Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.141
Cevap
101
Favori
1.421.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1996 model, 8000 tl ye almıştım.km 97.000 de idi aldığımda şimdi 104.000 oldu.ilk sahibi bayanmış uzun süre o kullanmış arabayı yatırmış.
    saygılar.
  • eray_07_91 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İyi bir tercih. ben notere 101 tl gibi bir para vermiştim.sonra ruhsatı emniyetten gittim aldım 15gün sonra.ruhsatı alırken para istemediler.trafik sigortasına da 500 tl verdim bu kadar yüksek olmasının sebebi biraz geciktirmiştim. aldığımda ustaya genel bakım yaptırdım öncelik triger setini değiştirdi ve genel olarak bir baktı.350 tl de ona gitti.
    saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: randa

Mrb arkadaslar.suan uno almak uzereyim sahibiyle anlastik yarin kismetse devtini alcam.
    98 model uno 70 sxie brc lpg var kilometre orjinal 118000,kaza yok gunes yanigi yuzunden tavan ve kaput boyanmis ilk sahibinden sadece tampon degisik sigara icilmemi ici tertemiz
    Fiyat 9250 tl anlastik
    Sizce nasil

aldıktan sonra hiç masrafı olmayacaksa fiyat iyi...
    ancak triger, baskı-balata, frenler, vs. için para harcanacaksa en azından fiyatı düzlemek (9000) iyi olur...

sizin için hayırlısı olur inşallah...
  • Cok ugrastim ama son bu fiyata indirebildim ilk 10000 tl istiyodu
    Suan masrafi yok yeni bakim yapilmis temmuzda muayeneye girmis
    Bu arada az once noterden devrini aldim insallah hayirlisi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetak

Merhaba arkadaşlar.Bende gecenlerde 96 sx LPG li alarak araniza katildim.Ama maalesef LPG de stop etme sorunu var.Genelde motor sogukken oluyor.Farklı forumlarda da okudum bu dertten muzdarip yüzlerce insan var.Genelde çözümler şöyle siralaniyor.boğaz kelebegi-LPG beyni-subap ayarlari-LPG isisi-otomatik jikle vs.vs.Antalyadayim.Bu sorunla daha önce karsilasmis arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.Yine antalya civari sorunumu çözebilecek usta tavsiyesi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler ...

Merhaba sorununuzu hallettinizmi acaba eger halledemediyseniz orn araci bosa atincami stop ediyo tam olarak anlatirsaniz yardimci olayim.

• tayfundoner kullanıcısına yanıt
    Merhaba Tayfun,

Evet araç boştayken devir düşünce stop ediyordu,genellikle durduğum zamanlarda ışıklarda vs.Önceleri sadece lpg'de sorun verirken bir süre sonra benzinde de aynı sorunu yaşamaya başladım.Mecburen sanayi yolunu tuttum.Aracın rolanti beyni (adı farklı da olabilir,siyah kutu şeklinde bir parça,rolantiyi dengede tutuyor) bozulmuş.Zaten daha önce bozulmuş çin malı takmışlar usta gösterdi.Çıkma "BOSCH" marka parçayla değiştirdik.Şimdilik bi sorun yok çok şükür.Rolanti hortumunda küçük bir delik vardı hergün 1.5 lt erikli su içiyordu araç.Onu da değiştirdim şimdi saat gibi maşallah.İlgine alakana çok teşekkür ederim,güzel günler dileğiyle..
  • selamun aleyküm arkadaşlar bende foruma yeni katıldım sayılır geçtiğimiz mayıs ayının sonunda 98 model 70s benzinli 93 bin kmde unocan sahibi oldum, aldığımda çok sorunlarımız vardı bakımsızlıktan kaynaklı ama çok şükür acil sorunlarımızı giderdik ve şimdi maşallah tıkır tıkır çalışan bir aracımız var gerçekten çok çok memnunum aracımdan megane1 den inip unoya binmek attan inip eşşeğe binmek gibi görünsede hiç öyle değil fiyatına göre gayet makul bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetak

Merhaba Tayfun,

Evet araç boştayken devir düşünce stop ediyordu,genellikle durduğum zamanlarda ışıklarda vs.Önceleri sadece lpg'de sorun verirken bir süre sonra benzinde de aynı sorunu yaşamaya başladım.Mecburen sanayi yolunu tuttum.Aracın rolanti beyni (adı farklı da olabilir,siyah kutu şeklinde bir parça,rolantiyi dengede tutuyor) bozulmuş.Zaten daha önce bozulmuş çin malı takmışlar usta gösterdi.Çıkma "BOSCH" marka parçayla değiştirdik.Şimdilik bi sorun yok çok şükür.Rolanti hortumunda küçük bir delik vardı hergün 1.5 lt erikli su içiyordu araç.Onu da değiştirdim şimdi saat gibi maşallah.İlgine alakana çok teşekkür ederim,güzel günler dileğiyle..

Hallettiginize sevindim kazasiz belasiz surusler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_AF1122

selamun aleyküm arkadaşlar bende foruma yeni katıldım sayılır geçtiğimiz mayıs ayının sonunda 98 model 70s benzinli 93 bin kmde unocan sahibi oldum, aldığımda çok sorunlarımız vardı bakımsızlıktan kaynaklı ama çok şükür acil sorunlarımızı giderdik ve şimdi maşallah tıkır tıkır çalışan bir aracımız var gerçekten çok çok memnunum aracımdan megane1 den inip unoya binmek attan inip eşşeğe binmek gibi görünsede hiç öyle değil fiyatına göre gayet makul bir araç

Megane inip unoya bindiysenin konfor olarak cidden esege binmis gibi gelebilir ancak parasina gore guzel araba uno fakat biraz cabuk dagiliyo surekli ilgi alaka istiyo yoksa ilk once on takimdan basliyo sorunlar.

• tayfundoner kullanıcısına yanıt
    aynen öyle unoyu satıp palio aldım. valla seviye atladım. arabanın gidişi konforu çok farkediyor. uno parasına göre idare eder ama bi yere kadar. imkanın varsa ömürlük binilmez yani.
  • merhaba arkadaşlar..
    Bende iki ay önce 2001 model 1.4 ie Uno aldım.
    Benim araba da soyle bır sorun var cok nadir görunse de:
    Işıklarda durdugumda kendı kendıne stop edıyor.UStaya gosterdım usta gaz beynini degıstırdı.fakat hala aynı sorun devam edıyor.
    Bende baska bır ustaya goturdum.Karburoturu temızledı.Tevziyı degıstırdı.fakat degısen bır sey olmadı.
    Sureklı olan bır sorun degıl ama canımı sıkıyor.Yaw uno dan anlayan adam akıllı bır usta neden yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizgece-72 -- 14 Kasım 2014; 0:26:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

aynen öyle unoyu satıp palio aldım. valla seviye atladım. arabanın gidişi konforu çok farkediyor. uno parasına göre idare eder ama bi yere kadar. imkanın varsa ömürlük binilmez yani.

Kesinlikle oyle omurluk binilcek bi araba degil uno 3 ay bindim zaten sonra enisteye sattim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizgece-72

merhaba arkadaşlar..
    Bende iki ay önce 2001 model 1.4 ie Uno aldım.
    Benim araba da soyle bır sorun var cok nadir görunse de:
    Işıklarda durdugumda kendı kendıne stop edıyor.UStaya gosterdım usta gaz beynini degıstırdı.fakat hala aynı sorun devam edıyor.
    Bende baska bır ustaya goturdum.Karburoturu temızledı.Tevziyı degıstırdı.fakat degısen bır sey olmadı.
    Sureklı olan bır sorun degıl ama canımı sıkıyor.Yaw uno dan anlayan adam akıllı bır usta neden yok.

Hocam bi rolanti motorunu kontrol ettirin calisiyormu diye araciniz 1.4ie yazmissiniz elektronik atesleme beyinli versiyonu unonun ilk once rolanti motoru sonra isi musuru ve gaz ayarina bi baktirin derim. Ilk once en ucuz olan gaz ayarina baktirin hatta gaz beyni uzerinden gazi kendiniz biraz acin mmotor sicakken biraz oyle kullanin degisme olcakmi eger olmassa rolanti motoru isi musurune baktirin derim bi elektrikciye.

• sessizgece-72 S kullanıcısına yanıt
    senin ustalar iyi para almış senden. bunun sebebi bujiler buji kablolarının değişimi ve enjektörlerin değişimi ile olur.
  • elektrikciye gosterdim onun yaninda stop etmeynce o da anlamadi yanimda stop etsin goreyim ancak anlarim dedi.
    hocam simdi ne yapayim ben. cok da anlamiyom arabadan felan.ilk defa arabam oldu ve yeni ogrendim araba surmeyi.
    Sorun bunlardan mi kaynaklaniyo:
    1-buji
    2-enjektor
    3-gaz ayari
    4-rolanti beyni

bunlarin hepsi birden mi sorunlu.???

• gaz kesildigi icin mi yoksa elektrik kesildigi icin mi stop ediyo.bi anlasam.
    bu arada bugun bezinlikte gaz doldurdum fakat herzamankinden daha gec doldu.adam senin masrapanda sorun var gazciya goster dedi.dert ustune dert uno

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizgece-72

gaz kesildigi icin mi yoksa elektrik kesildigi icin mi stop ediyo.bi anlasam.
    bu arada bugun bezinlikte gaz doldurdum fakat herzamankinden daha gec doldu.adam senin masrapanda sorun var gazciya goster dedi.dert ustune dert uno

Hocam once ucuz yollu basla gaz ayarina baktir sonra buji buji kablosu degistir disbritor tevziye baktir yine sonuc alamassan bobin degis bobine kadar ateslemeyi degistirdikten sonra zaten hala yapiyosa elektrik kesiyosa sayet komple elektrik tesisatini yenile motor kisminin ama bunlari degistirdikten sonra buyuk ihtimal ateslemeden se eger duzelir sorun.

• verdigin bilgiler icin cok saol Tayfun bey.
    peki rolanti motoruna ds baktirayim mi.en son mu baktirayim Rolanti moturuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizgece-72 -- 15 Kasım 2014; 17:32:44 >
  • Grup canlanmıs Turkuno.com a da bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TATLIHIZ -- 16 Kasım 2014; 7:56:48 >
  • TATLIHIZ kullanıcısına yanıt
    turkuno iyidir unomla ilgili bayağı bir sorunumu buradan bakarak düzelttim.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.