktım. Olay son kullanıcıya -dokunmatik, TouchID, FaceID gibi- deneyimleri verebilmek. Zaten iPhone'u fenomen yapan da yapmış olmak için yapmamak.

Samsung aynı zamanda fason üretici. Hala tek bir malzemeyle nihai ürün karşılaştırması yapan var, akıl alır gibi değil. Kaliteli bir kumaş vardır fakat bu tek başına yetmez.

• katlanır ekranı telefona değil dizüstüne getiren iyi sükse yapacak. telefonlara uygun hale gelmesi için daha da geliştirilmesi ve ince hale getirilerek dayanıklılığının arttırılması, işletim sistemi ve uygulamaların uyumlu hale getirilmesi de gerek.

iyi diyorsunuzda samsung o köşeli saati yaprken fitbit gibi pazarda yıllardır var olan firmaları baz alarak çıkardı ürünü daha apple lafını yapmıyordu akıllı saatin sonra çıkardığı modellerde şahsi fikrim hiç apple ile alakasi olmayan şık tamamen klasik saat anlayışı üzerine kurulu bezel ile kullanılabilen ve son derece innovativ bir saat yaptı şimdi ne ile neyi kiyasliyorsunuz, adam çıkardığı saati hicmi geliştirmesin, mesele birbirinden etkilenmek ise emin olun apple android tarafından daha fazla ilham alıyor apple yaptığı saat aşırı feminen şimdi herkez onu mu taklit etsin
    ekranın tamamını kullanmayı yeni öğrenen bunuda nimet miş gibi sunan firma için evet inovasyon budur demek kadar komik bi durum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 11 Kasım 2018; 12:31:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Kullanıcı deneyimi tamamen kişisel bir olay. Ben iPhone alsam Android kullanırken aldığım tadı alamam. (Denedim)Çünkü biri kısıtlarken birisinde kısıtlama yok.
    Adamların hayatı telefon olmuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.