Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (324. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.141
Cevap
101
Favori
1.422.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın Aleyküm, bugün bi uno 60s aldım hayırlısiyla bu grubu aylardır takip ediyorum ve sizlere bir kaç sorun olucak benim unomun kmh bastığım değil yaptığım yol kmh sayacında sıkıntı var 2 kmh yapıyorum 10 kmh gösteriyor bu neden oluyor acaba nette yada burda bi şeye raslamadim ve birde benim unonu 1 2 inci vitesde sıkıntı yok yalnız 3 veya 4 atınca gart diye bi ses çıkıyor bu neden oluyor ve normal giderken vites biden boşa çıkmıyor sanırım şanzımanda bi sıkıntı yok sizce neden kaynaklaniyor bunlar ?

Saygılar.
  • cet94 C kullanıcısına yanıt
    orjinal lastik ebatından farklı bir lastik varsa aracın üstünde km sayacı yanlış ölçer.
  • Fiat uno 1.1 60S sanziman Istanbul Dan ucuza nereden bulurum acaba bilgi verebilir misiniz ?

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cet94

Selamın Aleyküm, bugün bi uno 60s aldım hayırlısiyla bu grubu aylardır takip ediyorum ve sizlere bir kaç sorun olucak benim unomun kmh bastığım değil yaptığım yol kmh sayacında sıkıntı var 2 kmh yapıyorum 10 kmh gösteriyor bu neden oluyor acaba nette yada burda bi şeye raslamadim ve birde benim unonu 1 2 inci vitesde sıkıntı yok yalnız 3 veya 4 atınca gart diye bi ses çıkıyor bu neden oluyor ve normal giderken vites biden boşa çıkmıyor sanırım şanzımanda bi sıkıntı yok sizce neden kaynaklaniyor bunlar ?

Saygılar.

Hocam km deki arizayi km dusurme isi ile ugrasan yerler var ayni zamanda km saati tamiri yapiyolar onlara goster hallederler fazla da bi maliyeti yok ama eliniz tornavide tamir islerine yatkinsa kendinizde sokup yapabilirsiniz tamirini vites olayida sanziman icindeki senkromenclerinden yapiyo genelde unolarda 2 ci vites senkromencleri bozulmasi kronik sorundur ama 3 le 4 vites i bozulan ilk defa duydum acikcasi fiyatida parcanin yerine gore 50 ile 100 tl arasinda parcayi bulabilirainiz baski balata degisimi yapicaginiz zaman degistirin derim eger rahatsiz etmiyosa vites gecisleri herhangi bir sorun cikarmaz sadece vites gecisleri ses yapar.

• quote:

Fiat uno 1.1 60S sanziman Istanbul Dan ucuza nereden bulurum acaba bilgi verebilir misiniz ?

Saygılar.

Sahibinden.comda vardi gormustum 60s cikma sanziman fiyatida 450 tl di yanlis hatirlamiyorsam sahibinden.com yedek parca bolumunden arama kelimesi.olarak uno yazin cikiyo hepsi
  • Çok teşekkür ederim netten bakicam ayrintili. Tayfundoner sizrde çok teşekkür ederim saygılar.
  • quote:

Çok teşekkür ederim netten bakicam ayrintili. Tayfundoner sizrde çok teşekkür ederim saygılar.
    uno kullanan arkadaşlara faydası olsun diye bugün değişimini yaptırdığım parçaları yazıyorum.
    fenni muayeneden sağ ön rotilde boşluk olduğu için geçememiştim. bugün sanayiye değiştirmeye gittim. sadece rotil değilmez değişirse oturmaz dediler komple rotilli sağ ön salıncak aldım 45tl ye. ön frenler cıyk cıyk ötüyordu balataların 2-3 aylık ömrü kalmış dedi usta gelmişken onu da değiştirelim dedi. 30tlye ön fren balata seti aldım. salıncak ve balata değişimine 50tl de işçilik ödedim.
    salıncak değişince ön takımda oynama olmuş oluyor tabi. bu yüzden rot ayarı gerekiyor. rotçulara sordum unolara sadece ön lastiklere rot ayarı yapılır dediler 30 tl fiyat verdiler. henüz onu yaptırmadım ama direksiyonda hafif sağa doğru eğim oluştu. 1 hafta içinde onu da yaptırıp muayeneye tekrardan gireceğim.

• Merhaba arkadaşlar.Bende gecenlerde 96 sx LPG li alarak araniza katildim.Ama maalesef LPG de stop etme sorunu var.Genelde motor sogukken oluyor.Farklı forumlarda da okudum bu dertten muzdarip yüzlerce insan var.Genelde çözümler şöyle siralaniyor.boğaz kelebegi-LPG beyni-subap ayarlari-LPG isisi-otomatik jikle vs.vs.Antalyadayim.Bu sorunla daha önce karsilasmis arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.Yine antalya civari sorunumu çözebilecek usta tavsiyesi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetak -- 21 Ekim 2014; 0:45:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetak

Merhaba arkadaşlar.Bende gecenlerde 96 sx LPG li alarak araniza katildim.Ama maalesef LPG de stop etme sorunu var.Genelde motor sogukken oluyor.Farklı forumlarda da okudum bu dertten muzdarip yüzlerce insan var.Genelde çözümler şöyle siralaniyor.boğaz kelebegi-LPG beyni-subap ayarlari-LPG isisi-otomatik jikle vs.vs.Antalyadayim.Bu sorunla daha önce karsilasmis arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.Yine antalya civari sorunumu çözebilecek usta tavsiyesi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler ...
    s.a Allah herkese kazasız belasız sürüşler versin
    ben üni öğrencisiyim ve son 2 sene kaldı biraz arakdaşlarla gezip kalan 2 yılın tadını çıkarmak istiyoruz bunun içinde araç almayı düşünüyorum ve kafamda öneriler ve araştırmalarım doğrultusunda uno 70S uygun gördüm ama 4yıldır ehliyetim yatıyor bu arada hiç araç kullanmadım yani ne tecrübem var ne araç parçalarından anlarım belki araç kullanmayı bile unutmuşumdur. Ama araçlara merakım var. bütçem en fazla 7bin tl
    1) kullanımı kolaymı yani direksiyonumu geliştirirmiyim bu araçta
    2) öğrenci için ekonomik bir araç mı (yakıtı olsun parçası olsun)
    3) araç ilanlarına bakarken nelere dikkat etmem gerekir (mesela modeli, kilometresi falan gibi)
    4) almaya gittim diyelim neye dikkat etmeliyim
    sizinde benim burda sormadığım ama öneri olarak söyleyeceğiniz şeyler varsa bekliyorum cevaplayanlardan yardımcı olmaya çalışanlardan şimdiden Allah razı olsun teşekkürler..

• Km saati calismiyor arkadaşlar sabah göstergeyi soktum baktim tel takiliydi nedir sorunu bilen varmi teli nasip degistiririm
  • eray_07_91 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende yakın bir zamanda uno 70s aldım. bu araç senin için uygun diye düşünüyorum. ben bu araçla giresuna, ankara gittim geldim allaha şükür sıkıntı çıkarmadı. Önce iyi bir usta bulmalısın, aracı seçerken titiz davran ve iyi bir ustaya göster.onun onayına göre kararın şekillensin. ben allaha şükür memnunum ufaklıktan, ayağımı yerden kesiyor. masraf konusunda bence canını sıkmaz. arabam olsun beni gezdirsin para istemesin diyorsan UNO candır!
    saygılarımla iyi şanslar.
  • murat8328 M kullanıcısına yanıt
    sorması ayıp kaça aldınız kaç model araç hocam?
  • murat8328 M kullanıcısına yanıt
    Eyvallah yardımların için aracımı seçtim bulunduğum ilde 6500 70s 1995model bi araç temiz kullanılmış şimdi adamla pazarlık bitirip alıcam ilk notere gidip işlem yapıcam noter ücreti ne kadar sonra kasko falan işleri nasıl oluyor o nekadar başka bi yere bi işlem yaptırmamız gerekiyor mu son olarak
    2 ay önce bende bi unolu oldum hocam 97 model 70s.

notere 193 lira verdim.
    sigorta 298
    plaka değişimi için de trafiğe 60 lira ödedim
  • ben de aracı 2 ay önce aldım notere 101t verdim. zaten normali de bu. yasal tarifesi 101 tl. bunun 70tlsi trafik belgesi için 30lirasi noter ücreti.
    siz iç takipçisine yaptırdıysanız sizden 92tl fazla almışlar hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

ben de aracı 2 ay önce aldım notere 101t verdim. zaten normali de bu. yasal tarifesi 101 tl. bunun 70tlsi trafik belgesi için 30lirasi noter ücreti.
    siz iç takipçisine yaptırdıysanız sizden 92tl fazla almışlar hocam.

yok hocam direk notere gittik satacak kişi ile ben. takipçi plaka değişimi ve sigorta için devreye girdi. makbuzu bulabilirsem bi bakayım.

edit:

değ. kağıt bedeli: 162 *
    sair tahsilat : 26,61
    toplam: 188,61
    kdv: 4,79
    genel toplam: 193,40

(*) bu işlemde, araç trafik belgesi için 92,50 tl araç tescil belgesi için 69,50 tl alınmıştır.

edit 2: sanırım bu fazladan olan 92,5 lira plaka değiştirtmek istediğimden oldu çünkü istanbul plakaydı, ben konya plaka yaptırttım sonradan hatta noter sordu "plaka değişecek mi" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tt.us -- 31 Ekim 2014; 10:51:28 >

• tamam hocam şimdi anladım. ben de başka bir durum var sandım
  • Hocam niye bu kadar yüksek sigorta eskiden kulak aşinalığından hatırlıyorum daha uygundu sanki 6500liralık araç için 12ay vadeli kredi çekmek 7400tl + notere 100 küsür + sigorta 300 =7800tl 6500liralık araç 7800e çıktı acaba diyorum öğrenci halimle ne işlere kalkışıyorum
    hocam benim sigorta uyguna bile geldi normade 30 yaş altı olduğundan fiyat yüksek oluyormuş şöyle düşünüyormuş sigorta şirketleri genç adam hızlı sürer kanı deli akar ve kaza yapma ihtimali yüksektir o yüzden sigortası yüksek oluyormuş. pederin üzerine almayı düşündüm o zmn da yaşlı bu hızlı sürmez sakin olur kaza yapma ihtimali daha düşük o yüzden sigorta daha uygun fiyatlı olsun diye düşünüyormuş sigorta. ben aldığımda sigortacı (tanıdıktı) şu aralar indirim var 300 lira gibi bişey tuttar büyük ihtimalle dedi ve o yüzden ben üstüme aldım.hatta benden bi ay sonra baldızım aldı bi uno o 450 vermiş sigortaya.
  • Mrb arkadaslar.suan uno almak uzereyim sahibiyle anlastik yarin kismetse devtini alcam.
    98 model uno 70 sxie brc lpg var kilometre orjinal 118000,kaza yok gunes yanigi yuzunden tavan ve kaput boyanmis ilk sahibinden sadece tampon degisik sigara icilmemi ici tertemiz
    Fiyat 9250 tl anlastik
    Sizce nasil
  • 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.